Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrrmandula műtét kisgyermekné...

Orrrmandula műtét kisgyermeknél horkolás miatt? Jobb azóta vagy megbántátok?

Figyelt kérdés

Kislányom szájlégzése és légzéskimaradásos horkolása miatt kellene kivenni az orrmanduláját. Egyébként nagyon ritkán beteg (szept. kezdte az ovit, azóta 1x folyt kicsit az orra), a fülével sem volt még sosem gond.

Tehát attól félek, hogy esetleg a műtét után csökken a szervezete védekező képessége.

Mit tapasztaltatok? Nem betegesebb azóta a gyerkőc, hogy nincs meg az orrmandulája?


2013. jan. 16. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is horkol, de emiatt tuti nem vetetem ki a manduláját. A légzéskimaradás nem tudom mennyire gond, olyanunk nincs (asszem).

Nekünk anno rossz alvás miatt ajánlotta a fül-orr-gégész, de azóta aznélkül is jobb lett a helyzet.

Úgyhogy nem műtettünk.

2013. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk teljesen megszűnt a horkolás, nagyon jó döntés volt a műtét, oikat vaciláltunk.

2013. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
iokat=sokat
2013. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Aima horkolás miatt én sem műttetném, de küzd éjszaka a levegőért, szakaszosan nem tud levegőt venni. Kb. 7-8 mpen keresztül, aztán horkant egy nagyot és sikerül. Igy nem alussza ki rendesen magát, fáradt, ingerlékeny, megterhelő a szívnek.


Kedves 2. válaszoló!


Az immunrendszere nem gyengült ettől a gyermekednek? Nekem ez a fő aggodalmam.

2013. jan. 16. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Férjemnek is kivették pici korában és anyósom azt mesélte, hogy onnantól kezdve nem volt beteg gyakorlatilag. Én 10 éve ismerem, azóta 1x szedett gyógyszert, mert sosem beteg, de még csak taknyos sem, pedig van egy ovis gyerkőc, aki havi rendszerességgel szállítja haza a bacikat, vírusokat. Tesó és én mindig elkapjuk, apa meg megússza.
2013. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Az orrmandula nem akkora veszteség mint sokan hiszik,sokaknak visszanő.

Nem lett gyengébb az immunrendszere és a füle sem gyulladt be, mert tud szellőzni mióta nincs az a nagy orrmandula. Helyreállt a hallása, megszűnt az orrhangja. De nálunk nagy volt már a gáz, szóval nálunk jól jött a műtét.

2013. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami...a horkolás miatt nagyon fontos megműttetni,maradandó károsodást okozhat a kezeletlen horkolás.
2013. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én nagyon beteges gyerek voltam, 3 évesen vették ki a manduláimat.

Utána ugyanolyan beteges maradtam, és a mandulám is visszanőtt, ráadásul valahogy nagyon bénán, hogy mindig minden orvos kibukik rajta. :(

2013. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!