Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lyukas fogát kell tömni?

4 éves lyukas fogát kell tömni?

Figyelt kérdés

A kislányom fogai szuvasak (a bal felső 3-as és 4-es).

Nem fogom tudni betömetni neki, mert egyszerűen nem fogja tűrni. Mikor kell, hogy kiessenek ezek a fogak? Mi lesz ha igy hagyjuk?



2012. dec. 24. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

tejfogat??

a lányom 11 éves és még vannak tejfogai.neki se tömtek be.

2012. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmex gyerekfogkrémet ajánlom!!! Az én fiamnak is elkezdtek romlani és ez megállította, fogorvos ajánlotta. Súlyosabb esetre van Elmex gél is. Amúgy tömnek tejfogat, barázdazárást csinálnak, hogy ne lyukadjon tovább, ez állítólag nem fájdalmas. Érdemes megmutatni fogorvosnak. Én úgy tudom 6 éves kor körül kezdenek a tejfogak cserélődni.
2012. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kell! Tejfog is befertőződhet olyan mélyen, hogy a felette lévő fogcsírát érinti, ami eleve szuvasan fog előbújni, ha a tejfog kiesik! Ilyen alapon a legnagyobb hülyeség úgy hozzáállni ehhez a dologhoz, hogy a tejfog úgyis kiesik, tehát tökmindegy. A fogorvoshisztit pedig ki kell nevelni a gyerekből. Többek között ez az oka annak, hogy a magyar átlag csak akkor látogat el fogorvoshoz, amikor már őrületes fájdalmai vannak.
2012. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy irtatok Karácsonykor :)

Én pont most járkálok a fogorvoshoz, mivel utoljára már vagy 4-5 éve voltam és lett 3 pici lyukacska. Mindig mondom a lányomnak, hogy ki fog esni, olyan lesz mint dédi, akinek nincs 1 foga sem :) De még azt sem tudja mi az a fogorvos, és már ordit... Tudom, hogy tömnek tejfogat is, és el kellene vinni.

2012. dec. 24. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Tejfogat is tömnek ha kell!!!!! A lányom 4,5 éves már van egy tömött foga, rágófogat tömnek, egyedül első foggal nem tudnak mit csinálni. Sajnos ismét van egy lyukas foga, ünnepek után visszük, valószínűleg erre is az a sors vár.
2012. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nyilván vérmérséklet függő is a dolog, de a lányom benne ült az ölemben, a doktornő (nagyon rendes) elmagyarázta, hogy mit fog csinálni, mondta a lányomnak, ha a legkisebb kellemetlenséget érezné, azonnal tegye fel a kezét és ő rögtön abba is hagyja. Első alkalommal az egyik fúrótól elkezdett sírni, tényleg rögtön abbahagyta és mással csinálta, a második alkalommal nem is volt probléma, sírás nélkül tűrte, nagyon megdícsérte a doktornő.
2012. dec. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én fél évente el szoktam vinni a gyerekeket a fogorvoshoz Elvileg az ovi is viszi, de tavaly is elmaradt. Ott azt mondta a fogorvos, hogy igazából ennek az a jelentősége, hogy a gyerek szokja meg, hogy járunk fogorvoshoz, és ne féljen tőle. Ha rossz a foga úgysem tud vele mit csinálni, mert ennyi idős gyerek úgysem hagyja, hogy betömjék a fogát.

Szerintem azért kérdezd meg a helyi fogorvostól, elképzelhető, hogy a te gyereked hagyná. Az enyém szerintem tuti nem.

2012. dec. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen kell. Ha nem tömik be már most elkezd szuvasodni alatta a rendes foga.
2012. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!