Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már valakinél olyan,...

Volt már valakinél olyan, hogy fogváltáskor, még nem esett ki a gyerkőc foga, de már jött az új fog? Mit csinálnak vele ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Kihúzzák vajon a régi fogat? Nem nagyon mozog, de nagyon rossz helyen a fogíny legtetején előre fele bújik a fiam új foga. Tiszta ideg vagyok nemrég mutatta, hogy érez ott valamit! Amúgy gyerekeken végeznek altatásos fogkezeléseket? Nagyon parázik a fogdokitól, miután egyszer egy "vadállat" dokihoz volt már szerencsénk.
2013. jan. 12. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem olyan kicsi koromban volt (12 évesen) de igen, ki kell húzni mert van olyan hogy a tejfognak olyan erős a gyökere és nem szívódik fel kellően és olyankor jobb ha kihúzzák minthogy teljesen rossz helyen törjön utat a másik fog. Funkcióban is rossz és esztétikailag is ronda.
2013. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahány hely annyi szokás. Van ahol húznak, és van ahol nem. Nincs egyöntetű állásfoglalás a témával kapcsolatban. Sok helyen azért nem húznak, mert amikor kiesik az első sorban növő tejfog, a helyére beáll a felnőttfog.

Sem a fiamnak (nem fér be a tejfog helyére, mert kicsi a hely, ezért keresztbe nő- BP) sem a barátnőm gyerekének (dupla fogsora van 4 tejfog elől, közvetlen mögötte a négy felnőttfog- Kecskemét) nem húzták ki.

2013. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak több foga is így nőtt. Mi már elég korán 5-6 évesen kezdtük a fogorvoshoz járkálást, (mert egy baleset miatt az egyik foga becsúszott az ínyébe)egy igen korrekt fogorvosunk van. Sosem áltatta gyereket, hogy nem fog fájni amit csinál. Mára (13 éves) eljutottunk oda, hogy a lányom ilyen tejfog kihúzásakor nem kér injekciót, mert attól jobban parázik, mint a foghúzástól magától. Márcsak egy vagy két tejfoga van csak :) Nem tudom, hogy altatást alkalmaznak-e gyerekeknél, én nem szívesen altatnám el, sokkal jobban megviseli szerintem egy altatás. A kicsinál volt már "bódítás", hát nekem az ébredési szakasz elég húzós volt.
2013. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát most jobban megnéztem neki, valószínű olyan szitu lesz mint amit az első írt, 6 éves az első metszőfogról van szó és most monjda, hogy mögötte is érez valamit a nyelvével. megnéztem hát ott a fog vége, úgyhogy szerintem ami elöl van az a régi fog gyökere lehet ami a mögötte levő előre fele tol ki, és nincs felszívódva. Csak ezt is akkora hiszti árán tudtam megnézni. járunk fogorvoshoz és mindig cirkusz van, mert van egy rossz foga, amit egyszer meg kellett fúrni, mert fölötte az ínyben összegyűlt a genny és ott engedték ki a lyukon. Csak ezt kb kőkorszaki módszerekkel, mert mivel fájt neki, persze éjjel hétvégén, csak ügyelet volt. Azóta retteg a fogorvostól. Ő is volt már kábítva igaz más miatt, és nekünk is szörnyű volt az ébredés, de erre is azt mondták, mindig más az ébredési szakasz. a kisebbik fiamat karácsony előtt kellett műteni,ő meg simán gond nélkül bírta az altatást. De első dolgom lesz felhívni a dokinőt hétfőn nm találgatok, majd megmondja mi legyen, bár eddig még a rossz tejfogra is azt mondta, ha nem okoz semmi gondot nem csinál vele semmit. Köszi az eddigi válaszokat.
2013. jan. 12. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
tesómnak akkor húzták ki amikor már 4 (vagy 8 ?)metszőfoga volt... de szépen a helyére húzódott a csontfoga, gyönyörű íve van , nem kellett fogszabályzó sem. neki csak a a 4 metszőt kellett húzni (nem emlékszem egyszerre csinálták-e) érzéstelenítették neki injekcióval, de neki annyira mögötte nőttek a fogak, hogy egy kicsit sem mozogtak a
2013. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Üdvözlet

Látom már régiek a bejegyzések de leórom hátha él még a dolog.

Nekem gyerek koromban dupla tejfogsorom volt. Fölső első 4 fogaimat elösszőr ki kellett vagy húzni vagy műteni és utánna kipottyant pár évre rá a masik tejfogak.

Meg is úsztam 20 évig. Most már kinőttek a bölcsesség fogaim is. Egyiknél helyet kellett csinálni mert nem fért el. A legszebb fogamat kellett kihúzatnom amit én vettem észre és a doki nem hogy mozgott mint gyerekeknél a tejfog. Kihúzni nem volt erőm. Kiderült mikor kihúzta se gyökere nem volt és még vérezni se vérzett. Szerencsém volt. Harmadnapra csámpasan de kinőtt a bölcsességfogam. Most szenvedek vele mert nem tudom miért de mögötte ujjabb fog jönne ki csak nincs hely. Dokit kérdeztem mondta ritka de van hogy dupla bölcsesség nől ki vagy amit bölcsnek hiszek sima rágófog. Ezzel még nincs is baj. Kihúzaztatzam kedden egy törött fogamat mert idegesített. Pedig 2 éve könyörögtem a dokinak ne tömje be ne gyökérkezelje hanem húzza ki de ő erre azt mondta neeem lehet mert szanaszét meg az utsó 2 fogam. Erre itt volt az ideje hogy kihúzzák mert eltörött és a dokinak mondtam én megmondtam, de nem hitt nekem. Na most Állatmódra kihúzták. Most harmadnap épp figyelem hogy nem a helye fáj hanem a mellette lévő fogam. És még mozog is. Csak 1 a bibi hogy megint ujjabb fogam nől ki csak nem fér el....

Most kérdem én cápa vagyok vagyi a fene? Ilyenkor tudom dícsérni a jóistent hogy foggal megálldott rendesen de ésszel meg mérettel nem....

2017. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!