Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek sincs semmi...

Szerintetek sincs semmi pozitív a bölcsiben? A védőnőm ma ezt mondta, meg hogy a gyereknek az anyja mellett a helye 3 éves korig.

Figyelt kérdés
Nagyon betalált, mert nem jókedvből fogom vinni (pénz).

2013. jan. 8. 20:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
anno 25 évvel ezelőtt majdnem minden gyerek járt bölcsibe,mert dolgozni kellett menni,és csak fél éves korig lehetett otthon az anya a gyerekkel,majd később 2 éves korig,ha kell a pénz,pozitív dolog a bölcsi
2013. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%

Nekem semmi bajom nem lett attól, hogy 7 hónapos koromtól bölcsis voltam. Anyukámmal is nagyon jó a kapcsolatom.

A védőnő ezt nem tudom milyen kutatásokra alapozza, mert ha csak a magán véleménye azt megtarthatná magának. Persze nem 7 hónaposan, de azért pl. 2 évesen már igenis kell a gyereknek a társaság.

2013. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
2 éves lesz mikor kezdenénk.
2013. jan. 8. 20:21
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
idióta a védőnőd. Ennyi.
2013. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom akkor jár le a GYED-ed. Elég kevesen engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy a 3. évben még ne menjenek vissza dolgozni. Semmi baja nem lesz a gyereknek.
2013. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%

Vacilálok én is a bölcsivel. Felveszik a lányomat szeptemberi kezdéssel, még akkor is, ha úton van a következő gyermek.

Anyósom szerint jó a bölcsőde, mert sok mindenen hamarabb átesik (pl. betegség, közösség építés).

Őszintén megmondom, nekem is "könnyebbítés" lenne, ha a picurral kettesben tudok lenni és nem kell állandóan a nagy miatt rohangálnom a lakásban, stb.

De lehet, hogy csak 2014. januárral adom be óvodába (ami ugye kötelező lesz, hiába 2,5 éves lesz) .. bár akkor már a kicsi ha minden jól megy 3-4 hónapos lesz.

Szóbal..kérdéses. Nem mondom, hogy rossz a bölcsi, de vannak gyerekek, akiket már bőven 1,5 évesen nem elégít ki az anya egész nap.

Az én lányom is ilyen, imádja a gyerekeket és sokkal jobban szeret köztük lenni, mint itthon velem játszani kettesben. Tőlük már látványosan többet is tanul. pl. az evése is javult miattuk, aminek én 100%-ban örülök.

Ha pedig ez kell a fejlődéshez, akkor ám legyen. Szívszorító, de az ő érdekeit kell néznem, nem magamat.


Ha magamat nézném, akkor még 80 évesen is itthon "babáznék" velük, ami valjuk be.. elég beteges ;)

2013. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
A védőnőd hülye. A bölcsi egy nagyon jó dolog és minden gyereknek szüksége lenne rá legkésőbb 2 éves kortól de inkább előbb.
2013. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
És ha anyás a fiam, sokkal nehezebb lesz? Sokat járunk játszóházba, de ott velem van. Oda nagyon szeret járni.
2013. jan. 8. 21:00
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
majd megszokja,inkább most szokja meg,mert az ovi neki már kötelező lesz
2013. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
21%
hát szerintem meg teljesen igaza van a védőnőnek.
2013. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!