Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislányom nagyon...

Két éves kislányom nagyon undok az apjával! A férjem sem igazán könnyű eset. Másnak is volt ilyen? Mit tett, hogy rendeződjön a helyzet?

Figyelt kérdés

Eddig is elég "anyás" volt, de most folyton ki akarja közösíteni az apját, aki szerintem nem éppen megfelelően reagál. Hozzáteszem, hogy én se tudom, hogy mit tennék a helyében, de azt igen, hogy mit nem mondanék sose. Úgy sajnálom a férjemet, nekem is nagyon rosszul esik ez az egész. Próbálom a férjemet is békíteni, meg a lányomnak elmagyarázni, hogy nagyon csúnya ez a viselkedés, és emiatt az apja nagyon szomorú. Meg én is. Mit tehetnék még?

A férjem amúgy nagyon sokat dolgozik, sokat vagyunk kettesben a gyerekkel. Most meg egy hete "össze vagyunk zárva", mert együtt elutaztunk. Kettejük között állok. Szeretem őket, de haragszom is rájuk most nagyon!


Köszi!


2012. dec. 22. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy férjednek és neked is nagyon rosszul esik ez, de azért itt az apukának kellene inkább engednie, mint a kétéves kislánynak. Írod, hogy férjed nem a legjobban kezeli a helyzetet - gondolom ingerült a kislánnyal, barátságtalanul szól hozzá néha. Ezt a kislány érzi, és valószínűleg ezért is nem akar békülni. Apukának meg kellene erőltetnie magát kicsit: szóljon hozzá kedvesen, játsszon vele, simogassa, ölelje, puszilja, akkor is, ha a kislány eleinte undok vele. Ha látja, hogy az apja szeretettel válaszol, talán ő is hajlandó kicsit nyitni feléje.
2012. dec. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval.
2012. dec. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, mitől is lenne kedves az apjával? Szinte sosincs vele, gondolom, a sok meló után sem viszi túlzásba a férjed a gyerekkel való foglalkozást, tulajdonképpen idegenek egymásnak. Egy kétévesnek a "vér szava" semmit nem jelent.

Most meg persze, hogy undok, hiszen a Ti kettősötökbe most befurakodott harmadiknak az apja, akiben ő nem a szerető, törődő szülőt látja, ismeri, hanem egy idegent.

Ezen sajnos nem lehet varázsütésre változtatni, az apjának kellene vele többet törődnie (év közben is), a saját sértődöttségét félretéve, közös programok, játékok, hogy belopja magát a lánya szívébe.

Nehogymár egy 2 éves gyereknek kelljen körbeudvarolnia egy felnőtt embert...

2012. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3,5 éves a fiam és ő is undok az apjával. Ha hárman vagyunk és kér valamit, az apja vinné neki és azt mondja "hagyjál, nem tőled kértem", van, hogy beszélgetünk apa válaszol "nem hozzád szóltam, hanem anyához", "veled nem beszélek, nem vagy a barátom".... és hasonló nyalánkságokat mond az apjának. Mi járunk nevelési tanácsadóhoz más okból, és ő azt mondta ez természetes ebben a korban, kb 5 éves korig tart ez az anyaimádat, anyai szeretet kisajátítása stb...


Egyébként ha kettesben van az apjával, akkor nem ilyen, csak ha én is itthon vagyok.


Apuka próbálja meg türelmesen kezelni, el fog múlni ez az állapot, hagyd őket néha kettesben, szaladj le a boltba, addig apa próbálkozzon a kislánynál.

2012. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk is ez volt a helyzet. nem olvastam végig a válaszokat, így csak a magam tapasztalatát írom le. A férjem ugyanígy rosszul fogadta kiközösítést. Először is, kértem olvassa utána a neten, hogy ez teljesen normális egy 2 -3 éves gyermeknél. De aztán jól letoltam a férjemet, hogy mégis mit vár egy kisgyerektől ha sose játszik vele!!!??? ugyhogy munka után nem volt többet tv előtt döglés hanem közös programok 3-asban és játék este 8-ig. pár nap alatt rendezódött a helyzet, sőt a közös nyaralások igazán pompásak voltak ebből a szempontból. természetesen van visszaesés, főleg amikor üzleti útra megy a férjem, akkor a lányom vérig van sértve, hogy hol volt... mindig mindent el kell nekik magyarázni, ha értik ha nem, mert egyszer majd megérti tényleg a lányod. olyan jól haladunk, hogy ma együtt fürcsiztek én meg elrontottam a nagy mókát nekik a hajmosással, ugyhogy most én vagyok a csúnya anyu. a kislányodra ne haragudj, bár én is estem eleinte ebbe a hibába, itt a férjednek kell felnőttként és okosan viselkedni. tessék több programot csinálni a kislányodnak és a férjednek. nyaraláskor pl a férjem feladata úszni menni a lányunkkal, 2 és fél éves volt a nyáron... menjenek ők is kettesben pancsolni, engedd el mert a gyerek megérzi ha az anya nem bízik az apában. tényleg megbízol a férjedben? lehet ezt érzi a gyerek. nekem is nehéz volt elengedni a lányomat, 4 hónapig beteg is voltam mikor kezdte a bölcsit. olyan volt mintha egy láthatatlan köldökzsinor tartana minket össze, azt hittem megszakad a szívem mikor elkzdett közösségbe járni, de túl vagyunk rajta. sok sikert és boldog ünnepeket
2012. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!