Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyen szobatiszta...

Hogyan legyen szobatiszta másfél éves kislány?

Figyelt kérdés
Mivel kezdjem, vegyem le róla a pelenkát ?? Dehát akkor csak össze- vissza fog pisilni a lakásban..fogja tudni hogy szóljon ha pisilni kell ???
2012. dec. 19. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy látod, már megérett rá? Jelzi a bepisilt, bekakilt? Zavarja?
2012. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is másfél éves. Szokott szólni, miután bekakilt, de ennyi. Én megvárom a nyarat, akkor veszem le róla a pelenkát.
2012. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan. ha megérett akkor szol hogy pisi kaki, vagy mint az én lányom 2 évesen egyszerüen egyedül elmegy wc-re, és mindent elintéz, max kakis feneket törlök.

1,5 évesen még nagyon ritka hogy érett rá, felesleges is elkezdnei bármit is csak akkor ha a gyerek nagyon akarja.

2012. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozni lehet, de nem biztos, hogy sikerrel jársz. Sőt, lehet, hogy tényleg naponta tízszer fogsz ruhát cserélni, felmosni. Egy-két próbát megér. Legyen a bili mindig a szeme előtt, tehát tudja, hogy pl. a fürdőben vagy a nappaliban találja, ha kell. Kérdezgesd, ültesd rá, de én nem erőltetném.
2012. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát még egyáltalán nem szól, úgyhogy akkor még nem erőltetem !!!

Köszi

2012. dec. 19. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyáron elején volt msáfél a lányom, ő sem szólt. De úgy gondoltam, a nagy melegben levesszük a pelust, meglátjuk mi lesz. Elsőzör csak nézett,hogy mi történt,amikor bepisilt, szépen elmondtem neki,hogy már nagylány és ha ügyesen szól,akkor megyünk a bilibe csurgatni:):)

Tetszett neki, ücsörgött a bilin, másnap becsurrant neki egy pici de rögtön szólt,hogy be-be,akkor még nem tudta kimondani,hogy pisi. És már akkor annyira ügyes volt,hogy vissza tudta tartani,míg a kertből beértünk a fürdőbe.Onnanstól kezdve ügyesen szólt, nem volt már baleset, egy darabig a kaka még a pelusba ment, alvás után. De egy hónap múlva erről is leszokott. Most 25 hónapos, és már csak alváshoz van pelusunk.Soha nem kellett ruhát mosnom rá.


De ez csak egy példa, nem minden gyerek ilyen, vele egykorú ksifiú 18 hóanpos kora óta szobatiszta éjszakára is!!

Kisbarátnő, szintén egyidősek, mai napig becsurog, anyuka legalább 3szor öltözteti át, nap kap alváshoz sem pelust, van hogy 3szor húznak ágyneműt éjszakai is. Ha anyuka besokall, akkor a gyerek pár napja vissza kapja a pelenkát,majd újre leveszik, és minden kezdődik előről:(:(

2012. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamat zavarja a pelenka szól ha bekakilt,bepisilt,már 16 hónaposan is ezt csinálta,de nincs olyan mele,hogy levegyem a pelust,és anélkül rohanggáljon így megvárom a tavasz végét pont addigra lesz 2 éves
2012. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!