Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdett ráülni...

Mennyi idősen kezdett ráülni a bilire a gyerkőcötök? Mikor szólt először?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányom a tízórai után szokott kakilni, így evés után nemsokkal megyünk bilikézni. Először szépen ráül, de aztán bármivel is próbálom lekötni a figyelmét (könyv, játék), megelégeli és túl hamar felpattan a biliről és nyafog, sír, ha vissza akarom ültetni. Majd pár perc múlva bekakil a pelusba és akkor szól, hogy "kaki!". Még ne eröltessen a dolgot? Vagy próbáljak ki bilire szoktató pelenkát?
2011. szept. 15. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem várjál köv. nyárig.
2011. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj még vele, az én lányom most 25 hónapos és most 1 hete szól, hogy pisilni kell. Úgyhogy ráértek.
2011. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú, a köv. nyár nagyon messze van :(

Én már ezen a nyáron szerettem volna, ha elfelejhetjük a pelenkát. Én 1 évesen, a bátyám 1,5 évesen, a húgom szintén 1 évesen már biliztünk. Szerettem volna, ha a kislányom is hamar "szabad" lesz,és nem kell neki pelusban lenni.

2011. szept. 15. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:

De ha erőlteted, azzal nem lesz jobb neki, sőt, lehet, hogy annyira megutálja ezt a bilis témát, hogy mikor meg itt lenne az ideje, tavasszal, nyáron már úgy megundorodik hogy még 3 évesen se tudod majd rászoktatni.

Nem vagy elkésve semmiről, nem lóverseny és nem egyformák a gyerekek. Én már pl.: két évesen folyékonyan beszéltem, a lányom már elmúlt két és fél éves és még csak szavakat mond. Akkor, most csapjam agyon, mert nem akkor és nem úgy beszél, mint ahogy én és a családtagjaim?

Szerintem neki egyáltalán nem kényelmetlen és mivel már elmúlt az idei nyár, jönnek a rosszabb idők, így nehezebb is lenne most belevágni! Ha szól, vagy úgy jön ki a dolog, hogy sikerül bilibe produkálni, az jó és dicsérd meg nagyon, de hogy nem engeded felállni a biliről, míg abban nem intézi a dolgát ennyi idősen, szerinem felesleges!!!

2011. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi még. Akkor kell szobatisztának lennie, mire óvodába megy.
2011. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!