Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiútól a Budai...

3 éves kisfiútól a Budai GYermekkórházban hogyan vesznek vénából vért?

Figyelt kérdés

kézfejből vagy könyékhajlatból? Ha ez utóbbi, akkor hogyan lehet biztosan tartani a kicsi kezét hogy ne rántsa el amikor megszúrják? Ez azért gondolom rémisztő neki és ahhoz még kicsi hogy akarattal koordinálja hogy márpedig nem rántom el akkor sem ha fáj...

köszönök minden tapasztalatot!


2013. jan. 10. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Legalább ketten kellenek hozzá, lefogják a karját a könyök felett és alatt. Szakképzett nővérek ügyesen csinálják, szegény gyerek karja meg se tud mozdulni. Láttam már sajnos ilyet. Nagyon sajnáltam a gyereket, na de ez van. :( még mindig jobb, mintha rángatná, és elcsúszna a tű. Az jobban fáj, ha újra kell szúrni, vagy ha meg kell forgatni a tűt a karban, hogy megtalálják a vénát.
2013. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár nem ott és nem 3 éves a gyerkőcöm de vêrvételes sztoriból van tapasztalatom bőven. A kicsi 15 hónaposommal nemrég2 hetet voltunk agyonszurkálták, vettek a fejéből a könyökhajlatból csuklónál, kézfejnél, igazából ahol legjobb a vénája. De a nagyfiamnak is vettek ő 5 éves volt akkor neki könyökhajlatból konkrétan úgy , hogy lefeküdt az asztalra 1nővér ráfekü a felsőtestére én meg a lábaira, hogy le tudjuk fogni mert annyira hisztizett. A doki meg kifeszítette a kezét. Utána mondta, hogy nem is volt olyan szörnyű csak az hogy lefogtuk, de muszály volt, mert előtte egy órát kellett neki könyörögni.
2013. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. Vagyok azt elfelejtettem, hogy nálunk még az is divat, hogy betekerik egy lepedőbe addig a gyerkőcöt, hogy ne tudjon kapálózni, ez a kicsinél így volt, de akkor engem mindig kiküldtek.
2013. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van tapasztalatom, hogyan veszik a vért a Budai-ban a gyermekektől. Sőt, a 3 éves kisgyerekemtől vették. Könyékhajlatból és nagyon-nagyon ügyesen! Profik! Jó, sírt a gyermekem, de megoldották. Én is sajnáltam őt, mert le kellett fogni, de legalább nem szúrkálták össze, mint egy másik (nem nevezem meg hol) budapesti kórházban. Na, ott durva volt, de a Budaiban ügyesek! Ez az én tapasztalatom.
2013. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugtattatok. Remélem nem nekem kell majd lefogni.
2013. jan. 11. 00:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én gyerekemnek is kb. ennyi idősen volt vérvétele a Budai Gyk-ban, kétszer is. Először könyökhajlatból vették, pikk-pakk megvolt. Aztán másodszorra a nővér négyszer szúrta meg, és nem találta el neki… jól bírja a gyerek az ilyesmit, soha nem nyikkant egyet sem, de azért ez már neki is sok volt, bár jó régi a sztori, de a mai napig emlékszem, ahogy rámnézett, és megkérdezte sírásra görbülő szájjal, hogy „most már hazamehetnénk?” Végül jött egy dokinő, aki kézfejből levette neki, ő nagyon ügyes és kedves volt, mondta, hogy ha fáj, „fújja”, hát fújdosta is a gyerkőc bőven – nyilván ez lelki könnyebbség volt inkább, hogy volt neki is feladata az ügyben.


Egyébként én mindig ölbe vettem, tartottam a karját (nem kellett „lefogni”, elég volt, hogy én, a mamája tartom), és utána mindig kapott egy kis csomag Legót – második, szerencsétlenebbül sikerült alkalomkor kettőt is.

2013. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az ölembe szoktam venni(sajnos már többször voltunk vérvételen), a két lábát az én lábaim közé fogm, hogy ne tudjon rugdosni ha esetleg akarna, egy nővér megfogja karját egy msáik pedig leveszi a vért, egyébként nem szokott nagy gond lenni egy picit pityereg, de hipp-hopp kész vagyunk és utánna már nincs is semmi gond.
2013. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Túl vagyunk rajta. 10-kor voltunk. Végigpityeregte, míg lejött a két kémcső vér és mondta hogy fáj. De nagyon ügyes volt nem húzta el, nem kellett lefogni stb. Azóta is mondogatja hogy fáj még a helye. Ez mondjuk elég fura, pedig egyszer szúrták, szép a helye. Nem tudom miért fáj neki még 3 óra múlva is :(. Remélem most kialussza.


Mindenkinek kívánom hogy többször ne kelljen vérvételre menni gyermekével.

2013. jan. 11. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!