Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá 21 hónapos...

Hogyan vegyem rá 21 hónapos lányomat, ha pohárból iszik utána a maradékot ne öntse a padlóra?

Figyelt kérdés
Szépen iszik pohárból, de ha úgy gondolja nem kér fogja és kiönti a padlóra és úgy sem tudom meg akadályozni, hogy mellette vagyok :( Pedig érti hogy nem szabad, de mégis csinálja. Hagyjam inni pohárból, vagy inkább később térjünk vissza hozzá?
2012. dec. 21. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu :) De az étellel is ezt csinálja, sajnos. Ha nem kell, akkor kiborítja, kitúrja a kanállal, eldobja...nem tudom, mikor növi ki. Mondjuk még csak 17 hónapos... (bocsi, hogy érdemben nem tudtam válaszolni, de remélem valaki tud nekünk tippet adni)
2012. dec. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyon egyszerü.

Nem adod a kezébe. Megmondod neki, hogy csak anya foghatja a poharat mert ö kiönti. ha nagyon akarja megigérteted vele, hogy akkor nem önti ki. ha megteszi, abban a pillanatban elveszed és legközelebb nem engded neki. ja és töröltesd fel vele. Adjál neki papírt és míg neki nem áll (persze nem fogja tudni telejsen feltörölni) addig nem mehet játszani.

2012. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 21,5 hónapos. Nála is volt ilyen. Ameddig kiborította, én fogtam a poharat. Aztán elkezdett nagyon ellenkezni, hogy ő akarja fogni. De ezzel egy időben szerencsére szólt, hogy a maradékot borítsam ki, vagy tegyem fel a pultra. Szóval én addig nem adtam a kezébe a poharat. Műanyag pohárból már maga iszik, de a porcelán bögrét még én fogom, biztos ami biztos. Ja és viszonylag keveset töltöttem/töltök a poharába, hogy inkább igya ki mindet és ne maradjon benne semmi. Inkább töltök neki még egyszer egy picit, ha kéri.
2012. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. enni önállóan eszik mindent, de azt nem borítja ki ha nem kéri.
2012. dec. 21. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van, 23 hónapos, teljesen random módon előffordul még néha, heti 1-2 alkalommal. Én mindig megbeszélem vele, hogy ha elég az ivás, adja a kezembe, hogy le tudjam tenni (és megnézni, mennyir ivott) - ez izgi feladat, általában működik. De én már látom, mikor előre eltervezi a kiöntést ivás előtt és akkor fogom a poharat... ;)
2012. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 21 hónapos, ő kb 1 hónapja nőtte ki ezt a "csudajó" szokását. Előtte rendszeresen az összes ivás maradéka a kövön, vagy szőnyegen végezte. Olyankor mindig elmondtam neki, hogy ezért én nagyon mérges vagyok, nem szabad a földre borítani, ha végzett, adja a poharat a kezembe. Még mostanában is, ha odaadom a poharat, emlékeztetem, hogy tudod, ha már nem kérsz, tett le a polcra, vagy add ide nekem. És - lekopogom - egy jó ideje nem csinál ilyet. (Mostanában elkezdett ivás közben sétálni, és bár még megúsztuk baleset nélkül, azért ennek sem örülök. :))
2012. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Enyém a mosogatóba önti a maradékot és a poharat utánadobja :) (műanyagból iszik)

bár szerencsére egyre ritkábban, mert már rongyosra koptattam a számat, hogyha marad a pohárban, akkor elég csak a konyhapultra tenni... 25hós

2012. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!