Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól adtatok tejet a...

M.k.judit kérdése:

Mikortól adtatok tejet a tápszer után?

Figyelt kérdés

Valamint az is érdekelne, hogy hogyan szoktattátok át a tejre? Mivel jár, mire számíthatunk? Vagy ha nem tejet, akkor mit ajánlotok?

1 éves a kislányom, és tegnap először megpróbáltunk neki tejcsit adni (2,8-as felforralva), és fintorog, nem ízlik neki :(.

(Eddig Milumil HA 2 optima-t ittunk.)

Ti hogy adtátok neki először? Előre is köszönöm.


2013. jan. 7. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Enyém már 4,5 éves, de azért leírom :)


Pontosan egy éves volt, mikor a védőnő mondta, hogy kipróbálhatjuk a tejet. Addig tápszeres volt.


Mivel nem tudtunk semmilyen allergiájáról, és egyéb gondjáról a gyereknek, igy megfogadtam.


Én nem forraltam fel, csak melegítettem a mikróban langyosa. Dobozos 1,5-ös, hűtőben tartott tejet kapott (mi csak ezt isszuk)először csak 1 dl-t.. szerintem észre sem vette hogy ez más mint a tápszer :) Mai napig ezt issza, csak mostmár kakaó formájában.

2013. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemmel megvártam a 2 éves kort a tejjel. Féltem, mivel nekem vannak problémáim a laktózzal.


Elsőre hidegen kapták, pohárból, bundáskenyér mellé :) Lassan emelkedett a dózis, mára napi szinten isznak tejet, melegen és mézzel szeretik.

2013. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Tápszeresek voltak mindketten, és a tejtermékeket kipróbáltuk előbb is, csak a direkt tejivással vártunk kicsit.
2013. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Forralni nem kell.

Nem utána kell adni, hanem hozzá kell keverni a tápszerhez először nagyon picit aztán folyamatosan növeli az adagot. Nálunk sajna nem jött be mert fosik a tejtől így maradtunk a tápszernél.

2013. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is pont ezen gondolkodtam, hogy vajon hozzá lehet e keverni a tejet a táphoz??

Tarós tejet vagy, "friss" tejet adtatok neki?? azt mondják fel kell forralni, és hogy 2,8-as legyen.. Én csak azért azzal próbálkoztam!

Egyébként egy kicsit bele ivott, és reggelre teli volt a gatya rendesen. Az állaga is "jó" volt.. :))

Kakaóból milyet kevertek a tejhez?

2013. jan. 7. 23:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Hozző lehet keverni. Nekem a doki mondta, hoyg így vezessük be a tejet. Bolti tartós tejet nem kell forralni.
2013. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tartósat isznak az enyémek. És zömében 1,5-eset.
2013. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hozzá lehet, de én nem kevertem össze a tejet a tápszerrel. Nesquik kakaóport kap a kezdetek óta bele. :) Bolti tejet nem kell forralni, hisz az pasztőrözött, de ha nénitől veszed a piacon, vagy házi tej, azt bizony kell.


Állítólag a 2,8-as a zsírosabb jó, de mi sose ittunk olyat, a gyerek is "csak" a 1,5-öst kapja :)

2013. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor megpróbálom úgy...hátha.. :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! És BUÉK!!!

2013. jan. 7. 23:11
 10/14 anonim ***** válasza:
4es és 6os vagyok. Én nem adok neki bele semmit, mert a kakaó nagyon cukros.
2013. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!