Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megfázás 15 hónapos kisgyermek...

Megfázás 15 hónapos kisgyermeknél. Mi a teendö?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam még nem volt beteg. Most kicsit megfázott. Folyik az orra folyamatosan, de hiába szívom le, nem jön szinte semmi. Néha köhög pocit, de elötte mindig megszivja az orrát, így szerintem csak a vâladék miatt, vagy vegyek azért valami köhögéscsillapítôt? Stodal pl?

2013. jan. 11. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Vidd el az orvoshoz!

Most van influenza szezon, nem ám hétvégén rosszabbul lesz, akkor hová szaladsz vele?!

2013. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is orvosra szavazok. ha nem jön semmi váladék nehogy a fülére vagy valamijére rámenjen.
2013. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű orrfolyással nem vinném orvoshoz,hogy ott kapjon el esetleg valami szebbet.Használj orrsprayt,ilyenkor én is hiába szívom,ha nagyon folyós csak törölgetem.Ha nincs láza lehet hogy csak szimpla nátha.Ha köhög is kicsit én adok neki csillapítót.Gyakran szellőztetek,mell kenőccsel kenem a mellkasát az tisztán tartja az orrát.Párásítom a levegőt,ami éjjelre ne legyen meleg.Illetve kicsit lejtőztetve fektetem le,ez is segít.
2013. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó szóval ha kicsit köhög nem adok neki még csillapítót,ha adok akkor is este.
2013. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lázas és a közérzete is jó. Tudom hülyeség, hogy neten nézem az ilyet, ahelyett, hogy orvoshoz vinném, de töbv helyen is azt írták, hogy ha csak orrfolyás, és nem köhög folyamatosan , nincs láz, nem kell orvoshoz vinni. A mi orvosunk egyébként sem az az aggódós fajta. Mikor 3 napja lázas volt és alig bìrtam lehúzatni, akkor is azt mondta, higy semmi gond adjak neki algoflex babyt és ennyi.
2013. jan. 11. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs láza az orvos sem fog mást mondani,minthogy orrspray,szívd az orrát,láz esetén csillapító,ha rosszabb hozd vissza.De mi most ennek tetejébe olyan szép hányás-hasmenést kaptunk el hogy 2 hete nyögjük.Ha jó a közérzete,lehet ki is mentek belőle így.Hétvégén meg van ügyelet,ha rosszabb lesz.
2013. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz és elötte egyeztesd le az időpontot, hogy ne keljen a váróban ülni (én így szoktam).Ha nem szakad neki fel a váladék, akkor az baj lesz.
2013. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Salvus vizzel mosom át alányom orrát. Jó, nem a legkellemesebb, de megkönnyebbűl tőle és torkéra se mennek le a bacik.

Patikában lehet venni 1 L kiszerelésben, nem egetverő az árra. Hozzá fecskendő és kb 6 ml-t felváltva nyomsz az orrába, közben pedig szívod a másik lyukon.

2013. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi ugyan így jártunk nemrég. nem akartam elvinni, de végül azért döntöttem így mégis, mert hiába szívtam az orrát, nem jött ki a váladék, és féltem hogy rámegy a fülére, meg nagyon köhögött is egyik éjjel. végül is egy orrcseppel megúsztuk az egészet. remélem Nektek se lesz rosszabb mint nekünk volt :)
2013. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!