Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kinőtt gyerekruhákat ti...

A kinőtt gyerekruhákat ti kinek adjátok tovább, vagy mit tesztek vele, eladjátok?

Figyelt kérdés

Összegyűlt pár ruha a lányomról, és itt ahol élünk láttam egy családot, akiknek szívesen odaadnám, csak nem tudom, hogy hogyan venné ki magát az egész?

Az oviba szoktam találkozni a nagymamával, csak köszönünk egymásnak, távoli ismerősök vagyunk egymás számára. Nem akarom megsérteni őket... vagy tegyem a vöröskeresztes konténerbe inkább?


2013. jan. 9. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg. Mondd, hogy a lányod kinőtt pár ruhát, és úgy látod, az ő unokájának még biztosan jó lenne a méret, így szívesen nekiadnád, ha nem sérted meg vele. Aztán majd mondd rá valamit, vagy azt, hogy nagyon kedves, de nem, vagy azt, hogy nagyon kedves, köszönjük:)
2013. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha tudnám, hogy lenne kinek adnom, akkor megkérdezném, hogy elfogadná-e, mert méretben pont jó lenne. Vagy a másik, amit csinálnék, hogy feltenném a netre olcsón.
2013. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én megkérdezném, h nincs-e szükségük rá. mi nem élünk olyan rosszul, mégis, hha kap a fiam ruhát nagyon örülünk neki. amit a fiam kinő, azt a tesóm kisfiának adjuk egyébként.
2013. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem ha legközelebb találkozol a mamával, menj oda hozzá és meséld el neki, hogy van néhány használt, de jó állapotban lévő ruhád és arra gondoltál, szívesen nekik adnád, mert a te gyermeked már kinőtte (de természetesen ne ezzel támadd le :) ). Szerintem ezzel nincs semmi gond és mivel valamennyire ismeritek is egymást nem hiszem, hogy rossz néven venné. Én legalábbis kedves gesztusnak tartanám. :)
2013. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosan vagytok, mindenkinek köszönöm szépen!Nem túl régen költöztünk ide, ezért nem túl sok embert ismerek...eddig ha bármink volt, azt bedobtuk a konténerbe.
2013. jan. 9. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is, csak tapintatosan kell megkérdezni, esetleg mondd el, hogy kidobni sajnálod, és szívesen el is szállítod nekik, stb.
2013. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyelőre megtartom, mert akarok még gyereket. Ha már nem akarnék, akkor a védőnőnek adnám, hogy adja oda rászoruló családnak.
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7.-nek: "rászoruló család" hm... Én régóta csak személyesen adok olyannak, akiknél én tapasztalatból tudom, hogy valóban elesett, önhibáján kívül van abban a helyzetben, amiben. Párszor ráfáztam már, többen annyira sem méltattak, hogy a postán küldött csomagról visszajelezzenek (nem hálálkodást vártam, csupán annyit, célba ért) Olyat is hallottam többet, akik az adomány holmit a neten árulták.
2013. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog megsértődni (legalábbis én nagyon is örülnék, eszembe se jutna rossz néven venni a dolgot)! Igazából ha kicsit is normálisabb akkor értékelni fogja, hogy van benned ennyi empátia, hogy őrájuk gondoltál ahelyett, hogy a kuka mellé tetted volna. Nyugodtan állítsd meg legközelebb és mond meg kerek-perec, hogy összegyűlt pár ruha a lányodról amit te már nem akarsz tárolgatni, elfogadják-e? Ha látod hogy kínosan érinti akkor mondhatod, hogy természetesen nem akarod megsérteni őket, csak láttad, hogy méretben kb jó lenne erre a kislányra és hát ezért is jutottak ők eszedbe. Fogod érezni, hogy mennyire fogadja szívesen a felajánlást.

Én is adtam már amúgy ruhafélét meg nemhasznált kiscipőket csoporttárs kistesójának stb, de mindig úgy intéztem, hogy az épületen kívül kérdeztem meg, nehogy rosszul érintse az illetőt ha valaki meghallja miről beszélünk, és eleve azt javasoltam, hogy ekkor-meg ekkor itt-és itt adom oda vagy viszem el/jöhet el értük, nem az oviba vittem a csomagot ugyanezért...

Nekem szerencsém volt, mindenki örömmel vette a dolgot, mondjuk fontos szerintem, hogy azt érezzék, nem megszánásból stb akarjuk pont nekik adni, inkább legyen ad-hoc jellege a dolognak, jobban veszi ki magát. Többeknek azóta is adok ezt-azt ami akad. Próbáltam eladogatni teszveszen stb, de oylan potom pénzért sikerült és így is csak nagyon keveset, úgyhogy inkább odaajándékozom és legalább tudom, hogy jó helye lesz és örülnek neki. Nekem ez jó érzés, mi finoman szólva is szerényen élünk, de így legalább én is érzem, hogy valakiknek jót teszek legalább egy kicsit...

Meg hát annakidején nekem is olyan jó volt, ha kaptunk valamit és amikor belenőtt a gyerek elő lehetett venni a szekrényből és nem kellett kifillérezni az árát (meg rohangálni hogy kapok-e egyáltalán megfelelőt).

2013. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne vegye véletlenül sem sajnálkozásnak részedről, mondhatod, hogy most gyűjtöd össze a kinőtt ruhákat, és megkérdezel több anyukát is, kinek milyen méret lenne jó. Ha úgy látod, hogy örül neki, akkor neki szeded össze a ruhákat, ami nem kell, kérdezed tovább.
2013. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!