Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves gyermek étkezési...

2.5 éves gyermek étkezési adagjára lennék kiváncsi?

Figyelt kérdés

Reggeli, tízórai,ebéd, uszi és vacsorára miböl mennyit ezsik?

(igen összehasonlításkép mert ugy vélem elég keveset eszik a lányom)


2013. jan. 2. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A fiam ilyen idős korában szinte semmit nem evett. Rossz evő volt, még oviban is, de utána kialakult. Ennyit evett akkor: reggelire egy pohár kakaó és más semmi. Később egy fél kifli, alma. Ebédre alig valami, egy-két kanál, a főtt ételből mindig harc volt. Uzsonnára egy joghurt, túrórudi. Vacsorára semmi, csak a pohár kakaó.

A lányom most 2 éves és 2 hónapos, ennek az ellenkezője. Mindent megeszik, nem válogat, most 13 kg. Egy napi menüje: Reggelire kakaó, tej, kifli, parizer, kockasajt.

Tízórai gyümölcs egy alma vagy banán. Ebédre leves kis babatányérnyi, főzelék vagy hús krumpli kistányérnyi. Uzsira egy joghurt meg túrórudi meg gyümölcs is. Vacsora ugyanúgy mint a reggeli, vagy lehet tejberizs, tejbegríz.

Ebből láthatod, hogy a két gyerekem a két véglet. Arra már nem emlékszem, hogy a fiam hány kg volt ennyi idősen, de hogy semmit nem evett, az tuti. Volt olyan nap, amikor szinte csak egy fél kifli meg egy alma ment be egész nap! azt tapasztaltam nála, hogy erőltetni nem szabad az ételt, olyan 3-4 éves koráig sok főtt ételt meg se volt hajlandó kóstolni, de az óvodában ez lassan kialakult, amikor látta, hogy a többi gyerek is megeszi.

Arra ügyeltem, hogy folyadékot mindig változatosan kapjon, pl. ha nem ette a gyümölcsöt, adtam inni gyümölcslevet, vettem a Kubut, mert az elég tartalmas gyümölcs és zöldség(répa) is. Vékony volt a gyerekem, de nem volt beteges, alultáplált, csak rossz evő.

Remélem, tudtam segíteni!

2013. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4.-én lesz 2,5 éves a kislányom. Szerintem elég sokat eszik, pláne ahhoz képest, hogy kb. 10,2 kg csak:-(.


Reggeli: 2 dl tejital, 1 nagyobb bundáskenyér v. 2 db virsli v. kenyér felvágottal, sajttal, paprikával v. 1 tojásból rántotta sonkával és sajttal v. 2 db mackó sajt. Utána általába eszik egy túró rudit/kinder pinguit/dörmit.

Ebéd: tegnap egy tányér bablevest evett zöldséggel, oldalassal 1 szelet kenyérrel. Pár napot délelött családi napközibe jár, ott 2 fogásos ebéd van, 1 tányér levest eszik, a 2.-ból általában 2x kér. Itthon ritkán van mind a kettő, de ami szaftos abból 1-másfél babatányérnyit megeszik.

Uzsonna: saját készítésű puding, gyümi, 2 dl tejből tejbegríz. Tegnap 2 tálka pudingot és 1 almát evett.

Vacsora: 2-3 dl kakaó és a rántotta, bundáskenyér kivételével amit reggel evett + néha eszik egy joghurtot.


Szokott még csak úgy enni délután narancsot, ha sütök valamit (sajtos rúd, banános süti) akkor abból is eszik.


Mennyit eszik a kislányod?

2013. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

komoly adagokat ezsik kedves második válaszolo:D

lányom enneka felét

reggel 2dl kakaó egyx darab virsli jobb esetbe vagy két szelet párizsi

ebédre tészta +hus egy kistányérnyi (ha levest is adnék ennyit se enne)

uzsonna 2 joghurt

vacsora valamiylen péksüti annak is a felét és 2 dl tej hozzá

napközbe vizet kap vagy gyümiket

2013. jan. 2. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Szerintem nem eszik keveset a kislányod. Hány kiló?


Ha kiraksz mondjuk almát, vagy valamilyen falatkákat, ami nem romlik meg, hogy délután lássa, úgy nem enné meg?

2013. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!