Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam nem hajlandó reggelire...

A fiam nem hajlandó reggelire meg vacsorára semmi mást enni csak Valdor csirkemellsonkát és tepertőt? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha mással próbálkozom , sírva menekül és inkább nem eszik....2éves
2012. dec. 15. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányomnak is volt ilyen szakasza,hogy 1-2 dolgot volt hajlandó megenni.Azt mondta a védőnő,gyerekorvos nem nagy baj.Nagyon féltem,hogy egyoldalúan táplálkozik.Annyit mondtak még,hogy azért kínálgassam mással is,egy idő után ráun a kedvelt ételre.
2012. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért sír, mert már kitapasztalta, h a elkezd sírni, és elég hangosan és kitartóan teszi azt, akkor nem kell megennie a reggelit/vacsorát. Sőt meg sem kell kóstolnia. anya pár perc múlva hozza a csirkemellsonkát, tepertőt.


Amúgy nem tragédia egészségügyileg, ha rendesen ebédel. Majd ráun és fog enni mást is. Na de az, h sírással zsarol, és te hagyod neki, na ez az aggasztó.

2012. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Többször volt ilyen szakaszunk, próbálok nem izgulni, mert utólag tudom, hogy vége lesz egyszer. 10-12 hónaposan nem evett zöldséget, aztán 15-18 hónaposan nem evett húst, most 21 hónapos és 2-3 hete nem eszik gyümölcsöt. Ezt úgy értem, hogy zöldségmentes időben csak krumplit, sóskát és spenótot evett. Húsmentes időben virslit és felvágottat evett. Most a gyümimentesben banánt és aszalt gyümölcsöket eszik csak. Mindig kínálgattam és több hét-hónap után elfogadta. Azóta pl a répa a kedvence, amit 1 éves koráig nem evett meg.

Még 1 heppje van, a reggel csakis joghurttal indulhat. Imádja a joghurtot. Meg se merem kockáztatni h ne reggel adjam neki, mert oltári hisztit csapna. Ez a reggelije minden egyes nap, valamilyen joghurt. Utána eszik mást is 1 óra múlva, de felkelés után ez jön egyből. Meg nap közben is vagy 100× kéri, ebédre, uzsira, bármikor csak úgy, de persze nem kap, így naponta több hiszti van ebből.

Éhen én sem hagynám, ha most ez a korszaka van, hadd egye, majd fog változni. Azt csinálnám, h amit Ti esztek, mindig megkínálnám vele. Hátha elfogadja egyszer.

2012. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!