Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon "rossz" (akaratos,...

Nagyon "rossz" (akaratos, makacs, eleven) 2 év gyerekek szüleitől kérdezném?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok legjobban hatni a gyerkőcre ? Amikor hisztizik, szándékosan bosszant, ellenkezik, századszor is megcsinálja a tiltott dolgokat.

Eddig két dolog miatt kapott ki (pelenkás fenekére...). Az egyik az volt, amikor a forgalmas úttest mellett kitépte a kezét az enyémből, és szalad ki a villamos sínekre... A másik pedig itthon a konnektorból a vakdugó kipiszkálása. Azóta ezeket nem csinálja, de nem akarom, hogy csak ebből értsen... Milliószor elmagyarázok, elviszem, leültetem, de újra meg újra megcsinálja. Pl. macskaeledelt szór az ivóvizébe, nyomkodja a mosógépet (már ki tudja nyitni az ajtót...) egy picit várnia kellene, elkezd artikulálatlanul üvölteni...

mi vált be nektek ?


2012. szept. 7. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet.Nekem mikor elkezd hisztizni (megszólhatsz) és lefeküdne a földre (mert ezt általában előre közli) akkor fogom a két kezét és vonszolom magam után.Így általában megunja.Persze közben elmondom,hogy abba lehet hagyni a hisztit,mert nem érsz el vele semmit.Ma pl hatásos volt,megértette.De pl tegnap a gyógyszertárban a mosdónál kinyitotta a csapot és pacsált.Persze nem értette meg mikor rászóltam,hiába vonszoltam volna ki,még jobban üvöltött.Ekkor jött az,hogy szia anya megy haza.Erre általában jön,mert fél,hogy otthagyom.Utána hisztizett a földön,hogy mégsem jön.Nehezen elcsalogattam.Sokszor a megbolondulás szélén állok.:(:(
2012. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elviszemm onnan, ahol rosszalkodott és elmondom neki higgadtan, hogy ezt nem szabad. Persze üvölt, van hogy le is vágja magát a földre, de nem érdekel. CSak simogatom, és elmagyarázom, hogy nem szabad, meg hogy miért. Aztán megkérdezem tőle, hogy: szeretne-e még hisztizni, vagy inkább öleljük meg egymást. Van hogy ellenkezik és duzzog (de legalább nem üvölt), de egy idő után mondja akkor is, hogy nem akar hisztizni és hogy öleljem meg. Ezzel záródik nálunk.
2012. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én csak a veszélyes dolgok miatt akadok ki nagyon... Most is míg ezt megírtam, felborította a ruhaszárítót, úgy hogy fél perce még bele volt bújva a kedvenc játékába.

Azelőtt pedig míg elmentem a wc-re, kinyitotta a gyerekzáras (!) fürdőszobaszekrényt, és magára borította a folttisztítót.

Tényleg úgy érzem, hogy ha elmagyarázok vmit 100-szor az is kevés, 500-szor, az is kevés. Ha nem "égeti meg" magát vmivel, akkor nem számít...

A kandalló piszkálásának is az vetett véget, hogy egyszer rátenyerelt, és hólyagosra égett a kis keze :(. Szeretném őt megóvni a saját vakmerőségétől is egy picit, meg hát ha jön az ovi majd, bele se merek gondolni, lány létére ő lesz a legrosszabb gyerek. Pedig nagyon okos és kedves személyiség, csak ha elindul az ámokfutás...

2012. szept. 7. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez a helyzet,2éves fiam van.Ő egyszer a hajvasalómat fogta meg,hólyagos lett a keze,de sajnos őt ez sem érdekli,azóta is hozzányúlna,meg a vasalóhoz is...A mosógépes sztori nálunk is stimmel :) Állandóan nyitogatja,elölnyitós van,és ha kimos,akkor ugye nem lehet egyből kinyitni,csak 1-2 perc múlva,mikor kattan egyet,és pirosan világit a gomb.Na ezt elmagyaráztam neki rengetegszer,hogy ha kimosott a gép,nem rohanunk egyből kiszakitani az ajtaját,MERT MÉG NEM LEHET,hanem várunk,még pirosan nem világit.Ezt nagy nehezen megtanulta,de csak akkor várt,ha én is ott voltam,akkor mondta is mindig hogy "várunk a pirosra".Pár napja én a szobájába pakoltam,éppen kimosott a gép....már csak annyit hallottam,hogy eltört valami,hát a kisfiam letörte a fogantyúját amivel ki kell nyitni az ajtaját....kb 1óra volt,amég kitudtam nyitni az ajtaját,végül villával sikerült....

Sajnos neki sem használ,akármit mondok,mondhatom 1milliószor,csakazértse....nem hallgat rám,kiszalad(na)az úttestre,ha mondom erre gyere,direkt az ellenkező irányba megy...ha kell,üvölt,leül a földre és hisztizik...de szép szóval,se popócsapással vagy kézre csapással nem megyek sajnos semmire,még ki is röhög!Vannak olyan napok,mikor nagyon jó gyerek,rá sem ismerek,pl ma is az volt délelőtt,gyalog mentünk sétálni,legtöbbször fogta a kezem,boltba sem volt semmi hiszti,nagyon büszke voltam rá,mondtam is neki.

Jó pár napja,vagy 1-2 hete megfigyelte,hogy nála van egy "varázsszó",a LÉGYSZIVES :) Ha ezt mondom,legtöbbször azt csinálja amit kérek tőle.Pl nem akar enni,bármit mondok neki vagy hozok,nem eszik,mikor mondom neki hogy légyszives(de nem ráförmedve,hanem olyan "kis aranyosan",szomorkásan nézve),akkor fogja odajön,és eszik.Van hogy utána megint nem akarja a következő falatot bekapni,de akkor megint megkérem hogy légyszives,és jön.Persze van már mikor a 10.légyszivesnél már nem érdekli,és nem jön,de legalább addig jött,és 80%-ban hallgat erre a szóra,és ez annyira jó érzés,hogy végre valami,amivel hatni tudok rá,és nem csődöltem teljesen be gyerek nevelés terén,hogy igen is,én is tudok hatni a gyerekemre!! :)

Ez fürdésnél is igy van,ha nem akar fürdeni,vagyis felállni hogy megmosdassam,vagy fogat mosson,jön a légyszives,van hogy 5-6x is el kell mondanom/kérnem,de végül sikerül meggyőznöm,és ez a lényeg!Meg még rengeteg példát tudnék irni erre,de már igy is regényt irtam... :)

Próbáld ki,lehet hogy te már rég próbáltad ezt a szót,és nem használ,de hátha!Én is mindig mondtam neki,nem érdekelte,de aztán egyre sűrűbben,naponta többször mondogattam neki ha nem akart valamit,és utána egyre gyakrabban teljesitette erre a szóra azt,amit akkor kértem tőle!

2012. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok.


Remélem olvassa ezt még valami :) esetleg leírnátok, hogy mi változott azóta?! Eltelt kb 5 év :) mik a tapasztalataitok? Tényleg olyan kemény ez a 2-3 év körüli időszak? Vagy csak akkor éltétek meg nehéznek? :) most könnyebb? Másabb?Köszönöm!

2017. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!