Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TEjallergiás majdnem 4éves...

TEjallergiás majdnem 4éves gyerekemnek milyen tápszert kérjek amit meg is iszik, ami felirható 90%-an? Pepti az nagyon nem jött be

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell mar egy annyi idos gyereknek tapszer.
2013. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Mi is már elhagytuk a tápszert,de Milupa SOM-ot ivott eddig.Miért tápszert akarsz neki adni?
2013. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

tápszert????

ugyanmár nem két éves



van rizstej, esetleg szójatej vagy kókusztej de nem tápszer

2013. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

4 évesem is a tápszert issza. 6 éves korig gond nélkül felírják. Csak a tápszer tartalmaz hasznos összetevőket. a rizstej az csupán rizstej, legfeljebb plusz kálcium van benne, amiben annyira nem hiszek, másrészt nem mindegy, hogy venni kell 3 naponta 600 ft-os tejet. A tápszer legalább tartalmaz mindent ami a tej miatt kiesik.

De sajnos én is csak a pepti plus kettőt tudom mondani, az én fiam is ezt issza. És megy közgyógyra. Minden reggel két deci kötelező az orvos szerint. esténként szoktam neki rizstejet.

2013. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Pregomin.

Kimondottan tejallergiás gyerekeknek van. Felírják ezt is. Nekünk a gasztroenterológus ad egy ajánlást 1 évre, ez alapján felírhatja a háziorvos is.

Az én fiam 3 éves, még legalább 2 évig ezt fogja inni, persze, ha közben csoda nem történik, és esetleg kinövi a tejallergiát, de erre nagyon-nagyon kicsi esély van, gyakorlatilag 0.


Off:


1-3. válaszolónak:


Sajnos a növényi "tejek" nem tartalmaznak semmi olyat, ami "beépülhetne" a gyerekbe.

Van olyan ételallergiás gyerek, akinek a dokija valamilyen multivitamint javasol. Nekünk a tápszert javasolta. A gyerek issza, nincs ezzel semmi gond. Ahogy ti reggel és este odaadjátok a bögre tejet, én úgy a tápszert.

2013. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fehérjeallerigás gyereknek azért írnak fel tápszert, hogy a fehérjeállományt pótolja, nem azért, amiért egyébként 2 éves kor alatt.


Mi milumil sinemilt kapunk, 4 doboz 1500 ft, ez kéthavi adagunk, napi 2x2 dl-t kell innia a lányomnak.

2013. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A fiam 10 hetes korától Novalac Allernova gyógytápszert iszik. Az íze rettenetes, ennek ellenére ő nagyon szereti, hiszen ezt szokta meg. A háziorvosunk egyben gasztroenterológus, mi is megkapjuk a 90%-os támogatást rá. Amúgy ez a tápszer szójamentes is, a fiam arra is allergiás.
2013. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az én gyermekem "kakaófüggő" eddig tejet ivott de most hogy nem lehet valamit adnom kell neki a majd ezer ftos rizs meg szója hasonló tejeket nem tudom megvenni és nincs benne a megfelelő tápanyag! NAgyon szépen köszönöm a válaszokat! MEgnézegetem amiket irtatok mert ezt nagyon nem issza volt ugye az első érvágás hogy nincs tej utána a következő hogy nincs vegimilk szegénykém,megszakad a szivem!
2013. jan. 15. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Milupa Som!

Fiam imádja!

3 dobozért fizetek 5-600 ft-ot 90% közgyógyra.

2013. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeretnék ezúton gratulálni azon válaszolóknak, akik el sem tudják képzelni, hogy az élet nem olyan kerek, mint ahogy az ember szeretné, és bizony léteznek nem egészséges gyerekek is sajnos, akiknek ugyanúgy a legjobbat akarják a szülei. És ha urambocsá ez a létező legjobb néhányuknak a tápszer, akkor engedtessék már meg, hogy ne kelljen szégyellni leírni, hogy bizony-bizony még 5 éveseknek is szüksége lehet rá, ha nem ehet egy- vagy többféle élelmiszert a gyerek!
2013. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!