Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kislányomnak pelenkaki...

Kétéves kislányomnak pelenkakiütése lenne?

Figyelt kérdés

A puncikája körül U alakban vörös és száraz a bőre, és terjed lefelé a popsi felé a vörösség :( csak most vettem észre, mert egész nap sütöttem, és a férjem pelenkázta, ő meg nem tudta, hogy ez baj...

Mi lehet ez? Nagyon ronda :( Tegnap és ma rengeteg ivójoghurtot bedöntött, létezik, hogy az csapta ki? Hogy hozzam helyre szegénykémnek?


2012. dec. 16. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mosd minden pelenkázáskor le langyos szappanos vízzel és kend be krémmel. Kinél mi válik be, nekünk a bephanten volt a jó, és a dokink saját keverésű popsikrémje. Szellőztesd neki amennyit tudod, de segíthet a langyos!! hajszárítózás is.
2012. dec. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem pelenkakiütés.

Én elvinném holnap orvoshoz, mert akár egy gombás fertőzés sem kizárt. Ismerősöm kislányánál is volt ilyen.

Az orvos azért jobban meg tudja különböztetni a kiütéseket, illetve hogy mitől vannak.

2012. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Vidd le orvoshoz, lehet hogy gombás. Kislányomnak másfél évesen volt, felváltva kellett kenni Canestennel és sima krémmel, kb. 1 hónap alatt múlt el.
2012. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
ideje lenne leszokatni a pelenkáról .ennyi..
2012. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A szobatisztaság az idegrendszeri érettségtől függ és nem attól, hogy ki mikor akarja leszoktatni a pelenkáról.

Egy gyereket nem lehet leszoktatni a pelenkáról, ha nem ismeri fel a pisit vagy a kakit, ha nem ismeri fel magát az ingert, ha nem tudja előtte jelezni vagy mondani, illetve nem tudja kellő ideig visszatartani.

És bármilyen hihetetlen, ezt a gyerekek nagy része 2 évesen még nem tudja.

2012. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz (a leszoktatós válasz kivételével). Ha holnapig nem javul, reggel irány a doki.


Leszoktatni nem szeretném a pelusról, szerintem nem is lehet. Ha bugyikában van, akkor már mondja okosan, hogy jön a pisi/kaki, de nem tudja tartani még. Nekem meg nem ér meg annyit, hogy később szorulása legyen az erőltetés miatt vagy szorongjon.


Meg lehet gáz vagyok, de nem is bánom, hogy még pelusos, így még ezen a télen tud bodyban lenni, nem félek, ha leül a hóban, nem kell séta közben rohanni, ha pisilnie kell, stb.

2012. dec. 16. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:

a lányomnak is ilyesmi volt, és gomba volt..:-(( nem volt vész, naturlandos kencét írt rá a doki, 1 hét alatt rendbe jött, a joghurttól sztem nem lenne ilyen, az nem savas...

esetleg ha sok narancsot evett, vagy savanyúságot...


Egyetértek veled a pelusozással kapcsolatban is, az én lányom 2év 4 hós, és még simán pelusos, majd nyáron szórakozunk ezzel a témával...hála égnek nem probléma a pelus ára, bár tudnánk másra költeni, de a body engem is megnyugtat, és én sem szeretném siettetni...:-)

2012. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem semmi gond nem lesz! :)
2012. dec. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!