Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan jellembeli tulajdons...

Van olyan jellembeli tulajdonságod vagy szokásod amit nem szeretnél átadni gyermekednek?

Figyelt kérdés
Mi az és hogyan teszel az ellen, hogy eltanulja tőled?
2012. dec. 18. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A férjem is és én is rengeteg üdítőt, főleg kólát iszunk. Ezt semmiképp nem szeretnénk átadni. Még csak 4 hónapos a babánk, de az a terv, hogy nem fogunk előtte ilyeneket inni, úgyhogy mi is leszokunk (Újévi fogadalom). Ráadásul olyan idióta vagyok, hogy a terhesség alatt kibírtam kóla nélkül, mégis visszaestem utána.
2012. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem az önállótlanság. Édesanyám sosem nevelt önállónak, semmiben sem dönthettem egyedül. Még egy ruhát sem vehettem meg egyedül, és a nagy döntéseket is mindig ő hozta meg az életemmel kapcsolatban. Most már tudom, hogy ez volt a lehető legrosszabb, amit tehetett (pedig csak szeretetből tette). Sok év eltelt azóta, hogy elköltöztem, mégis mindig visszatér a múlt emiatt. A gyerekemet úgy fogom nevelni, hogy tanuljon csak a saját hibáiból, nem én akarom neki megmondani, hogy mit csináljon.
2012. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar felkapom a vizet és türelmetlen vagyok. Remélem, a most 2,5 éves kislányom nem ilyen lesz.


Próbálok türelmesebb lenni, már haladok:-).


És neked van, Kérdező?

2012. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Idegbeteg vagyok :) remélem ő nem lesz.
2012. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hisztis vagyok. Remélem, majd a férjem tesz érte, hogy ők ne tanulják el. Velem nem volt sok szerencséje:)
2012. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha igazságtalanságot tapasztalok égetlen haragra gerjedtem,és nem tudom uralni.
2012. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Határtalan módon rendetlen vagyok, nagyon nem szeretném, ha a fiam is ilyen lenne. Persze nyilván ehhez példát kéne mutatnom, szóval először nekem kéne megjavulni.

A másik, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok, remélem ő nem lesz ilyen. Mondjuk ez ellen nem tudok sokat tenni, én akkor tudok bármit is jól csinálni, ha érzem, hogy a nyakamon van a határidő.

2012. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es,ez nagyon jó!:) Én is utolsó pillanatos vagyok,de még eddig nem jutott eszembe ez a jó kifogás,hogy azért,mert úgy és akkor teljesítek jól!:D De van benne valami(csak a buszra rohanásnál nem érvényes)!;)

Jellemet egyrészt hoz Magával a Gyermek,másrészt eltanulja, harmadrészt örökli is.

Tehát ezzel azt akarom mondani,hogy úgy is "átvehet" bármilyen tulajdonságot,ha azt nem Tőlünk tanulja,mert már a génjeibe van (lásd azokat a Gyermekeket,akik mondjuk nevelőotthonba nőttek fel,mégis nagyban viselik a vérszerinti Szüleik tulajdonságait tudattalanul->láttam már ilyet és megdöbbentő).

Tehát csak nyugtatásul írtam,ha Valaki Önmagát hibáztatná,nem feltétlenül igaz.

Egyébként meg véleményem szerint a rossz példa is jó példa,tehát Én ha majd a Gyerekem előtt akaratlanul is egy "rossz" tulajdonságomnak hódolok,akkor elmagyaráznám Neki,hogy ez egy hiba és ezért és ezért nem jó.Tehát eleve tisztában lenne a tökéletlenségemmel és Mindenkiével. (Ez szól azoknak,akik mondjuk nem tudnak mit kezdeni a haragjukkal,vagy épp letenni a kólát.) Szóval szerintem még ezt is meg lehet oldani!:) Persze alapjáraton az előttem szólók jó példára állását pártolom,csakhát valljuk be ez nem mindíg járható.:)

2012. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Főleg olyan dolgokra gondoltam, amiken az ember nem tud változtatni.

Én például nehezen barátkozok, nem vagyok egy kezdeményező típus és nem is érezném magam hitelesnek ha most tudatosan elkezdenék szószátyárkodni...

Úgy érzem lányomnak megvan az esélye, hogy nálam jobban tanuljon meg kapcsolatot teremteni másokkal, csak ezt tőlem pl nem igazán fogja megtanulni. E téren mondjuk az apja jobb, viszont neki is vannak tulajdonságai, amiket nem örülnék ha elsajátítana.

2012. dec. 18. 15:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van sok olyan tulajdonságom, amit nem szeretnék, ha eltanulnának tőlem. Pl elég türelmetlen vagyok, és hirtelen felkapom a vizet. Viszon azzal kapcsolatban, amit írtál, az jutott eszembe, hogy anyukám is ilyesmi, mint Te. Nem szeret ismerkedni, nem szeret sok ember közt lenni, nagyon itthonülő, csendes típus. Neki kész kínszenvedés, ha vásárolnia, vagy ügyintéznie kell valamit, ne adj isten szerepelni kellene. Ehhez képest én imádok emberek közt lenni, ismerkedni, beszélgetni, ha tehetném örökké úton lennék. A lányom pedig 90%-ban olyan, mint anuykám, szóval egy jó pár tulajdonsága máris van, amit nem tőlem örökölt. :))
2012. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!