Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves a kislányom a fiam...

Kákau kérdése:

5 éves a kislányom a fiam pedig 2 és minkettö velem alszik a férjem pedi már át ment a gyerekszobába hisz nem férünk el! A kislányom ha azt hallja hogy a szobájában kell aludjon sirógörcsöt! Félek hogy traumája lesz! Mi tegyek?

Figyelt kérdés

#gyereknvelés
2012. dec. 13. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nézd meg a Szuperdadát! Amúgy nehogy már a gyerek irányítson titeket!!! Állj a sarkadra, mert ennek előbb-utóbb rossz vége lesz! Szerinted milyen érzés ez a férjednek? Ti vagytok egy pár, szóval ti aludjatok együtt. Nem is értem, hogy nem tette szóvá ezt már a férjed!
2012. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

na jó ezek durva dolgok amit elöttem írtak de valamilyen szinten igazuk van.


Egyszerüen ti szokjatok át a másik szobába. Minden csemete a gyerekszobába saját ágyban és ha kell 1-2 napot te is aludjál ott. Majd ha ezt megszokták szeretik akkor te is vissza mész a férjed mellé.


Pl lányom külön szobába alszik de mikor 1,5 évesen nehezen aludt el mindig bentmaradtam míg elaludt. most már kicsit rossz és tegnap még egyedül is voltam a két gyerekkel itthon, így mondtam a lányomnak (2 éves) hogy ma a maci csücsül vele bent. elöször nem tetszett neki, de bele törödött és elaludt így is. ma is ez lesz, a maci csücsül vele, így leszokik hogy ott üljön vele valaki míg elalszik.

2012. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hú én mindenképpen megoldanám, hogy a párom is mellettünk legyen! Mi is együtt alszunk alig fiatalabb gyerekekkel mint a tieitek, de meg sem fordult a fejünkben hogy a szülők külön szobába kerüljenek. Esetleg mind átköltözhetnétek a gyerekszobába, így a lányod megszokja az ottlétet és ti is együtt lesztek. A gyerekekben nagyon nagy feszültséget kelt ha azt látja, hogy a szüleik eltávolodnak egymástól.
2012. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

5 éves kislány sírógörcse nem traumatikus, hanem simán színjáték.

Kivéve ha sajátos nevelési igényű. Akkor viszont irány a gyermekpszichiátria és kezeltetni kell.

2012. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként nagyon sokan vannak így, még tovább is, mégis egészséges felnőttek lesznek. Nem egy szülőtől hallom, hogy a 8-10 éves gyereket szoktatnak le arról, hogy köztük aludjon. Ettől még nem vagy rosszabb, mint akinek ez hamarabb sikerült.

Az 5 évessel próbáld megbeszélni, hogy mi az ami miatt nem akar a szobájában aludni. A 6 éves keresztfiam pl. mindig átmegy a szülei közé és a multkor kifaggatta a férjem. Kiderült, hogy a nagyobb unokatesója rémtörténetekkel traktálta és attól fél.

2012. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mpecsa válasza:
53%

5 évesen ?

Ilyen idős koromban, ha a szüleim azt mondták ugorj, a levegőben kérdeztem meg milyen magasra !

Mindezek mellett is szépen neveltek, nem lett semmiféle traumám, normális kiegyensúlyozott ember lett belőlem. Ez a trauma dolog is csak egy modern kori felkapott baromság. Mi még megtanultuk mi a fegyelem, tudtuk mi az iskolai nádpálca és a sarokba állítás. Nem azt mondom persze, hogy püfölni kell a gyereket, de sokkal több szigor kell nekik, mint azt manapság tapasztalhatjuk. Pár év, és majd visszabeszél, semmibe fogja venni minden kérésedet, utasításodat, akkor majd neked lesznek komoly traumáid.

Nem értem, miért kell ezeket a kölyköket ennyire kényeztetni ?

A másik dolog a férjed !

Nem gondolod, hogy néha egy-egy estét szívesen töltene veled ? Biztos, hogy a csak a helyhiány miatt ment át a gyerekszobába ? Mielőtt bárki bekattanna, közlöm, hogy itt most legkevésbé a hancúrozás jutott eszembe.

Bármennyire is a gyerekeid, a hitvesi ágyból "kitaszítani" a párodat nagyon durva dolog !

A lányod már szinte reménytelen, esetleg, de csak nagyon esetleg komoly életmódváltással, mert ide már az kell, formálhatod még, de ezeket a gyökereket nem fogod eltüntetni belőle.

A fiadnál még semmi sincs veszve, de nála már most lépned kell.


35/F

2012. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

5 évesen már me lehet vele beszélni mindent.

Válasszatok együtt ágyat, ágyneműt. Érd el, hogy kedve legyen a saját ágyában aludni!

Nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, az esti rítus után vegyétek arra az irányt, altasd el ott, és menj az ágyatokba.

Biztosítsd róla, hogy bármikor átmehet hozzátok.

2012. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csak nehogy a házasság rovására menjen.
2012. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!