Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél év körüli gyermeknél...

2 és fél év körüli gyermeknél hogy zajlik egy orrmandula műtét? Esetleg van tapasztalatok e téren?

Figyelt kérdés
Altatják-e, meddig leszünk kórházban, stb. Még csak gyanu van, hogy ki kell venni neki, januárra kaptunk időpontot a teljeskörű vizsgálatra.
2012. dec. 15. 22:26
 1/7 anonim válasza:
0%
lefektetik, lekötözik (akkoris is ha visít) oszt kiszedik, utána meg nyavajoghat neked még évekig. szép dolog az anyaság
2012. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem talán akkor vették ki először. Igazából valószínűleg olyan xar volt, hogy nem emlékszem. Inkább nem tartottam meg az emléket tudati szinten. Főleg, ha lekötöztek volna. Aztán még kétszer vették ki, mert visszanőtt. Nem is értem, hogy az orvosoknak nem volt ez jel? Olyan 12 lehettem 3-ik alkalomkor. Pont tegnap beszéltem valakivel, aki azt mondta, hogy 3 év alatt nemigen veszik ki, mert akkor általában visszanő.

Biztos ki kell venni azt az orrmandulát? Gondolom folyton begyullad, azért akarják elvenni tőle, igaz? De nem lehet annak valami más oka?

2012. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem muszáj, ne engedd. Amíg nem az a góc. Sajnos személyes tapasztalatból mondom, 2 évesen eltávolították a manduláimat, azóta (25éve) félévente kellett műteni hol az orromat, hol a fülemet, mert minden megfázás, influenza, stb.azonnal a fülemre ment, plusz tökéletesen kiújuló orrpolipjaim is vannak. Nem akarlak ijesztgetni, de azt szokták mondani a szakmában (szülésznő vagyok), hogy 5-6 éves kor előtt kiszedett mandulának szinte mindig (kb 70%ban) egyéb felsőlégúti szövődményei lesznek. Szóval azt tanácsolom, hogy amíg nem az a góc, és mondjuk évente egy mandulagyulladással (esetleg évi 2-vel) megússzátok, addig ne...Ugyanúgy az immunrendszer része...Nem véletlenül van ott. Amúgy úgy zajlik, (hogy a kérdésre is válaszoljak)hogy beviszik a műtőbe, maszkkal altatnak már, nincs kloroformos altatás már, ill. nagyon ritka, ha ekkora gyereknél nem altatnak. Utána lesz valószínűleg tampon az orrában, amit másnap kivesznek, és ha nem vérzik, és minden rendben, mehettek is haza :)
2012. dec. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém közel 3 éves volt, amikor kivették az orrmanduláját. Ennél a kérdésnél több történetet is találsz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szakemberhez januárban megyünk, a háziorvos szerint kellene kivenni, de nyilván majd a füll-orr-gégész véleménye lesz a döntő. Sokat náthás és szinte mindig orrhangja van, állandóan nyitva a szája szegénykémnek és sokszor horkol is, ezért gyanakszik a háziorvos a megnagyobbodott orrmandulákra.
2012. dec. 16. 15:19
 6/7 anonim válasza:

Nah, végre hogy vannak ilyen "normális" orvosok is. Hozzád megyünk szülni, ha kisbabát vár majd a feleségem!


#2

2012. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én kisfiam januárba lesz 3 éves.Hétfőn voltunk orrmandula műtéten.Altatták!Semmi probléma nem volt.Még csak meg sem viselte.Késő délután már szaladgált.Ha csak a manduláját szedik ki akkor reggel bementek és másnap reggel hazamehettek.Nekünk volt más bajunk is így mi csak tegnap jöhettünk haza.Remélem tudtam segíteni!
2012. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!