Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a lányom olyan...

Mit tegyek, ha a lányom olyan makacs, mint egy öszvér?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredtem. Semmit nem hagy, semmit nem enged, kicsi kora óta. Most lesz két és fél éves.

Féltem a fogait, de nem hagyja, hogy mossam neki, magának pedig nem tudja rendesen. Van hogy nem hajlandó evőeszközt használni.

Próbálok következetes lenni, példát statuálni, de egyszerűen tojik mindenkire.

Úgy érzem megbuktam, mint anya.



2013. jan. 17. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk evés terén volt a legrosszabb a helyzet (több, mint fél évig szinte csak kétfélét evett) és hiába próbáltunk bármit, hiába próbálta bárki, beletört a bicskánk. Ez persze kihatott mindenre. Végül beadtuk bölcsibe és azóta ez is fokozatosan megjavult, illetve nagyon jót tett a rendszeresség és a "csordaszellem" (pl. megfogja a kezem az utcán rutinból, pedig régen birkózni kellett...). Plusz nagyon szereti a társaságot, de mégis valahogy fel is értékelődtem a szemében. Azért a bölcsisnénik néha panaszkodnak, hogy milyen makacs :)
2013. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vízöntő véletlenül?


Ne csak magadban keresd a hibát, fogadd el, hogy vannak akaratosabb gyerekek, akiket nem elsősorban az érdekel, hogy a környezetük mennyire van megelégedve velük, valószínűleg ő is ilyen. Ez nem ment fel téged a nevelés felelőssége alól, de segít jobban megérteni a helyzetet. Vannak olyan szülők, akiknek a gyereke könnyen kezelhető, úgymond mindig meg kell nekik mondnai, hogy mit csináljanak, az ilyen szülők mindig egy csődtömegnek fognak tartani, de!!

Vigasztalódj azzal, hogy az akaratos embereknek áll a zászló a mai világban, nem a mulyáknak. Én ezzel szoktam magamban tartani a lelket, miközben hullik a hajam a négyéves lányomtól :)

2013. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!