Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandulaműtét kinél milyen...

Orrmandulaműtét kinél milyen idősen volt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves és mivel nem hall rendesen lehet kiveszik az orrmanduláját.Mert tul nagy. Én csak látni láttam orrmandulaműtétes felnőttet de rettegek hogy milyen lesz neki...az az illető oda volt rendesen.És mi van ha nem ettől rossz a füle???
2009. aug. 27. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nov-i a kisfiam, és februárban volt a mandula műtétje. Nem volt 3,5 éves! A hallásával nem volt baj, viszont olyen nagy volt, hogy akadályozta a beszédben.

Egy keddi napon bementünk reggel 8-ra, 12 előtt vitték el a műtőbe, (ez sok volt ez a várakozás) 1/2 1-kor már velem volt, kapott inni, meg cataflamot, és 4-ig aludt. Ezután végig játszott estig, a legnagyobb baja az volt, hogy éhes :) Együtt bent aludtunk éjszaka, és reggel 9-kor a zárójelentéssel a kezemben jöttünk haza.

Ha meg kell csinálni, akkor inkább most, mint később. Iszonyú hamar regenerálódnak, nem is hittem volna. Nekünk, szülőknek sokkal rosszabb ez az egész, most már így utólag én is így látom. Előtte nem hittem, amikor mondták nekem! :)

2009. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2.5 hónapos voltam, amikor kivették mind a normál mind az orrmandulámat (addigra ugyanis rendszeresen volt már tőle tüdőgyulladásom).
2009. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A manduláknak elég fontos szerepük van, ha az én kislányomnak kellene kivenni, én tuti végigjárnék egy pár homeopátiás orvost és még mindent amiben én hiszek. Ha nem megy és nincs más akkor a műtét..
2009. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 10 évesen vették ki,de pokol volt a műtét,bár ez már 11 éve volt.Jobb most mint később hidd el,így kevésbé fog emlékezni rá nem lesz olyan ijesztő az emlék.Én mai napiig ha rágondolok rosszul leszek,pedig volt már azóta húzósabb műtétem is.Am egy 4 éves hamarabb gyógyul,a mandula meg visszanú am is,szóval ha nem ettől rossz a füle akkor azt úgyis kiderítik.

Azért készülj fel,hogy a fiadnak ez nem lesz kellemes,előtte készítsd azért fel egy picit.Amikor nekem volt,én kajak azthittem elaltatnak,nemtudom miért éltem ebben a hiszemben...aztán amikor leültettek,mint a villamosszékben,kikötöztek,aztán 5 szuri a számba és amikor felfeszítették a szám...jessszus...de cserébe lehánytam a dokit XD...fúúú előre sajnálom szegény kissrácot:(Majd szorítok neki ha lesz a műtét,azért egy ajándék játékot vegyél neki meg készülj,hogy nagy sírás lesz utána is...mert nem is a szjpadlása fáj,hanem mintha a torka fájna az embernek...én nem is nyeltem 5 napig,midnent kiköptem,pedig anya egészségügyis,tudta mi merre de nem ment:S

Sok szerit nektek,kéz és lábtörést kell asszemilyenkr kvánni...vagy nem?D:

2009. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

19 éves voltam,amikor kivették mindegyiket,folyamatos tüszös mandula gyulladás miatt!közel 1 hónapig szenvedtem utána a fájdalomtól,nyelni alig bírtam!

viszont a kisfiam 15 hónapos volt amikor kivették,neki csak az orrmanduláját mert folyamatos középfül gyulladása volt!3.nap után már szerintem el is felejtette!

Amúgy a gyerekek szervezete sokkal gyorsabban regenerálódik:)

2009. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok!

A műtét utáni látvány elég borzasztó volt (amikor a mütöböl kitolták),próbáltam felkészülni lelkileg is előtte,de nem sikerült eléggé!viszont nem volt semmi gond,igy egyik nap bementünk,másnap már jöhettünk is haza:)

2009. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat. Ma azt mondták egyenlőre még várnak a mandulakivétellel... örülök is meg nem is... mindenki azt mondja hogy hihetetlenül gyorsan és ügyesen épülnek fel a kisgyerekek!
2009. aug. 28. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!