Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen sűrűn beteg, már...

Milyen sűrűn beteg, már közösségbe járó,2,5 év körüli gyereketek? Általában milyen betegségeket kap el?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sűrűn :( Köhögés, torokfájás, nátha. Ez szinte állandó nála, van amikor kicsit jobb, de elég hamar visszaesik.
2013. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen kezdtük az ovit, előtte bölcsis volt, ott csak kisebb náthát szedett össze. Az oviban rögtön torokgyuszival kezdtük, pedig addig soha nem volt gond a torkával. Azóta sokszor volt már náthás, köhögős - ezt nagyon hamar összeszedik egymástól.
2013. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsi elején 2-3 hetente jött elő egy pár napos nátha, torokfájás. És 2-szer hányásos vírus, amíg bölcsis volt. A legrosszabb eddig a bárányhimlő volt, amit anno 1,5 évesen, még mielőtt közösségbe járt volna elkapott. Elég hamar megerősödött szeptemberbe az ovit kezdte, és még csak egy náthával volt itthon.
2013. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kezdte a bölcsit, most januártól ovis. Bölcsiben eleinte megfázás, nátha, aztán vírusos torokgyulladás magas lázzal, ami ráhúzódott az egész szájüregére és mindene hólyagos lett. Volt kéz-láb-száj betegsége is és középfül gyulladása. Nyár óta semmi, egész mostanáig. Szerdán kezdte az ovit, de péntek este már fájlalta a torkát és hôemelkedése volt. Tegnap sok méz és hagymatea, de még volt hôemelkedése. Mára szerencsére már nem volt és a torkát se fájlalta. Remélem holnap tudom vinni.
2013. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
26 hónaposan kezdte a bölcsit.Általában 1 hetet ment,2 hetet itthon volt.Főleg felső légúti betegségeket kapott,egyszer kötőhártya gyulladást.Tavaly előtt kezdte az ovit,összesen kb 5x volt beteg.Most már 4,5 éves szeptember óta 2x volt itthon betegség miatt.
2013. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a kezek:-).
2013. jan. 7. 08:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben kezdtük a bölcsit.Hát,minden hónapra jutott valami:október közepén:fülgyulladás(másik fiamnak arcüreg),novemberben köhögés,decemberben jött a bárányhimlő.Most már várom,max.jövő héten tuti lesz valami!(szörnyű ez különben,de gyerekorvosunk szerint is így normális,ilyen a közösség!)
2013. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, ment a kezecske.


Kislányom szept. óta jár családi napközibe heti 3 napot délelőtt. November végén tüszös mandulagyull. volt, most sima mandulagyulladása van:-(. Szerintem is sűrűn beteg, de doktornő szerint a közösseg ezzel jár. Remélem, nem így fog eltelni az egész óvoda.

2013. jan. 7. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó ez igazán nem is sok,ne aggódj.Van olyan nálunk,aki szinte hetente beteg bölcsikezdés óta.Állítólag az első év ilyen,engem legalábbis ezzel kecsegtetett a doktornő.kitartás!
2013. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem olyan soknak tűnik. A maradék időbe, amikor nincs gyulladás, akkor 1 hétig taknyos, 1 hétig nem:-(. De azért megnyugodtam, hogy ez a "normális". Köszi és neked is kitartást:-)
2013. jan. 7. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!