Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislányomnak székreke...

Soya_81 kérdése:

Két éves kislányomnak székrekedése van. Valami hatásos módszer kellene. Azóta étvágya sincs. A laeovolac sziruppal próbálkoztam, de nem használ. A kúppal is eredménytelen a próbálkozás. Annyira fáj a popója, hogy inkább visszatartja. Mit tehetek még?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden nap szilvát adni neki, vagy szilva lekváros kenyérrel kezdeni a napot, vagy szárított szilvát.

Aztán a tejcukor is jó, ezt lehet a üatikákban kapni.

Ès azt mondják hogy ha elég folyadékot fogyaszt valaki akkor nincs székrekedés.

2013. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányomnak lett egy enyhe végbél repedése, amiatt nem mert nyomni már akkor sem, amikor kellett neki. A doki irt fel neki egy lidocainos kenőcsöt, azzal kellett kenni a fenekét. Azóta már többször volt, hogy amikor kellett neki, de nem merte ki nyomni, akkor ő szólt, hogy kenjem be neki.
2013. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2,5éves lányomnak a laevolactól fáj a hasa. De székrekedése jobban van tőle. Esetleg a hőmérőzés módszere?
2013. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én másfél évig kerestem erre a megoldást, semmi nem használt, beöntésre kellett már vinni a gyereket. Aztán jött az áldás: Actimel ivójoghurt!!! Annyira szereti, és napi egy ilyen beállította a bélműködését, pedig volt, hogy 7 napig nem kakilt. Aztán amikor visszatartottam, akkor elég volt csak annyit mondani, hogy "hát, nem veszek több ivójoghurtot, mert látom, úgysem használ" - aztán ezerrel akarta bizonyítani, hogy de, neki az létfontosságú :-) Szóval drága mulatság, de a gyógyszer is az...és most már akkor is kakil, ha elfelejti a joghurtját vagy épp nincs itthon belőle.
2013. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam: "amikor visszatartotta"
2013. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha eszik joghurtot, akkor adj neki joghurtba keverve psyllium huskot. Minden nap egy kiskanállal. Ez csak rost, bioboltokban lehet venni, garantáltan meghozza az eredményt. Nincs mellékhatása, nem gyógyszer, nem fog hozzászokni.
2013. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szilva,kamilla tea és aktimel én is ezeket tudom ajánlani..mondjuk nálunk is az aktimel volt a leghatásosabb.
2013. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!