Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig kell egy...

Hány éves korig kell egy gyereknek megérni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyok az egyéni eltérések, de az én kisfiam mindjárt 3 éves, és sajnos egyáltalán nem szobatiszta. És nem azért, mert nem foglalkozom vele, 2 éves kora óta bilizik, ha szólok neki, akkor belepisil, itthon nincs pelusa, de tegnap is háromszor bepisilt. Pedig okos, aranyos, szófogadó kisfiú, nem azért csinálja, hogy ezzel bosszantson.

Ha kakilnia kell, az látszik rajta, mindig kérdezem, van-e kedve a bilibe, mostanában már azt mondja, van kedve, ráül, ott marad 15-20 percet, és nem sikerül semmi. Ha ráadom a pelust, akkor abba pedig rögtön.

Egyéb dolgokban is egy picit később ért, beszélni 2 éves kora után kezdett, azért nem aggódtam, de ez a helyzet már lassan felőrli az idegeimet. Minden hasonló korú ismerős gyerek szobatiszta már. Így oviba sem fogják felvenni.

Mikortól állítható, hogy tényleg probléma van? Tényleg félek, hogy valami nem oké vele.


2013. jan. 2. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

tényleg minden gyerek más mindne héten egyzser ültesd rá egyzser majdcsak vevö lesz rá

lányom 2.5 éves és ugy hidd el enkem egyiknaprol a másikra szoba ás ágytiszta lett egyszerre de ugy hogy elött üvöltött a bilin vagy a wc ha probálkoztam vele

2013. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem általánosítható életkorra a probléma.

3 éves kor körül "kéne" megérni erre, de ha nem, akkor sem feltétlenül van probléma.

pl. a fiam elég jó példa erre, 2 évesen nem beszélt, elvittük orvoshoz és meg is állapították, hogy gond van vele, fejlesztésre szorul. de nem azért mert 2 évesen nem beszélt, te gyereked se beszélt és mint írtad, be is hozta, csak ugye a szülő nem látja a velejárókat, nekünk csak ez az egy dolog tűnt fel :)

3 éves státuszon mond az orvosnak, hogy nem szobatiszta, akkor úgyis megvizsgálják, lehet tobvább is küldenek, hogy nincs-e szervi baja vagy pszichológia oka.

de az is lehet, hogy te csináltál valamit rosszul (bocs, nem bírálni akarlak, csak nem tudom másképp megfogalmazni :S) úgy értem lehet előbb vetted le a pelust a kelleténél és ez veti vissza vagy egyszer nem úgy reagáltál, de akár a dackorszak is közre játszhat.


egyébként én úgy gondolom, hogy olyat nem szabad csinálni, hogy leveszed a pelust és nincs többé. ha 2 hét után nincs eredmény akkor vissza kell adni, mert ez is streeszlehti. aztán 2 hét után újra le lehet venni. lehet jutalmazni pl. matricával, van fortélyok, ki kell mindent próbálni, de türelmesen :)

2013. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az éjszakai vizeletvisszatartást hormon szabályozza, tehát nem a gyerek "ügyességén" múlik. Így gondolom ugyanet vonatkozik a nappali vizeletvisszatartásra, tehát nem csak lelki, hanem fizikai tényezők is szerepet játszanak.
2013. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mire oviba megy, nappalra szobatisztának kell lennie, különben nem veszik fel, nálunk így van. Tehát ez 2,5-3 éves kor körül van, nálunk van mini csoport is, mert nincs bölcsi.

6 éves korára kell teljesen szobatisztának lennie, tehát éjszakára is. De átlagosan 4 évesen szobatiszták már teljesen a gyerekek.


Az én lányom is egyik napról a másikra lett szobatiszta, 2,5 évesen. Alváskor illetve éjszakára, pedig 2x ha bepisilt azóta nem, kibírja reggelig. Szinte egyszerre lett nappalra és éjjelre is szobatiszta és egyik napról a másikra. Egy hónap múlva lesz 3 éves.


De a védőnőd tud neked segíteni, ha úgy érzed nem normális, hogy még nem szobatiszta.

2013. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más és más.

A keresztfiam 4 múlt és éjszakára/alváshoz még kell a pelenka, mert bepisil.

90 %-ban szólni szokott, de van, amikor annyira eljátsza az időt, hogy már csak akkor szalad, amikor becsurgott egy picit.


Türelem.

Ha kérdezgeted, az jó.

FIgyeld, hogy mennyit iszik, s időnként ültesd rá a bilire. Mondogasd neki, hogy szólni kell stb.

2013. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
A keresztgyerekeim: ikerlányok, már 9 évesek. A tanítóik szerint az átlagnál sokkal intelligensebbek. Már az óvónők is ezt mondták. MÉGIS: később kezdtek beszélni, mint a kortársaik, pedig van nagy tesó is. 4 éves koruk utánra lettek szobatiszták. Ők olyan napközibe jártak ahol ez nem volt elvárás. Nagyon sokat foglalkoztak velük (6 évesen már olvastak, összeadási és kivonási műveleteket végeztek ....), de a szobatisztaágra neveléssel egyáltalán nem.
2013. jan. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

1 hónap híján 4 évesen lett szobatiszta a fiam, egyik napról a másikra éjjel-nappalra.

Érdekesség hogy amíg mondogattam neki a bilit, addig mereven elzárkózott előle.

Majd feladtam, és nem mondogattam neki egyáltalán.Úgy voltam vele, majd lesz valahogy.

1 hét múlva magától szólt hogy kéri a bilit.

2013. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!