Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan állítotok be panelben...

Hogyan állítotok be panelben megfelelő éjszakai hőt/páratartalmat?

Figyelt kérdés
Ha kinyitom az ablakot bukóra a fiamnál, akkor éjszaka 18-19 fok van, akkor folyamatosan szoktam működtetni a hidegpárásítót, amivel kb 55%-ra emelem az amúgy 44%-os párát. Ha becsukom az ablakot és nullán van a fűtőtest, felmegy 23-ra a hőmérséklet, tehát mindig nyitva kell hagynom az ablakot. Van egyéb más ötletetek, hogy hogyan tudnék 18-20 fokot és kb 50-60 közti páratartalmat csinálni?
2012. dec. 24. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha 23 fok van? Mi is panelban lakunk, nálunk 26 fok van (ha letekerem a fűtést, akkor 25) és folyamatosan megy éjszaka a hidegpárásító. A gyerekeket meg nem öltöztetem be. A 2 éves Lányomon csak egy pizsama van, meg a derekán egy takaró, a 2 hónapos Fiamon pedig egy ujjatlan body, pamut rugi és egy nyári hálózsák.

Nem kell mindenáron a 18-19 fokra törekedni.

2012. dec. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem a kérdést. Miért kell 18-20 fok éjjelre? Nálunk is 25-26 fok van. Radiátoron van egy műanyag kotliban víz és kész a párásítás. Kisfiamon egy vékony piszi van, meg takaró, amit rendszerint lerúg. Kitűnően alszunk. Amikor még nincs fűtés, és csak 22 fok körül van a lakásba, mi már fázunk. Mi a meleget szeretjük.
2012. dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a sötét eladó tipikus esete. Kérek tőle 2 kiló minibocicsokit, erre elkezd akadékoskodni, hogy Na jóójóóó, hogy kell nekem, de minek nekem 2 kiló minibocicsoki?

Minek?

Mert alváshoz az emberi szervezetnek ez a hőmérséklet és páratartalom a megfelelő/ mert a panellakásban a magas hőmérséklet száraz levegővel jár, amit nem tudok megoldani azzal, ha felrakok egy műanyag pitlit a fűtőtestre. Nálunk pl. a megfelelő páratartalom eléréséhez a hidegpárásító naponta kb. 3 liter vizet juttat a levegőbe.

Oszt azé.

2012. dec. 25. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát a 18 fok nem igazán egészséges egy felnőttnek sem, nem hogy egy gyereknek...
2012. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez baromira nem egészséges a gyereknek, de te tudod. Nálunk fullon megy a fűtés pplussz olajradiátor mellette hogy megy legyen a 25-26 fok, nem szeretném, hogy fagyoskodjon a gyerek.
2012. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok! Csak segíteni akartam én is és a többi válaszoló is! Senki nem bántott, csak elmondtuk, hogy mi hogyan csináljuk. Ne haragudj, ettől még nem vagyok "sötét" és a többi hozzászóló sem. Nálunk is napi 3 liter víz elmegy a párásításhoz, de igazándiból a páratartalomnak csak akkor van jelentősége, ha beteg a gyerek.

Én biztosan nem nyitnám a gyerekemre télvíz idején az ablakot! De ha mindenképp az utcát akarod fűteni, akkor nosza rajta. Más megoldás nincsen!

2012. dec. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
A 2. "sötét" válaszoló vagyok. Aludj már te 18-20 fokban. Te jól éreznéd magad? Miért lenne egészségesebb mint a meleg. Így mindenki kényelmesen alszik a 26 fokban, még akkor sem fázik meg ha kitakarózik a kisfiam éjjel.Köszöni szépen jól van. Már 4 éves nagy fiú. Gondolj bele, kidugja a kis kezét, lábát a 18 fokban. Nagyon kellemes lehet.
2012. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Inkább a 25-26 fok nem egészséges.

Mi az újszülöttet is 18-19 fokban altattuk. Köszöni szépen, a 14 hónap alatt csak egyszer volt megfázva...azt is tőlem kapta el...

Kérdező, sajnos nem tudom a választ, mert a mi panelünk hideg fűtés nélkül van 19 fok. Éjjel pedig 18. Viszont a páratartalom nagyon magas.:(

2012. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as válaszolótól kérdezném, a megfázást hogy lehet elkapni egymástól??? A 18fok pedig tuti nem egészséges, lehet hogy most egészséges a gyereked, de majd térjünk vissza 10év múlva erre a kérdésre, amikor a gyereked fájlalja az ízületeit...
2012. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Serintem is majd 10 év múlva térjünk rá. Én maradok a 18-19 foknál.
2012. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!