Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökölt babaholmikkal mit...

Örökölt babaholmikkal mit csináltok?

Figyelt kérdés

Bátyáméktól örököltünk egy rakás gyönyörű ruhácskát, tényleg ilyen nagyon egyedi, meg szép dolgokat, játékokat, sőt még a babakocsit is. Kétszer szültem, mindkétszer ikreket, így most úgy gondolom, több gyerekünk már nem lesz, a bátyáméknál szintén nem lesz már, a lányai pedig már nagyok. Nem szeretnék ha visszaadnám a dolgokat, de illik az ilyen ajándék cuccokat tovább ajándékozni, vagy árvaházba elküldeni?

Ti nem sértődnétek meg miatta?



2012. dec. 18. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van helyed, tedd el, és ha születik a rokonságban, baráti körben, add nekik.
2012. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is kaptam sok ruhácskát.Mikor vissza akartam adni,nem kérték,mert nekik csak útban van.Megkérdeztem mi legyen a sorsuk.Megkértek,h adjam el ha tudom.El is adtam,a pénzt viszont odaadtam nekik,legjobbkor jött nekik karácsony előtt.
2012. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha már nem tudod használni kár tárolgatni,vannak szegény családok akik szívesen elfogadják.Én minden babaholmit amit a kisfiam kinőtt odaajándékoztam olyan családnak akik rászorulnak,vagy bedobtam a ruhagyűjtőbe.Én nem sértődnék meg ha a testvérem elajándékozná amit adtam neki,hisz nem tudja már használni.Baba holmik azok amiket nem tudsz kihasználni mert hamar kinövi.
2012. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hogy kell-e nekik, és h biztos-e a döntés és mit szólnának a dolgokhoz ha ezt meg ezt tennéd vele ha már a srácaid kinőtték.
2012. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én elraktam mindet. Ha nekünk már nem fog kelleni, akkor elrakom, és ha majd lesz a lányomnak is babája, akkor odaadom, ha kéri. :) Valahogy nekem nincs szívem eladni őket. :)

Beszéld meg a tesóddal, hogy ha eladod/elajándékozod, nem e lesz belőle sértődés.

Régebben még azon gondolkodtam, hogy a nagyon jó állapotú ruhákat beviszem a kórházba az újszülött részlegre.

2012. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

6. babámat várom, folyamatosan küzdünk a mindennapokkal, hogy a gyerekeknek mindenük meglegyen (pedig nem élünk nélkülözésben), mindig csak előny legyen a sok testvér, soha ne érezzék hátránynak. Rengeteget költöttümk idén a házunkra (teljes korszerűsítés, átépítés), és emellett a gyerekekre is költeni nagyon nehéz. Még mind kicsik, 6 év alattiak.

Idén ősszel kaptunk először ruhát az oviban egy Anyukától (egy kisebb zsáknyit), nem is akartam elhinni, nagyon örültem neki. Amivel tudtam, viszonoztam(háztáji hús, zöldség, stb),de tényleg nagyon jól esett, hogy valaki ránk gondolt.

szóval szerintem add olyannak, aki örülne neki!

2012. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a bátyádék nem kérik vissza, akkor szerintem azt teszel a ruhákkal, amit akarsz. Ha úgy szeretnéd, add oda a rászorulóknak.
2012. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno mi is sokat kaptunk tesóméktól. A fiam ruhatárának 80%-a tőlük van. Egyszer mondta, hogy ha esetleg már nincs rá szükségem, akkor adjam vissza, majd ő elajándékozza, de mondtam, hogy szeretnénk majd kistestvért, ha nem gond, akkor elteszem őket. Mondta, hogy persze, oké.

Nálunk még nincs tesó, egyenlőre nem is lesz, de nekik besikerült egy harmadik baba (pedig már nem akartak többet, a 2 fiúk is már nagy), úgyhogy még jó, hogy eltettem a ruhákat.

2012. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi se szeretnénk többet végig kérdeztem a rokonságot barátainkat,hogy eltegyem e nekik azt válaszolták,hogy nem kell, így én a védőnőmnek adtam tovább, ő tudja kinek van rá szüksége. Szerintem nyugodtan ajándékozd tovább ha nem kell nekik, lehet sőt biztos még Ők is örülnének, hogy ezzel jót tettél egy másik családdal. Mert mikor te kaptad Ők úgy érezték, hogy nem vesztek kárba és örömmel adták nektek, és így adnád tovább te is. Én tesódék helyében örülnék neki,hogy jó helyre kerültek.
2012. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!