Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fognál van rá esély,...

Lyukas fognál van rá esély, hogy egy hónap múlva is "csak" tömni kelljen, ne gyökérkezelni?

Figyelt kérdés
Akkorra kaptam időpontot.
2011. szept. 29. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de minden nappal kevesebb.

Látta a doki a fogadat, mielőtt időt kaptál, vagy ez az egész csak telefonon zajlott?

Nálunk ez ugy zajlik, hogy amikor előszörre mész, akkor azt "ki kell seggelni". Vagyis elmész és ülsz, és ülsz, és ha a dokinak van öt perce, akkor belenéz a szádba. Ha baj van, akkor azt rögtön kezeli. Ha nincs, akkor kérhetsz időpontot. Vagy a te módszereddel: telefonon időpontkérés, aztán egy hónap alatt lesz, ami lesz.

2011. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát egy kicsit bonyolultabb... először is voltam dokinál, de külföldön, csinált röntgent, mondta, hogy semmi vészeset nem lát, de a bölcsességfogam ki kell huzatnom. Szájsebészetre mentem, ahol ismét röntgen, és az a doki mondta, hogy az a fogam a bölcs.f. fölött lyukas, csináltassam meg. Ok, felhívtam a dokit, hogy adjon erre időpontot, de csak nov. 2-re tudott volna, én meg akkor pont Mo.-n leszek. Mivel Mo.-n tizedannyi a fogászati kezelés, bejelentkeztem oda, viszont annyit nem leszek otthon, hogyha gyökérkezelni kell, akkor vissza is menjek. Vagyis 4-én megyek dokihoz, legkésőbb 7-én reggel tudnék még visszamenni, de annyi sztem nem elég, ha gyökérkezelni kell.

Meg amúgy is nyilván jobban örülnék, ha csak tömni kéne.


Változtatni nem tudok rajta sajnos, mert nem találok itt fogorvost, aki előtte fogad.

2011. szept. 29. 21:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy nem biztos, hogy vissza kell menni gyökérkezelésnél sem.
2011. szept. 29. 21:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és az a durva, ha kapnék időpontot, akkor sem mehetnék még vissza, mert azt mondták a szájsebészeten, csak ha begyógyult a bölcsességfog sebe, akkor célszerű.
2011. szept. 29. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap egy szuvasodásnál semmi, legyen az akármekkora is.

Viszont az csak fúrásnál derül ki egyértelműen, hogy kell-e gyökérkezelni.

2011. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha gyökérkezelni kell 1 hónap múlva, akkor most is kellene, ha viszont most nem kellene, akkor egy hónap múlva is csak tömik. :)
2011. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Akkor majd ott kiderül.
2011. szept. 29. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!