Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasonló szitu előfordul már a...

Hasonló szitu előfordul már a gyereketekkel? Még sose viselkedett ilyen furán a lányom.

Figyelt kérdés

4,5 éves lesz a lányom februárban. Az előzményekhez szervesen hozzá tartozik, hogy finoman szólva nem vagyunk eleresztve anyagilag. Kicsi koruktól úgy szoktattam őket (3 éves lesz februárban a fiam), hogy nagy ritkán van apró ajándék, oké, ha boltba megyünk egy valami kis nyalánkságot választhatnak, de a játékboltba szigorúan nézelődni járunk... nincs is ezzel gondjuk, nem hisztiznek stb, értik, megszokták.

De ma anyukám beállított, hogy kifizették valami régi tartozását és vigyem el, mert bevásárol nekünk. Hurrá, nagyon örültem, elköltött nekünk 12 ezer ft-ot tartós élelmiszerre, ez nekünk igen nagy ajándéknak számít, nagyon örültem is neki. Mivel ma meg holnap nem melózom, a két gyerek itthon van velem, persze jöttek ők is. Hazafelé mondja a mama, hogy gyerekek, álljunk meg a játékboltnál, a kicsik választhatnak valamit maguknak...

A fiam egyből ment és fél perc alatt kiválasztott egy kukásautót amit már régóta nézegetett, lányom viszont kapott ide-oda, először levett a polcról valami 4500 ft-os fillypóni készletetet amiben 1 db ló van szív alakú fémdobozban, mondta a mama, hogy az marhaság, nem ad ennyit egy kisujjnyi lóért, túl drága és semmitse ér. És itt kezdődött a gond, a gyerek szó nélkül egyből visszatette, viszont innentől nem tudott mit kiválasztani magának. Engem kért rá, de bármit ajánlottam, semmise tetszett neki, anyám bemérgesedett, hogy akkor nem is vesz neki semmit, na ezen kétségbeesett a gyerek és behisztizett, pedig nem szokása. Láttam, hogy valami baja van, kihúztam belőle, hogy pisilnie kell, csak nem mert szólni, nehogy a mama ne várja meg és ő ne kapjon semmit. Kivittem, pisilt, megnyugodott, visszamentünk, de választani akkor se tudott. Bármit is ajánlottam amire korábban áhítozott, most nem kellett volna neki. Szegény kisfiam nem győzte kivárni és a mama felháborodása is jogos valahol, hogy egy egész boltnyi holmiból nem igaz, hogy nem tud mit levenni magának. Én meg védtem őt, hogy dehát eddig semmitse kaphatott soha és most a bőség zavara miatt nem tud dönteni, aztán meg amit elsőre kiválasztott magának azt meg egyből letörtük hogy azt nem kaphatja! Olyan szerencsétlen volt, komolyan mondom, és egyre rosszabbul érezte magát a szituációban, a mama csak korholta szüntelenül, egészen megsajnáltam szegénykémet. Végül észrevettem valami másik fillipónis szettet ez kicsi fémdoboz csikópónival meg nyalókákkal, ezer ft-ért. Erre rábólintott a gyerek, így aztán végre el tudtunk jönni.


2012. dec. 13. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pont az lehetett, amit leírtál. nem kapott eddig csak úgy játékot, most meg szíve vágya a fémdobozos póni ugrott. mit kellett volna tennie? szegényke... én tök sajnálom. értem, h anyukád szerint felesleges kis szirszar, de a lányodnak az lett volna AZ ajándék. örülök, h vmi hasonlót kapott mégis. a másik meg, h tök stresszes lehetett, h most van egy ilyen helyzet, kap játékot, ő már elég nagy ahhoz, h "kapkodjon", megfeleni akart ezzel saját magának, h olyat válasszon, ami tuti később is tetszeni fog neki. a fiam is 4,5 éves, okosak ők már nagyon.
2012. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentedet, kicsit megnyugodtam, hogy nem anyukámnak van igaza, hazáig azzal traktált, hogy mennyire nem normális viselkedés ez egy gyerek részéről.

Annyira sajnáltam őt én is, már bánom, hogy jó előre megszereztem a karácsonyi ajándékát, mert ennek biztos nagyon örülne, dehát nekem ez már nem fog beleférni.

2012. dec. 13. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Szegény :(

Neked van igazad és nagyon sajnálom a kislányodat :(

Anyukád jól leoltotta ezt a szegény kislányt :(

2012. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

A legeslegbutább felnött reakciót követtétek el amit csak lehet egy gyerekkel.


Bekülditek hogy választhat akármit (ha árat mondtok godnolom olvasni nem tud, értékeket nem ismeri mint minden ennyi idös) és amit kiválaszt amit annyira szeretne azt rögtön le ocsároljátok és vissza tetetitek.

Ha volt egy érték határ akkor úgy kellett volna bemenni hogy anya mutat pár dolgot amiböl választhatsz. Nagyon sajnálaom a lányodat ez ahogy írod is rosszul esett neki. Többet ilyet ne tegyetek. ha bármit vaálszthat az azt jelenti hogy a 40.000-t is megveszed neki. ha meg van érték határ akkor te választod ki.



Amúgy meg itt a karácsony és teljesen felesleges volt most játékot venni neki mit fog kapni karácsonyra?

2012. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én Téged nem értelek.

Vagyis első körben a mamát.

Mert megteheti, hogy vesz a gyerekeknek egy-egy játékot, amit ő hasznosnak talál, vagy megfelelőnek, és akkor a gyerek vagy örül, vagy nem (mint máskor is, amikor ajándékot kapnak).

De ha azt mondja, hogy "válasszatok magatoknak!", akkor ne szóljon bele, hogy mi az, mert a gyerekeknek nem mindig az tetszik, ami pl. "hasznos", vagy "tartós".


És innentől nem értelek Téged.

Én a helyedben megmondtam volna anyámnak, hogy figyelj, most választhatnak, vagy sem?


A gyerek reakciója meg teljesen érthető. Nem kaphatta meg, amire vágyott, nem értette, miért, és innentől már nem kellett neki semmi, választék ide vagy oda.

2012. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig emlékszem gyerekkoromból, hogy egyszer bevittek a szüleim egy nagy játékboltba, hogy most akkor válasszak valamit. Én kiválasztottam a sok plafonig érő végtelen plüssállat közül egyet, ami egy hófehér kutya volt. Anyámnak nem tetszett, mert fehér és hamar koszos lesz, és lett volna még ott több is, ami sokkal szebb és olcsóbb lett volna. De nekem csak az kellett, első látásra, és másra rá sem néztem. Végül azt kaptam. De ez megmaradt bennem mint szép emlék a mai napig.

A kislányodban nem biztos hogy jó emlék marad a mai ajándékvásárlás, hiába a mama azt szerette volna.

Én a helyedbe megvenném neki karácsonyra.

2012. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök normálisan reagált a kislányod. Felnőttként én is néha besokallok egy játékboltban, hogy mennyi minden van, nemhogy egy gyerek.

De igaza van annak, aki azt írta, hogy neked kellett volna szólni a nagyinak, hogy vagy választhatnak a kicsik vagy ő választ. Nem a nagyinak kell vele játszania, hanem a kislánynak, és ha ő azt szerette volna, azt kellett volna megvenni, nem így letörni szegényt.

2012. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!