Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 5 éves koráig nem...

Akinek 5 éves koráig nem sikerült ágytisztának lennie, milyen vizsgálatokra volt szükség és végül hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrét tapasztalatom nincs. A vizsgálatokat gyermek nephrológiai osztályon (veseosztály)végzik. Vér és vizeletvizsgálat, esetleg hasi UH, ideggyógyászati vizsgálat.
2013. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyerek nephrológiára kell beutalót és időpontot kérni. Ott néznek vizeletet (ebből a hormonszintet), vérvételre, hasi ultrahangra küldenek. Javasolják a "pisinaptár" vezetését (száraz reggel napocska, vagy matrica, nedves reggelen felhőcske rajzolása), a folyadékbevitel korlátozását az esti órákban, gyermekpszichológust. Mindenemellett elmondják, hogy nem kell aggódni, mert ez általában teljesen normális jelenség, ha megérik az idegrendszere erre, akkor nem fog bepisilni éjjel sem. Nálunk minden negatív lett (testi, lelki), most úgy néz ki (azért lekopogom) a cseppcsengő segít. :) 6 éves múlt a lányom.
2013. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, alkalmankénti éjjeli bevizelésről van-e szó, vagy rendszeresről... De még az se utal problémára, ha 8 évesen havi egyszer NAPPAL bepisil a gyermek, és az se, ha egy 5-6 éves gyermek ágyba vizel heti egyszer. Önmagában ez se szervi, se pszichés problémára nem utal. Szakember vagyok (aki nem húzok hasznot felesleges diagnózisok által).
2013. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos szinte mindig bepisil. Kb 10-15 száraz éjszakánk volt összesen. Nyáron próbáltam pelus nélkül altatni, és felébresztettem pisilni, de nem tudott, szinte azt sem tudta, hol van.

A délutáni alvásokkal régóta nincs gond. 2,5 éves kora óta teljesen szobatiszta, és néhány balesettől eltekintve a délutáni alvás is működött ugyanezen időponttól. 3 éves kora óta balesetek sincsenek, csak ezek a fránya éjszakák.

2013. jan. 16. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem. Ha ez a helyzet, a szervi kivizsgálás az első, ezen túl vagytok?

Az éjjeli bevizelést pusztán az is okozhatja, ha közvetlen alvás előtt iszik a gyermek. Ehelyett lefekvés előtt egy órával igyon utoljára, de legyen az ágya mellé készítve éjjelre innivaló.

Önmagában véve szintén okozhat éjjeli bevizelést, ha napközben túl sokat iszik.


Ha ezen tényezők nem jellemzőek, akkor már felmerülhet szervi, vagy pszichés probléma a ti esetetekben.

2013. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most lefekvés előtt 2 órával nem iszik és éjjel sem. Nap közben adok neki, de így is bepisil. Szervi kivizsgálás még nem volt.
2013. jan. 22. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad a szokásos diagnózis: esélyesen hormonális probléma áll fenn, de az az egyértelmű, ha kivizsgáltatod. A gyermekorvos dönti el, hova ad pontosan beutalót.
2013. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd el szerintem mindenképp kivizsgálásra, ha másért nem, azért is, hogy megnyugodj, hogy minden rendben van, vagy ha találnak valami problémát, akkor pedig minél hamarabb kezelni lehessen. A lányomnál nem befolyásolt semmit, hogy ivott-e este, vagy nem, volt, hogy 4-től nem ivott semmit, de úgy is bepisilt. Viszont mióta a cseppcsengőt használtuk, megszűnt a problémánk, 3 hét alatt 1 baleset volt. Remélem, nem átmeneti, hanem tényleg használt. :)(2-es voltam)
2013. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!