Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! REFLUX, Budapest? Ki...

SOS! REFLUX, Budapest? Ki tudja kivizsgálni azonnal?

Figyelt kérdés
Lányom (22hós) egy hete éjszakánként fuldokolva köhög, apukája aznap hagyott el minket, tehát lehet lelki eredetű, de előbb ezt fizikailag kellene kizárni, gasztroenterológiára márc 26-ra kaptunk időpontot, tudtok magándokit, aki érdemben vizsgálja is, nem csak beszélget? nagyon fontos, éjjelente megszakad a szívem érte h semmi sem segít!:-(

2012. dec. 18. 03:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A refluxtól nem szokás fuldokolni. Ha meg amiatt lenne mégis, az már korábban is jelentkezett volna.

Sajnálom ami történt.

Inkább gyerekpszichológust keressetek.

2012. dec. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel mi sajnos refluxosak vagyunk (10 hós még csak)én is csak azt tudom mondani,amit az első.Ez nem ilyen korban jelentkezik,hanem már sokkal előbb és nem ilyen tünetekkel.

Én is arra gondolok,hogy első körben gyermekpszichológust kellene keresned nagyon sürgősen.

Remélem megoldódik a problémátok! :(

2012. dec. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez nem lehet egy sima megfázás, amitől köhög , vagy krupp?


gyerekdoki mit mondott? ő találta ki ezt a refluxot?

2012. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, január óta kezelték a száját ekcémára, pedig nem az volt, most a diagnózis perioralis dermatitis, ami nem nagyon gyógyul, napközben nem igazán köhög, nem segít rajta sem a megemelt ágyvég, sem a sóoldat párologtatás, sem a rhinathiol, sinecod, stodal, lándzsás útifű, nappal nem taknyos, néha jön egy hurutos köhögés, aztán semmi, éjjel viszont mindig 23óra körül elkezd annyira köhögni hogy majd megfullad, kikapom az ágyból, kap hagymalevélteát, rhinathiolt és akkor 3 órán át megint alszik, aztán megint köhög. Legtöbbször csak akkor ha a kiságyában alszik, függőlegesben nem. Leszedtem minden szövetet a szobájában és kimostam, porallergiára gyanakodva, de nem változott semmi.

Gyerekorvos mondta hogy az éjszakai köhögés meg a szája együtt lehet az h feljön a gyomorsava és az marja, a szája körül meg ez a savas nyál dolgozik.

2012. dec. 18. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
SOTE gasztro, hivalatosan egy óra alatt megvan az eredmény. DE magánorvosi rendelőben ilyen vizsgálatot nem végezhetnek... esetleg próbáld meg a Bgyk.hu gasztrorendelését! Ha gyanakodsz a refluxra, háziorvost kérdezheted addig is savlekötőről, van spec. kisbabáknak, gyerekeknek való is!
2012. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, mi egyébként ide járunk [link]


de hivatalos vizsgálatot magándoki is csak a saját rendelésén tud végezni. viszont ha elmentek, lehet, h korábbi időpontot kaptok..

2012. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, tegnap voltunk gasztro-nál szerinte nem reflux, ő fül-orr-gégészetet javasolt. Férjem hazaköltözött, azóta a gyerek már kétszer átaludta az éjszakát, néha köhint. Lehet h lelki mégis, mindenesetre én látok összefüggést, reméljük így maradunk, javulva:-)
2012. dec. 20. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!