Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeknek milyen...

2 éves gyermeknek milyen igényes meseirodalmak vannak?

Figyelt kérdés
Eddig inkább a verseket preferáltam, de mostmár úgy néz ki, hogy lekötik őt a "hosszabb" történetek.Boribornt nagyon szereti, Kippkoppot még nem szereztem be, de rajta vagyok.Ezen kívül mik vannak még? A ti babáitok miket szeretnek? Csak igényes irodalom érdekelne (B.E. nem).
2013. jan. 3. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

pl Vidám mesék, A sün, akit meg lehetett simogatni, mindennapra egy mese,

Tudom azt írtad nem érdekel, de elmondanám a véleményem. Egyrészt szerintem a Bogyó Babóca igényes, a picik imádják, nem annyira egyszerű a nyelvezete, mint Annapetinek. Másrészt az Annapeti nekünk, felnőtteknek gáz, jómagam is kivagyok tőle, de hidd el hogy a 2 éves gyerekek imádják! És szerintem pont az egyszerű nyelvezet miatt, mert ők is értik, illetve a történetek miatt, a mindennapokról szólnak, róluk szólnak.

egy 2 évesnek nem igényes irodalom kell, hanem az ilyen történetek, amihez nem is igazán kell könyv, hanem te is tudsz ilyeneket mesélni

2013. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A vidám mesék a Szutyejev-féle?
2013. jan. 3. 23:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Berg Judit: Maszat könyvek

A legcsinosabb óriás

A majom mamája


Utóbbiaknál a szerzőt nem tudom fejből, ezeket szerette a fiam :)

2013. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első

igen a Szutyejev

2013. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nagy sikere van a Kisvakond és a nyuszi c. lapozónak, a Négy évszak az öreg tölgyön c. könyvnek, mi is szoktunk Boribont olvasni, nekünk a Boribonés a 7 lufi, a Jó éjszakát Annipanni, Annipanni mesélj nekem és az Annipanni hull a hó van meg, ezek mind nagyon jók. Ami még nagy sláger, az Óriás böngésző, ebben nincs szöveg, csak rengeteg helyszín, nagyon sokáig lehet nézegetni, keresgélni, beszélgetni. És nagyon szereti még a kislányom a Játsszunk utazást! és a Sehányéves kislány c. könyveket is.

Elkezdtem már összegyűjteni, hogy nálunk mik mennek, ha gondolod, nézd meg: mitolvasunkitthon.blogspot.hu .

Nekünk nincs Bartos Erika könyvünk, mert nem fogott meg, amikor belelapoztam, és annyi, de annyi szuper könyv van ilyen kicsiknek is, csak keresgélni kell.

2013. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A lányom most kapott karácsonyra az első Annapetit. (Nagymama megszerezte neki,én nekem se tetszett... Hidegrázott tőle,hogy milyen gáz.) A bogyóbabóca se tetszett youtubén amikor néztük.Nem kötötte le. Hogy én ezt dehogy fogom neki olvasni, én is inkább verseket mondtam neki,meg néha a Szutyejev meséket... 25én kapta meg a könyvvet, du megnézegettük, meg az első mesét elolvastuk neki(amiben megszületik a Peti) s másnap már hozta a könyvet h olvass Annapetit. Pedig kb 100 szavas tehát nem nagy szókincse van...Nagyon tetszik neki, a képek is érdeklik. Mondjuk ő április végén lesz 3,s azért találta ki anyum h ezt kapja tőle (is) mert áprlis elejére várjuk a kistesót. S igy talán nem lesz annyira tesó féltékenység...

Szóval elsőre ne itéld el,mert nem olyan rossz ám s a gyerekek imádják.. Minden este,vagy ha vendég van nálunk(pl szilveszterkor is vitte a haverunknak h olvasson belőle neki.) hozza a könyvet h olvassam neki. Napközben is kezébe veszi a könyvet s mondja h olvasom Annapetit...

2013. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez a blog nagyon jó! Sok ezek közül nekünk is megvan (pl. a Tarka kutya hová mész-t már rongyosra olvastam a lányomnak), de találtam benne sok jót, amit eddig nem ismertem. Biztosan nyomon fogom követni a bejegyzéseidet.

Már nagyon sok mindenkitől hallottam, h mennyire szeretik a gyerekei az Annapetit. Én eddig csak beleolvasgattam, de nem nagyon tetszett (tele van irritálóna rosszul formált mondatokkal). 2 verseskötetünk van meg eddig BEtől, de azok borzalmasan rosszak. Ebből vontam le azt a következtetést, hogy ha csapnivaló költő, akkor írónak sem lehet vmi nagy szám. De ha azt mondjátok, h ennyire szeretik a gyerekek, akkor lehet, hogy egy Annapetit megveszek. Végül is az a lényeg, h ők szeressék. :)

Csak azért érdeklődtem, h milyen nem verses könyvek is vannak, mert nekünk csak verseink, mondókáink voltak. Egyébként az én kislányom, amit nagyon szeret, sőt rajong érte az a Mirr-Murr a kandúr és a kiscsacsi története. De ezen kívül , és egy -két Annipannin kívül más nincs (még).

2013. jan. 4. 11:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 éves, kb 1,5 éves kora óta változatlanul ugyanazokat a meséket szereti:

-Zengő ABC

-József Attila: Altató

-Kiskakas gyémánt félkrajcárja

-Franklin Tv könyvek: ezekben a Minimaxos mese egy-egy epizódja van, de riktkán lehet már kapni, én a kerületi főpostán szoktam neki beszerezni

-Franklin és a nagy áfonyarejtély: ezt könyvárusnál vettem. Nagy alakú könyv egy egyszerű kis történettel, de 64 kinyitható ablak van benne, ezek miatt imádja

-Öreg néne őzikéje

-Tűzoltó Sam meséi

-Thomas nagykönyve

-Szutyejev: Vidám mesék

-Beatrix Potter: Nyúl Péter kalandjai: ezt férjem kifejezetten utálja, mert szerinte túl agresszív. A történet lényege, hogy Nyúl Péter belopózik egy gazda kertjébe, megdézsmálja a termést, a gazda pedig jól megkergeti, de persze a nyuszi elmenekül, viszont mivel bebújt a vizeskannába, estére megbetegszik.

-Noody meséi

-Barátaim Tigris és Micimackó


Bartos Erika könyveket nem olvasok neki. Belelapoztam a könyvesboltban, és nem igazán fogott meg a történet.

2013. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hA LÁTNÁL ENGEM MENNYIRE ELLENE VOLTAM AZ ANNAPETINEK,MÉG A KÖNYVESBOLTBAN IS ELKERÜLTEM. Bocsi.. Szóval.. dehogy veszek meg egy ilyen kalieberü könyvet az én mese ellenes lányomnak.. (Még a mese csatornán is 1 mese érdekli. A tüzoltóautós.. http://www.youtube.com/watch?v=-x4XdNGTX40 itt a 3.percnél kezdődik. Egyébként most neki a Arany LAcinak cimű vers tetszik nagyon. Itt van a libri 2-3 éves korosztályának javaslata. [link] (utolsó)
2013. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ebből írtam a szakodogámat :)) itt találsz csupa igényeset, meg jótanácsokat is! [link] vagy a www.gyermekirodalom.hu -n!
2013. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!