Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oldalra járó anyukák...

Az oldalra járó anyukák mindent tudnak, mindent jól csinálnak, sosem hibáznak és tökéletesek?

Figyelt kérdés

Olyan sok kioktató választ olvasok, had ne mondjam milyen stílusban. Mintha a válaszolók tökéletes anyák lennének, semmi problémájuk nem lenne.

Pl. A kisfiam 1 éves kora körül az egyik szobanövényről letépett egy levelet és beleharapott. Nem tudtuk, hogy mérgező-e, így írtam ide is egy kérdést ezzel kapcsolatban. Mindez úgy történt, hogy ültem a földön, a fiam mellettem állt, a növény ő mellette. Csak félre fordultam, hogy egy könyvet felvegyek. Ilyen válaszokat kaptam: "ilyen soha nem fordulhat elő, még véletlenül sem".

Hasonló kategória a "neveld meg" válasz. Valószínűnek tartom, ha a kérdező kiírja ide a problémáját, akkor foglalkozik, neveli a gyerekét és megoldást próbál találni. Vagy ingerültek, idegesek az emberek? Ezen vezetik le? Vagy miért nem lehet egymást normális válaszokkal segíteni? Tökéletesnek kell lenni?

Én nem vagyok az!


2012. okt. 26. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Aki így válaszol, az sem tökéletes. Te is jól látod, tele vannak az emberek feszültséggel, frusztrációval és valahol le kell vezessék. Egy névtelen oldal, mint ez is, tökéletes alkalom erre. Változó, hogy kinél-melyik kérdés az utolsó csepp a pohárban, de a poharat nem a Te kérdésed töltötte meg. Csak meg akarnak szabadulni a feszültségtől. Nem mondom, hogy engem soha nem akasztott ki kérdés itt, de kérdés és kérdés között nagyon nagy különbségek vannak.
2012. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos igen, sok olyan anya van, aki itt okoskodik, tökéletes. Nekem kedvenc példám, aki erősködött, hogy márpedig egy 3 évesnek tökéletesen kell már az orrát fújni és milyen anya az olyan, aki nem képes ennyi idős korára megtanítani. Hiába mondtuk neki többen, hogy az egy dolog, hogy megtanulja a technikát, de meg kell rá érnie, hogy erőből fújja, mert csak ímmel-ámmal nem elég. Amíg ez nem megy, ugye marad az orrszívás, mert azt egy anya se akarja, hogy begyulladjon a füle, arcüreggyuszija legyen. De ő csak tovább okoskodott. A végén már lesz.tam. Persze az ilyeneket mindig megnézném egy kulcslyukon át, hogy valóban minden ilyen tökéletes-e a világukban vagy csak leírni könnyebb mindent.... :) Én sokszor már csak röhögök, de valóban vannak, akik kifejezettem idegesítőek. :)
2012. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is mindig elgondolkodom, hogy valóban van-e olyan anyuka aki ki tudja mondani tiszte szívvel a "soha" szót. Mondjuk én ige :9 abban az összefüggésben, hogy soha nem tudod, hogy a következő pillanatban mi fog történni. Kevesen értik azt meg, hogy évek múlva derül csak ki, hogy tökéletes anyák voltak-e anno. Ha egészséges felnőtt, mosolygós kicsit problémás tini lesz a gyerekből, akkor igen. Ha nem akkor valamit valahol csúnyán elszúrtak.


(A virággal kapcsolatban meg az jutott eszembe, hogy aki azt írta, hogy vele aztán soha nem fordulhatna elő, az se tudja, hogy megtörtént-e már csak nem vette észre.)

2012. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok tökéletes, s hibázok is sokszor. Ahogy az ide járó Anyukák nagy része is! :) Max. nem vállalják fel a hibáikat, kioktatnak, lehurrognak, stb... Aztán lehet, hogy a "leesett a gyerekem az ágyról, most mit tegyek?" kérdést, pont az az Anyuka írta ki, aki másokat kioktat. Név nélkül könnyű! Messziről jött ember azt mond, amit akar! :)))

Egyébként engem is b@zira fel tud idegesíteni az ilyesmi! :D

2012. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyennek vagy nincs is még gyereke, vagy tényleg azt hiszi magáról, hogy ő a legtökéletesebb. Olyan nincs, hogy minden pillanatban csak azt figyeld, hogy hol jár a gyerek keze, feje stb. Óhatatlanul is előfordulnak ilyen dolgok.
2012. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak: Na ezt én is bírom, amikor valaki azt írja, hogy SOHA! Ilyenkor mindig elkezd felmenni a vérnyomásom. :)
2012. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már megkaptam valakitől, hogy bizony "ő milyen jó anya, de bezzeg én...". Erre csak annyit mondtam neki, hogy majd 30 év múlva megkérdezem a fiad tényleg jó anya voltál-e.

Én nem vagyok tökéletes, de nem is akarok az lenni. Sőt hibákat is követek el, és küzdök lelkiismeret-furdalással is. Úgy ahogy szerintem sokan mások.

Van persze, aki nekiáll okoskodni, meg egyből támadni, de azzal, hogy ezt az oldalt olvasgatom néha, rájöttem, hogy itt sok-sok félreértés is van. Szóban más lenne, mint írásban, és itt sokszor gondolkozás nélkül egymásnak esnek az emberek. De nem biztos, hogy a való életben is ezt tennék. Csak itt nagyobb a szájuk, ki lehet élni minden frusztrációt név nélkül. Na meg persze sokszor félreértik egymást, és lehet nem is akarnak veszekedni, csak hát egy-egy elcsípett mondatra ráharap valaki, és paff.

Ha meg a való életben is nagy a szájuk, akkor meg így jártak. Az ő bajuk, nem is érdemes ezzel foglalkozni. Az ilyen embereket messziről kerülöm. Már tudom, hogy úgy vagyok jó, ahogy vagyok. A gyerekem az első, és nem egy gyik-es kötekedő. :)

2012. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ők hiszik magukat tökéletesnek. Nekem kicsit az is fura, hogy szinte mindenkinek már 7-9 hónaposan egyedül áll a gyerek. Szerintem sok olyan anyuka van itt, aki túloz, sőt olyan is volt már, akiről kiderült, hogy még gyereke sincs, szóval hazudott.
2012. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ide csak tökéletes anyukák járnak, rajtunk kívül. Mi a világ legrosszabbjai közé tartozunk :)


Én is hány ilyen kioktató hozzászólást kaptam... De ha az illető ettől boldog, irkáljon ilyeneket...

2012. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, nekem még egyszer azért is beszólt egy annonymus, hogy milyen anya vagyok, mert meg akarom fésülni a göndör hajú gyerekem... mert megkérdeztem, más anyuka hogyan oldja meg a fésülködést... egyeseknek elmentek otthonról :D
2012. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!