Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy igazolom most, hogy...

Hogy igazolom most, hogy megkapta az oltásokat?

Figyelt kérdés

Olyan egy-másfél éves lehetett a lányom, amikor elveszett a gyermekegészségügyi kiskönyve. Amikor a soron következő oltásra mentünk, jeleztem a dokinak, hogy nem találtam a kiskönyvét, de majd hátha meg lesz valahol. Azt mondta, hogy majd ha meglesz, utólag beragasztja amit kell. Telt-múlt az idő, eljött az utolsó kötelező oltás, valamikor két és három éves kora között, ami után azt mondta, majd csak hat éves korában kell legközelebb, és a kiskönyv még mindig nem volt meg. Valahogy fel sem merült bennem, hogy újat kéne csináltatni... A doki sem nyitotta fel a szemem hogy ez így nem lesz jó. Amikor közösségbe ment a lányom, a doki írt egy fecnire egy igazolást, hogy minden oltást megkapott, így felvették. Aztán egy nézeteltérés miatt dokit váltottunk. Az új dokinál is valahogy elsikkadt az oltás téma. A mai napig sehol nem okozott problémát ez az egész, így én se éreztem gondnak. A gyermek közben négy évessé cseperedett. Egyszer megemlítették az oviban, hogy be kéne vinni a gyermekegészségügyi kiskönyvet az oltások miatt, de ennek is már jó sok ideje, nem foglalkoznak vele.

Engem viszont mostmár határozottan zavar ez az egész. Az a baj, hogy a régi dokink nem vezetett számítógépes nyilvántartást, amiben könnyedén visszakereshetné az oltásokat. Egy gyerekkórházban volt főorvos, heti egyszer rendelt magán háziorvosként, és egy nagy füzetbe írkálta ilyenkor a betegeit... Hétközben a kórházban fogadta soron kívül a magánbetegeit, ott semmilyen nyilvántartást nem vezetett róluk, hisz elvileg nem háziorvosi minőségben dolgozott, betegeket nem fogadhatott volna. Kevés ilyen magánbeteget vállalt, nem kevés pénzért, és én azt hittem, ez az egész nagyon jó lesz nekünk. Tévedtem, és most iszom a levét. Körülbelül egy éve felhívtam, hogy sehol sincs nyoma annak, hogy a lányom be lett volna oltva, segítsen. Ekkor állította ki nagy duzzogva a cetlit, hogy ő beadott minden oltást, és az orrom alá dörgölte, hogy a szülő feladata lenne az igazolások megőrzése. Szerinte biztos ideadta nekem a matricákat anno az oltásokkor. De nem adta! Azóta nem beszéltünk egy kukkot sem. Tudom, az én hibám is, mert hagytam elfelejtődni a dolgokat. De mégis, ti mit tennétek? Vannak egy orvosnak kötelességei, amiket én is az orra alá dörgölhetnék? És mi lett volna, ha mondjuk beragasztja rendesen a matricákat, de a lányom 5 éves korában elvész a kiskönyve? Mivel nem vezet nyilvántartást, mossa kezeit? Hogy működik ez?



2012. dec. 12. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

úgy működik ez, hogy a kiskönyvébe be volt ragasztva az oltások matricája. azt nem kapod kézbe, nem is írják be az oltásokat, hanem beragasztják a matricákat a megadott rublikába.

neki is van egy füzete, amibe benne van minden kis betege, abba ragasztja az ő matricáit és mikor orvost váltottatok, akkor ezeket a gyerek kartonjával minden bizonnyal átküldte az új dokihoz, enélkül elméletileg át se vehetne, vagyis míg ezt nem küldte át addig nem az új dokihoz tartoztok, tehát csak ott lesz.

de, a védőnőtől is megkérdezheted, hisz az éves státusz vizsgálatoknak is bele kellett volna kerülnie abba a kiskönyvbe, tehát sok mindent kell pótolni és lehet az oltások igazolásában is tud segíteni a védőnő.

keress fel mindenkit aztán kérj újat, kelleni fog az még a sulihoz is!


egyébként furcsa, hogy az ovi elsiklott efölött mert 4-5 éves státuszt az óvodai védőnő végzi, ahhoz meg megint kellene a kiskönyv. ha nincs státusz, szintén nem mehet suliba, szóval hajrá, biztos megoldódik csak tegyél is végre érte :)

2012. dec. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a vedonotok fog kiallitani masik kiskonyvet, keresd fel.
2012. dec. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő követeli minden oltás után a kiskönyvet, és magának is beírja az oltások számát, és a dátumot, hogy mikor kapta meg.

Szerintem amúgy ez nem a doki hibája, hanem a tied.

Nem kellett volna hagynod.

Te vagy a gyerek anyja, ő meg csak egy orvos. Neked kell mindenért felelni, hogy gondoltad, hogy évek múlva ragasztgatni fog?

2012. dec. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a védőnőnek kell szólni és 2000 ft a pótlás díja
2012. dec. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kell venned egy új egészségügyi kiskönyvet (pár száz Ft, sok ápszban árulnak), és szólnod a dokinak. Majd ő elmondja mi a teendőd. Nekünk a védőnő töltötte ki, de mi nem elhagytuk a másikat, csak szétszakadt, így volt miből kiírnia az adatokat.
2012. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A védőnő nálunk is beírja a saját könyvébe az adatokat. Nálunk Ő tudna kiállítani újat.

Egyébként bocs, hogy megkérdezem, de ezek a matricák mik? Én még ilyet nem láttam. Nekünk csak tollal írják be a könyvbe.

2012. dec. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A védőnő az ÁNTSZ-nek lejelentett minden oltást - hogy a te lányod konkrétan hányas számú vakcinát kapta meg. Ez a védőnőnél és az ÁNTSZ-nél is elérhető adat. Szeritnem ez utóbbit ekresd meg a panaszoddal, ők a felsőbb hatóság, biztos, hogy kiadják neked az igazolást, illetve új kiskönyvet!
2012. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nàlunk is a vèdőnő àllìt ki ùjat.pàr hete hoztam el tőle a szomszèd kislàny pòtkiskönyvèt. Ès semmibe nem került az anyukàjànak, csak egy telefonba.
2012. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nálunk a védőnő nem jegyezte fel az oltásokat. nem is tudta volna feljegyezni, hogy konkrétan hányas számú vakcinát kapta meg a gyerek, hisz én sem kaptam semmi papírt erről... amikor új dokihoz mentünk, valóban kérték a kartonját, de a régi azt mondta, hogy neki olyan nincs, ő nem vezetett kartont... és ennyiben maradtunk.
2012. dec. 13. 19:44
 10/11 A kérdező kommentje:
és tudom hogy javarészt az én hibám, de a doki azt mondta, majd utólag beragasztja, hát joggal hihettem, hogy ő vezet valamit erről, pedig nem, vagy csak nagyon hevenyészetten, amiben nem lehet semmit vissza keresni, és szívja a fogát, ha mégis arra kérem, eddig nem segített legalábbis.
2012. dec. 13. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!