Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnál becsorog a pisi...

Kisfiamnál becsorog a pisi eleje, eddig nem volt ilyen gond. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptember óta szobatiszta, csak éjszakára kell még pelenka. Eddig szépen jelezte, hogy pisilnie kell, illetve voltak események (alvás előtt, indulás előtt, hazaérés után stb.), amikor én küldtem el pisilni. Most két hétig itthon voltunk, és itthon annyira belemerül a dolgokba, hogy nem akar elmenni pisilni, hiába kérdezgetem, hogy kell-e. Ha kell, akkor is azt mondja, hogy nem. Tartogatja, sokszor látszik is, és a végén befolyik. Küldeni nem akarom, mert nem akarom, hogy azt szokja meg. A vége mindig az a dolognak, hogy mire elmegy, addigra becsorog a pisi eleje. Van, hogy két csepp, van hogy egy kicsit több, de ált. csak a gatyója lesz pisis. Volt egy-két nap, amikor nem volt egy baleset sem, ügyesen elment mindig, de volt olyan is, hogy szinte az összes pisilésnél becsorgott az eleje.

Beteg volt a szünetben, meg azért mentünk ide-oda, de nem értem, hogy mi történhetett, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kéne tennem.

A pelust nem akarom rá visszaadni. Járt valaki hasonló cipőben? Ötletek?


2013. jan. 6. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
igen én konkrétan emlékszem hogy pont ugyanezt csináltam kiscsoportos koromban. Ne aggódj, ki fogja nőni, én sem pisilek már be :) Annyit tudsz neki segíteni hogy ne kelts benne bűntudatot mert akkor annál nehezebblesz neki. Szerintem azért van mert még nem érzi fontosnak azt hogy ne pisiljen be, sokkal fontosabb a játék vagy az aktuális esemény ami leköti.
2013. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem keltek benne bűntudatot, csak minden alkalommal megkérem (kedvesen), hogy legközelebb próbáljon jobban odafigyelni.

Egyébként kifelejetettem a kérdésből, hogy 3 éves, és bölcsibe jár.

2013. jan. 6. 23:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A kisfiam a nyáron, 20 hónaposan lett szobatiszta nappalra. Most 26 hónapos és kb 2 hónapja becsorog neki az eleje, sőt, van amikor szinte az egész pisi bemegy. De ezek az esetek csak mesenézés, vagy nagy játék közben történnek. Ilyenkor ugyanis kifejezetten sajnálja rá az időt, hogy a bilire üljön. Nekem eszembe sem jutott, hogy ha sokat kérdezgetem, meg a bilire ültetem, akkor ezt megszokja.

Pár napja kezd megint visszaállni a rend, 3 napja nem volt pisis gatyónk. Én bizony amikor már látom rajta, ráültetem a bilire, még ha azt is mondja, hogy nem kell. Persze nem sírás árán, vagy fenyegetve, kényszerítve.

Ha nincs belemélyülve semmibe, akkor továbbra is szól, hogy pisilnie kell.

2013. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!