Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tej-, liszt-, tojás allergiás...

Tej-, liszt-, tojás allergiás gyerekek szülei! Mik voltak az első tünetek amit észrevettetek a gyereketeken? Háziorvoshoz kell menni először?

Figyelt kérdés

Kislányom szemei alatt mindig sötét karikák vannak, a felső szemhéja piros, és sokszor fel is puffad, hol az alsó, hol a felső szemhéja. Olvasgattam a neten, és ételallergiát írnak. Plusz ekcémás is, ami lehet ezeknek a betegségeknek a velejárója is.

Hasmenése, hasfájása egyéb más tünete nincs, sokszor néz ki fáradtnak a kis arca. A székletével annyi van, hogy olyan furcsa agyagos színű, a szaga sem olyan, mint eddig máskor.

Megköszönöm, ha válaszoltok!



2012. dec. 19. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányomnak kb. 4 évesen jelentkeztek az 1. tünetei, miután elkezdett bolti tejet inni. Előtte is evett már tejterméket, csak nem konkrétan tejet. Fájt a hasa utána mindig és kiütései voltak, amik borzasztóan viszkettek. Miután allergológhoz kerültünk, gyógyszert és krémeket irt neki, valamint diétát, amit próbáltunk betartani, de sikertelenül. Ennek ellenére 4 évvel később már nyoma sincs az allergiájának, kinőtte (tej, tojás, csoki, hal, mogyoró), pedig ette ezeket, csak a gyógyszer segitett neki. A háziorvos ad beutalót.Bár nekem nem tűnik allergiának, de én nem vagyok orvos. :)
2012. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lányomnak 2 évesen, 1!!! év tejivás után jelentkeztek a tünetei. Nagyon súlyos atópiás ekcéma az arcán és a kézfején, itt-ott a lábán is. Agyagos állagú széklet, többször is naponta. Azóta a tejfehérje-allergia diagnózisunk megvan. Tejre rögtön durran az ekcémája, tejtermékre csak huzamosabb fogyasztás után. Jelenleg tejfehérjementes diétán van. 3 éves.
2012. dec. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál 1,5 évesen vettem észre hogy ekcémája van. A háziorvosunk azt mondta hogy majd kinövi.

Aztán két éves korára megelégeltem, mert nagyon csúnya volt neki és mindig szteroidos kenőcsöket írtak ki!

Időpontot kértem a gasztroenterológiára és elmentünk. Na ott kaptam hideget meleget! A kisfiam vörös hajú, fehér bőrű azt mondták már ez ok arra hogy diétáztassuk, mert az ilyen gyerekek nagyon érzékenyek (ezt nem tudtam)

Szóval azóta tartjuk a diétát (semmi tejszármazék) és a bőre is rendbe jött. Márciusban lesz egy terheléses vizsgálat, amitől kicsit félek mert nem tudom mi lesz....

2013. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi most megyünk 30-án a SOTE 1-re. Kíváncsi vagyok mi lesz!
2013. jan. 25. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Majd írjál, hogy mi volt! A lányomat csak júniusban akarják tejterhelésre befektetni. Hát nem tudom mi lesz, mert tegnap pl gyümölcslevest evett az oviban és estére olyan csúnya lett a keze és az arca, hogy csak na. Az oviban elvileg tejmentes étrendet kap, de szerintem simán odaadták neki a behabart gyümölcslevest. Majd hétfôn rákérdezek, mert így semmi értelme a diétának, ha én csontra betartom, az óvoda meg ugyan azt igéri, hogy betartja, de szemmel láthatóan nem.
2013. jan. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!