Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos lányomnak nem akar...

18 hónapos lányomnak nem akar a láza lemenni. Mit tehetnék (még)?

Figyelt kérdés
Kapott nurofen szirupot majd 1 óta múlva cataflan cseppet. (ekkor volt 39,2 fokos láza) Beleültettem hűtőfürdőbe is. ezzel lement 38,3 ra a láza. Majd egy fél óra múlva már újra 39 fok felett volt. Mit tehetek még? Kúpot nem használhat.
2009. aug. 28. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
vetkőztesd le mert ha bebugyolálod az is felviheti a lázát. szörnyű nézni ahogy vacognak ilyenkor de nálunk ez mindíg bevált.
2009. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már csak egy pelus meg egy kis trikó van rajta.Igazából vacogni nem látom és nem is érzem, de nagyon forró a kis feje, főleg a feje teteje.
2009. aug. 28. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:
szia.szerintem házi praktikákat próbál ki és véleményem szerint csak utoljára a hűtőfürdőt mert az még veszélyes is lehet a forró testének.Pl van egy népszerű ami szinte mindig beválik:reszelj nyers krumplit,tedd rá egy gézlapra vagy olyasmi és mindkét talpára meg csuklójára kösd rá. a lábára húzhatsz zoknit ugy nem tudja olyan könnyen lerúgni meg a homlokára is tehetsz ha nem sikerül a homlokára tegyél ecetes vizes borogatást.remélem kipróbálod és főleg hogy segít is.
2009. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ilyen makacs lázaknál mindig a kúp vált be (noraminafenazoni) de csak doki írhatja fel. Lehet hogy háromnapos láza van, azt ilyen nagyon nehéz levinni. (3 nap láz, utána kb ugyaneddig pöttyös) De ne aggódj, a láz "barát" nem ellenség, segít leküzdeni neki a bacit-vírust. Mi most nemrég jöttünk ki a kórházból rotával, ott 38,5-ig semmit nem adtak, utána hűtőztünk, de volt hogy 39 fölé ment, és még mindig nem rohantak, bíztattak, hogy ez "jó" nekünk. Hamarabb gyógyul, de folymatosan kell mérni. Én a panadolt, nurofent, és a noraminafenaonit váltogatom. A cataflannak nem tudom mi hatóanyaga, nem ismerem, kérdezd meg, lehet ugyanaz mint a kúpnak, és akkor a kúp felesleges.

Hűtőfürdő után nedves zoknit húzz a lábára.

2009. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és a hűtőfürdőnél azt mondták a kórházban, hogy 37-38 legyen mikor beleteszem, és csak 36-35 re hűtsem. Én be szoktam vele ülni, mert 20 percet mondtak, kevesebb idő alatt nem csinál semmit. Addig játszunk.


Előző voltam

2009. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Most sikerült letennem, de sajnos még mindig magas lázzal. Arra nem törekszem, hogy láztalan legyen, csupán arra, hogy 38 fok alá vagy környékére sikerülne visszaszorítani. Kúp sajnos nem használ, mert ha feltesszük neki akkor pár percen belül kakil és így nincs ideje felszívódni (hiába szorítom a fenekét össze). A hűtőfürdőt én is így használom, hogy csak hagyom kihűlni alatta a vizet, de nem drasztikusan. Ezt a krumpli módszert isten bizony kipróbálom . Azt mennyi ideig kell rajta lennie? Elég ha csak a talpára teszek?

Előre is köszönöm a további válaszokat.

2009. aug. 28. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:

18 hós volt a kisfiam,amikor ö is igy belázasodott,más baja nem volt!39-40 között ingadozott a hője,39 alá sehogyan nem tudtam levinni.bevittem a heim pálba,mivel az ügyeleten voltunk elötte azt mondta az a majom doki,hogy hűtőfürdő,germicid kúp,aztán mondam neki,hogy pont azért vagyok itt,mert semmi nem hsznál,hazaküldött hogy csak folytassam tovább...na erre bevittük a kórházba,ott is megerősitettek,hogy ilyen pici gyereknél,ilyen lázas állapot,amit kezelni nem lehet otthon,marha veszélyes is lehet..egyik pillanatról a másikra akár kómába is eshet.

szóval ahogy beértünk egyből elöre vettek,pedig jó sokan voltak előttünk,mérték a lázát,39,6.azonnal kúp,pelusra kellett vetkőztetni,hideg vizes lepedőbe csavarták hónaljtól bokáig.1 órát úgy volt,de csak 39,1is ment le a láza.aztán intravénásan kapott algopyrint,lecserélték újra a lepedőt,ez használt!egy éjszakát bent kellett maradni,azután semmi baja nem volt!valószinü valami vírus volt!

2009. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előzö vagyok!

A Heim Pálos doki nekem azt mondta,hogy úgy hatásos a hütőfürdö,ha olyan meleg vízbe tesszük a bébit,amekkora a láza,majd 7 perc alatt kell 29 fokosra hűteni a vizet.ezután ki kell venni,megtörölni,egy bodyt ráadni,és úgy várni 10 percet,majd ugyanezt még 2szer megismételni!szóval összesen 3szor!

ja és a haját,fejtetöjét nem szabad vizezni a hütöfürdőbe,mert a hő ott távozik,de ha vizes akkor nem tud!

remélem segithettem!

Üdv:egy most 24hós bébi anyukája:)

2009. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!