Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a testvérek egy szobába való összeköltöztetése terén?

Figyelt kérdés
2,5 éves korkülönbséggel vannak a gyerekek. Most érett meg a kisebbik rá, hogy kb ugyanabban az időben térjen ágyba este, mint a nagy. Lehetne próbálkoznom őket egyszerre lefektetni? Kinek mi a tapasztalata? A nagynak eddig mesét olvastam mire elaludt, a kicsit viszont betettem az ágyba és elaludt magától (ez most azonban megváltozott, nem alszik el csak ha mellette vagyok), ezért bátorkodnék megpróbálni, hátha mindkettőt sikerülne így elaltatni meseolvasással....
2013. jan. 3. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyémek már régóta együtt alszanak nappal és este is. A nagynak olvasom a mesét este, a pici vagy beszáll vagy nem. 2 éves, 4 éves.
2013. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen korúak az enyémek is. Mikor költöztetted őket össze?
2013. jan. 3. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Este mindig is együtt aludtak, a pici születésétől fogva. Nappal külön szobában aludtak, hogy ne zavarják egymást.

Amikor a pici 1,5 éves volt, kb akkor kezdtük nappal is együtt altatni őket.

Egy darabig este úgy volt, hogy a pici 8-kor ment aludni (egyedül aludt el), a nagy pedig fél 9-kor utána (addig olvastam neki, szintén egyedül aludt el).

Most egyszerre mennek aludni fél 9-kor, ott kell feküdni köztük, különben buliznak, nem alszanak el rendesen. Nappal és este is befekszek közéjük, így kb 15 perc alatt csönd van.

Össze van tolva a két gyerekágy, mint egy franciaágy, így alszanak együtt, bár nem mennek át a másik térfelére, de szeretik így.

2013. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1.voltam :)
2013. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akár az én fiaimat írtad volna le :) csak nálunk 2 év a korkülönbség. Eddig a kicsi a mi szobánkban aludt, de most az ágya helyére tettük a karácsonyfát és kénytelen volt a gyerekszobába költözni ahol már kb 1 éve delel. Eddig nem tudtam ott lefektetni este, csak a saját ágyában, de ott pillanatok alatt elaludt magától.

Tehát most úgy alakult az esti rítus, hogy kicsit korábban van fürdés. Utána mindkettőnek ágyazás, odakucorodunk a nagy heverőjére és mesélek mindkettőnek. Így persze más, mert a kicsi mindenbe beleszól :) 2-3 mese és megyünk apának köszönni. Utána mindkettő az ágyába bújik és betakargatom őket. Egy kicsit ott vagyok velük (kezüket fogni, buksit simizni) és amikor már majdnem alszanak kijövök.

A változás az, hogy a kicsi nehezebben alszik el, illetve éjszaka fel-felébred, olyankor sír, nyöszörög, mert szerintem még nem tudja hol van. De nagyon biztatóan alakult eddig, nem sétálgat éjszaka (mint a tesója tette)

Most kell kitartanom, hogy ne hozzam vissza, mert akkor soha nem tudom őket együtt altatni.

2013. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem belevágok. Már csak az átrendezést kell kiokoskodnom. A nagynak felnőtt ágya van, a kicsinek aktuális a rácsos ágy lecserélése, lehet, hogy összekötöm a kettőt, új ágy és az már az új szobába (ne kösse össze a "nem akarok aludni" a rácsos ággyal)... elég kicsi a szoba, emeletes ágy kizárva.
2013. jan. 3. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Nálunk is úgy volt, hogy a nagy kapott egy nagy heverőt, a kicsi pedig megkapta a nagyfiam régi körbe-támlás heverőjét.

Nálunk is egymás mellett vannak az ágyak, csak nem franciaágy szerűen, hanem fejvégükkel találkoznak.

Sok sikert és kitartás...

2013. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Amikor a picitől elvettük a rácsoságyat és a sima ágyba került, állandóan mászkált. Néha éjszaka közepén kerestük őt, hogy épp hol alszik a lakásban. Kijött az ágyból és valahol máshol lefeküdt, néha a földön, néha a kanapén.

2013. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 2,5 éves múlt, kisfiam 8,5 hónapos. A kicsit 5 hónapos korába tettük át a nagy szobájába, csak kipróbálás céljából.Most a kicsi 9 hónapos lesz és úgy tűnik bevált a dolog.A nagylányom már 1,5 éves kora óta nem alszik nappal, így hamar álmos lesz este.Nálunk ez így működik:

18:30 körül fürdés együtt.

Anya megeteti a kisfiút, a tápszeren be is alszik, apa mesét olvas a kislánynak, ő azon alszik el.

7-re szinte mindig alszik mind a kettő. Amikor ritkán egyedül altatom apa nélkül, először elaltatom a kicsit, addig a nagy mesét néz.Próbáltam én is, hogy mindkettőnek olvasok, de a kicsit még nem köti le annyira a mese.A nagy a kicsi evésétől nem tudott aludni, a kicsi meg a nagy meseolvasásától nem tudott.... :)

Igaz a kicsi most fogzik, néha felsír és felkelti a nagyot, de szerencsére a lánykám jó alvó és ritkán kel fel, de ha fel is kell, hamar vissza tudja altatni apa(nagyon apás). :)

2013. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!