Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mit tehetnék a...

Anyukák, mit tehetnék a csúnyán beszélő kisfiammal?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiú, mostanában egyre több csúnya szót mondogat.Pl: pofád,fogd be, cigány, bolond,barom. Családi napközibe szokott járni (rendszeresen,egész héten megy),de ott a gondozónő állítása szerint egyik gyerek sem beszél csúnyán.Eddig én sem hallottam.Egyébként egy okos kisfiú,akire ragad minden.Művelten beszél amúgy (parancsolj,kérek szépen,köszönöm szépen).Mindent hamar megtanul,de sajnos a rosszat is.Most dackorszakában van,mindenre nem a válasz. Nem tőlünk hallja,mert sem én,sem a férjem nem beszél csúnyán.Néha a 2 öcsém kiejti a száján a cigány szót.De a kisfiamnak már csak a cigánypecsenyéről is a cigány jut az eszébe.Múltkor az OTP-nél voltunk pénzt felvenni.Hónap eleje, ugye sok a kisebbségi, voltak is előttünk páran.Gondolom mondani sem kell,hogy milyen stílusban beszélnek.Azonnal meg is tanulta,hogy fogd be a pofád.

Evvel annyi a gond,hogy mi nem beszélünk így,illetve ha valaki rászól,akkor azonnal ezt mondja rá.Pedig mi nem tanítjuk rá.Ma a napközibe,hogy értementem, ezt mondta a gondozónőre is,ő is meg volt lepődve,hogy hogy beszél,mert ott a gondozónő elmondása szerint, ő a legjobb gyerek,soha semmi gond nincs vele.Amint engem meglát ezt csinálja.A szüleimnek,akiket imád,szintén ezt mondja,ha valamit nem engednek meg.Mit csináljak??


2013. jan. 8. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes volna kikutatni, hogy hol hallotta ezeket a szavakat. Az is elképzelhető, hogy mégis a társaitól, de ők nem merik hangosan mondani, a te fiad pedig merészebb és/vagy nincs teljes tudatában, hogy csúnyán beszél. Baromi egyszerű a képlet, el kell magyaráznod neki, hogy miért nem szabad így beszélni. Gyerekkorban a jó és a rossz szétválik. Tudják, hogy mi a jó és mi a rossz. Elmondod, hogy ez bizony rossz és a jók nem szeretik. Valamivel részletesebben és hatásosabban persze. Ne ess kétségbe, gyakori jelenség, mert következménye nincs és izgalmas játék a káromkodás. A lényeg, hogy legyél következetes, csak gügyögéssel nem fogja abbahagyni. Legyen következménye. Nyilván nem komoly büntetés, de valami olyan, amiből érzi, hogy nem jó ezt csinálni.


Üdv, egy óvodai dajka (is :) )

2013. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pofád-at azt a kisebbségiektől hallotta a múltkor a banknál.Egyszer hallotta a boltba,hogy az egyik eladó leejtett valamit és mondta,hogy fasza.Mondani sem kell, ezt is mondta a kisfiam.Nála az a gond,hogy sokszor látszólag oda sem figyel és mégis mindenre azonnal figyel és már mondja is.Mondjuk van egy kisfiú a napközibe aki a fülébe súgta,hogy takarodj.1x kimondta és annyi.Azóta sem.Gondoltam arra is,hogy mivel csak előttem és az apukája előtt mondja, nem minket akar direkt idegesíteni?Mondja másokra is a csúnya szavakat,de csak olyanoknak,akiket szeret.Mintha azt hinné,hogy mindent megtehet.
2013. jan. 8. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mondja előtted, mert érzi és látja, hogy téged ez bosszant (dackorszak...).

Két dolgot tennék a helyedben. Ha éppen nem látja és hallja senki, akkor tudomást sem kell venni róla. Amint rájön, hogy ezzel nem tud bosszantani, már nem is lesz érdekes.

Ha viszont ezzel kellemetlen helyzetbe hoz, akkor ott azonnal el kell neki magyarázni, hogy ez bántó, sértő, rosszul esik annak aki mondja, és kérjen bocsánatot.

Az én kétéves kislányomnál ezek beválnak. Amikor csúnyát mond vagy csapkod, hisztizik, akkor félrevonom, elmondom neki, hogy ez nem helyes viselkedés, és együtt visszamegyünk bocsánatot kérni attól, aki felé irányult.

Ilyenkor el szokta szégyellni magát, és látom rajta a megkönnyebbülést is, amikor "meg van bocsátva" a rossz viselkedés, mert belátta maga is, és odaállt a sértett elé. Szerintem ez később is hasznos lesz, ha már kicsiként megszokja, hogy ha hibázik, akkor a balhét is el kell vinni.

2013. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* akiNEK mondja, bocs :)
2013. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is utolsó a választ.Igen, a bocsánatkérés megy.De tudod meddig?Ideig óráig..:(Én is erre gondoltam,hogy csak engem akar idegesíteni,mert ha nem vagyok ott,akkor nem csinálja.Viszont azt nem tudom,hogy a szüleimnek akiket imád miért mondja ezt?Úgy,hogy nem vagyok ott.A másik nagyszülőknek (anyósomék) nekik nem mondja,akkor sem ha ott vagyok,de hozzájuk annyira nem is ragaszkodik,ritkán látja őket.
2013. jan. 8. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ha nem vagy következetes és látja, hogy bosszant titeket, akkor naná, hogy direkt csinálja. Magyarázd el azokat az élethelyzeteket neki, amikor ezeket hallotta.
2013. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat ez is, hogy akikhez jobban kötődik, arra irányul a "gonoszkodás".

Nálunk volt, hogy a kedvenc nagybátyját megpofozta... Na ott tőlem is megkapta a lelkifröccsöt, és megkértem a sógoromat is, hogy ő is mondja el neki, hogy ez mennyire csúnya dolog volt, és hogy megbántotta.

Akikkel ritkán van együtt, ott a mi kicsinkbe se bújik bele az ördög.

2013. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Semmit.Észre sem venném ha ilyesmit mond.De szó szerint.Egy rezdülésem se lenne és sehogy nem reagálnék rá.Folytatnám tovább a mondandómat,munkámat vagy bármit amit csináltam.Ha pl. a kanapén ülve mondana ilyet,akkor pedig egy szó nélkül otthagynám.Hamar összerakják a gyerekek a dolgokat.
2013. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!