Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akislányom 13hónapos és...

Akislányom 13hónapos és napközben is többször szopja az újját, alvás közben szinte folyamatosan. Hogyan szoktassam le róla? Vagy még korai?

Figyelt kérdés
Attól tartok,hogy előre nyomja a kis fogait és úgy marad...
2009. aug. 28. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Kend be valami keserűvel patikában lehet rá szert kapni! Garantáltan leszokik róla!!
2009. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Testvérem hosszú évekig szopta az ujját, ráadásul a mutatóujját, hátrafelé feszítve. Gyönyörű szabályos a fogsora, és az ujja sem görbe.
2009. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Én a nagyujjamat szoptam 12 éves koromig, de mindenki csak irigykedhet a fogsoromra, annyira tökéletes! Soha semmi bajom nem lett az ujjszopás miatt.


Esetleg annyi, hogy mikor idegen helyen aludtam, nagyon ügyelnem kellett rá, hogy észre ne vegye valaki, dehát az megoldható :)


Szerintem meg inkább most szoktasd le mint később, 13 hónaposan még nem sokat ért az egészből, később már olyan, mint a felnőtteknek a cigizés, hogy nemcsak a nikotin hiányzik, hanem úgy az egész "rituálé" meg minden, érzelmileg kötödsz magához a cselekvéshez is.

2009. aug. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ujjszopás egészségesebb,mint a cumi,semmi baja nem lesz tőle a fogainak.Az én gyerekeim is szopták az ujjukat.Leszoktatni erőszakkal nem lehet,hiába kened be az ujjait.Akkor fog nappalra leszokni,ha tud valamivel játszani.Ha unatkoznak,akkor szokták az ujjukat szopni.Adj neki olyan játékokat,ami a kezeit is elfoglalja,akkor kevesebbet fog napközben szopizni.
2009. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hós, első baba, eddig nem volt ujjszopás a családban, hát most van... Sokan dícsérik, sokan irígykednek, és sokan megszólják, hogy minek van a szájjában az ujja... Elvittem fogorvoshoz, azt mondta látszik hogy torlódnak a fogai... Na bumm... Nem tudom leszoktatni, és igazából én is azt vettem észre, hogy a dolog érzelmi alapon működik: Ha jól érzi magát (nem jön a foga, nem unatkozik, nem fáradt) akkor megvan nélküle. Ennyi...
2009. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen orális élvezet megnyugtatja, ellazítja a gyerekeket. Nem kell leszoktatni róla, esetleg adhatsz a szájába helyette cumit. De ha színes a kis élete, nem fogja igényelni.
2009. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!