Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen autósülést vegyek?...

Cirga kérdése:

Milyen autósülést vegyek? Mennyire vegyem figyelembe a teszteket? Amelyek jó eredményt értek el, nagyon drágák:- (, érdemes 9-36kg-ig venni, ha 8 hónapos a kisfiam és 8kg? milyen szempontokat tartsak szem előtt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

nekünk 9-36os ülésünk van, 2,5 korától használja, előtte 0-18 ülést használt.

ez nem dönthető, tehát 8 hónapost nem lehet beletenni és elég széles, nem biztonságos egy ilyen picinek mert nem fogná benne. nem is köthető be háttal, csak menetiránynak szemben amit ugye csak 1 éves kortól lehet.

nem tudom te milyet néztél ebben a kategóriában, lehet a fent említett 3 probléma annál nem lenne, akkor megveheted de akkor is még egy kilót híznia kéne ehhez az üléshez.

8 hónaposan még nagyon pici ahhoz, hogy ilyen ülésben üljön, már stabilan kell tudnia ülni és a nyakának elég erősnek kell lennie egy ütközéshez, ezt ebben a korban kizártnak tartom még a "szuperbabáknál" is.

nem tudjátok a hordozóval legalább 2 hónapot kihúzni? hidd el, pont az a 2-3 hónap számítana :S

2013. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pont ezért vettem egy nagyon kifogástalan használtat jóval kevesebbért. Megnéztem a törésteszteket és az alapján választottam!

Nekünk nem javasolták a 9-36 kg-osakat, mert nem nyújtja ugyanazt a biztonságot ez 10 meg egy 30 kg-s gyereknek. 9-18 kg-sat vettünk!

2013. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos 8 kg-os gyereket csak 0-18-asba szabad tenni, ha kinőtte a hordozót. Próbáld bele egy 9-36-osba, elveszik benne!

Mindenképpen menetiránynak háttal kell még utaztatni, és lehet, hogy bunkón hangzik, de jót akarok: hiába ül stabilan a gyereked, akkor sincs elég erős izom a nyakon, gerincen, hogy megtartsa magát egy hirtelen fékezésnél, nemhogy egy balesetnél!

Én "kipróbáltam" a sajátomon, aki 8 hónapos lesz és 7,8 kg. Bekötöttem az etetőszépkbe és kicsit megtoltam, majd hirtelen befékeztem. Úgy billent a nyaka, mint a fene. És ez marha messze van egy autóban történő erőhatástól!

2013. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8 hónapos gyereket még nem szabad ilyen ülésbe rakni. Csak háttal beköthetőbe, mindenképpen 0-18 vagy 0-13as ülést kell venned. A tesztek nagyon fontosak. Itt nézz körül: [link]
2013. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!