Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit szedett terhesség...

Ki mit szedett terhesség ideje alatt? Vagy esetleg semmit nem szedett, akad olyan is? Vitaminra, ásványi anyagra gondoltam. Tovább.

Figyelt kérdés
Az elevitet szedem 3. hónapja,sőt előtte is elkezdtem a terhesség előtt,de csak hízok tőle és amúgy se vagyok nádszál.Szerintetek,ha abbahagyom lesz a babának baja?Kicsit félek,mert télbe megyünk egész tavaszig.Ha csak folsavat szedek tovább az jó?Ti mit vagy mit nem szedtetek??Baba egészséges lett?
2009. aug. 28. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én elevitet szedtem.Vagyis hol szedtem hol nem:)Szerencsére semmi baja nem lett a picinek:)

Viszont az elsővel csak folsavat szedtem,neki sincs baja:)

2009. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Meddig szedtétek amit szedtetek??
2009. aug. 28. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha ezzel segítek valamit a terhesség felétől elég minden másnap szedni.
2009. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a terhességem első 4 hónapjában szedtem Elevitet de abba hagytam mert havonta 3-4 kilókat híztam.Utána csak folsavat vasat majd magnéziumot ,érdekes módon ezektől nem híztam:Megjegyzem rám hamar rakodnak a kilók nem mindenki hízik ezektől a terhesvitaminoktól!
2009. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is sajnos nem vagyok nádszál (75 kilóval kezdtem mindkét terhességemet 176 cm vagyok) és ezektől a multivitaminoktól (mert az elevit, gravida stb. ezek is azok) nagyon híztam én is.

Így a fiamnál folsavat szedte annak a 12.hétig van értelme, és ezután pedig kalcium+d3 vitamint, mivel abból tuti nem juttattam be a megfelelő 1200 mg ot naponta, tekintve h nem vagyok egy nagy tejtermékes.

A 25.héttől egyre romlott a vasam, így onnantól vasat is szedtem, de ennyi.

Egész jó volt így, lábgörcsöm sose volt.A 33.hétig 8 kilót híztam, mondjuk utána nagyon bevizesedtem de ez már nem a táplálkozásnak volt köszönhető.

Most a lányommal vagyok terhes, vele eleve már csak folsavat szedtem a 12. hétig, aztán mivel ővele nagyon görcsölök, így magne b6 ot is kajálok a kalcium mellé.

Most meg a vasammal nincs semmi probléma, így azt nem kell szedjek.

Kilóban ugyanott járok.

Ezzel a szedéssel egyetért a védőnőm is, a dokim is, normálisan táplálkozom, nem vagyok vegetáriánus, szóval nem látom értelmét hogy brutál dózis multivitamint szedjek.

2009. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat.Még nyugodtan írjatok kivi vagyok.:)
2009. aug. 28. 21:03
 7/14 anonim válasza:
szia én az első terhességemnél ca+d3 vitaint és folsavat szedtem a másidikkal csak ca+d3 és folsavat csak az első három hónapban mégis a fiam 4350 grammal szülatett- néztem az eedményeket azok jók voltak igy nem szedtem mást.
2009. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok!38 hetes vagyok, és én nem szedtem semmit.Bár az orvos tanácsolta, de ugy gondoltam hogy kihagyom:) az előző babámmal(25kg-ot hiztam) fél időtől szedtem(4100gr, és 58cm-es lett a babám)Bár az apuci génjeit örökölte.Úgy gondoltam ő sem lett kicsi, a mostani sem lesz.Még van két hetem, majd kiderül:)most már 23kg-ot hiztam, szerintem igy is megettem mindenféle vitamint:) amit csak lehetett.
2009. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdezem én..régen nem volt ennyi vitamin, a szüleink mégis felnőttek:)(már akinek
2009. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én Hipp Natalt ittam, mert az elevittől székrekedésem lett. Kislányom 3,84 kg-mal született.

űSzerintem szedjél valamit, most hogy kezdődik az uj influenza szezon.

2009. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!