Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtaláltam az igazit nemrég,...

Millia kérdése:

Megtaláltam az igazit nemrég, egyetlen "hibával" van egy 3éves kislánya, hogy tudnám fiatalként ezt elfogadni, h jó legyen mindenkinek? Olvassak utána?

Figyelt kérdés

kaptam időt, de hogyan is lehet---> ha lehet erre egyáltalán felkészülni? -egy másik embert gyerekét nevelni, szeretni +fiatalként ebbe belecsöppenni ?

rossz gyerekkori élményeim vannak erről..



2012. dec. 18. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát ne haragudj, de hogy mondhatod egy kis gyerekre, hogy hiba?
2012. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha ez annyira zavar, akkor lehet, hogy mégsem ő az igazi.
2012. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Jajj, a gyengébbek kedvéért idézőjelbe tettem, h ne értsék félre!

Nem hiba csak számomra egy hiba a mátrixban..egy törés az életemben..és közel sem negatív..így jobb ? :)

2012. dec. 18. 21:58
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves vagy, és hány éves a Nagy Ő? Ő neveli a kislányt, vagy hétvégi apuka?

Gondolom, ő komolyan gondolja, ha azt szeretné, hogy a kislánya élete része legyél, hisz ha csak futó kalandot akarna, akkor nem terhelné a lányát egy érzelmi sokkal, hogy az apu új barátnője már nincs is.

Neked is végig kell gondolni, hogy biztos vagy e benne, hogy ő az igazi, vele akarod-e leélni az életed (persze ezt így előre nem lehet tudni, de azért az elkövetkező 5-10 évet azért lehet érezni), akarsz-e vele közös családot? Ha valamelyikre is nem a válasz, akkor mondd meg neki még most, mert egy 3 éves kislányt nem szabad kitenni annak, amit épp az előbb írtam. Ez az a kor, mikor már kezdenek jobban ragaszkodni az "idegenekhez" is, lassabban fogadják el őket, de nagyon tudnak utána kötődni, szeretni.

2012. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De, kell nekem! :)

Napról-napra biztosabban tudom, csak jó nevelő apu akrok lenni és fel akarok rá készülni, erre várnék tanácsokat ..

2012. dec. 18. 22:00
 6/17 anonim ***** válasza:
10%

Ez a tipikus eset, hogy vagy megszöksz van megszoksz.

Soha nem értettem, hogy sok nő elvárja, hogy őt szeresék gyerekkel, de ő egy gyerekes férfiban csak a "hibát" látja.

2012. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok!

addig nem is akarok találkozni a kislánnyal..

külföldbe gondoolkozunk hamarosan, a kilátástalan fiatalok táborával..

ott meg tudnám adni neki az anyagi létet és a szeretet azt hiszem

2012. dec. 18. 22:03
 8/17 A kérdező kommentje:
26-28
2012. dec. 18. 22:04
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

Ja, hogy te a pasi vagy! :)

Hmmm... Akkor szép a gondolatod. Nem kell utánaolvasni semminek. Hiszen ha szereted a nőt, akkor szeretni fogod a kislányát is. Mondd el neki, amit ide írtál, hogy tudod, érzed, hogy ő kell neked. Elfogadod a kislányával együtt, hiszen ő is az élete része. Te is az szeretnél lenni, de azért kicsit félsz is tőle, úgyhogy segítsen neked ebben. Nyugodtan, higgadtan és őszintén mondd el a félelmeidet, aggályaidat. Nyugodtan elmondhatod, hogy egy rossz családi élmény miatt te szeretnél mindent másképp csinálni (és épp emiatt az élmény miatt másképp is fogod csinálni, ez tapasztalat).

2012. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát ő mindenképp azt szeretné és én igazából én is

csak sok negatív dolgot megéltem az apa hiányától és apahelyettesítők antiszeretetéből

és félek, h én esetleg nem tudnám megadni a maximális szeretetet

mert esetleg ha eszembe jutna gyakran, h nem az én gyermekem

és semmiképp se kívánok egy olyannak még a tizedét se amiket én nem kaptam.

2012. dec. 18. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!