Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakorló szülők! Ti hogyan...

Gyakorló szülők! Ti hogyan jutalmazzátok és büntetitek különböző korú gyermekeitek?

Figyelt kérdés
Csecsemő, Kisded, Kisgyerek, Kiskamasz minden korosztály érdekel. Milyen módszereket, praktikákat, trükköket, nevelési elveket alkalmaztok, hogy megtanulják a jó és rossz közti különbséget?
2013. jan. 17. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A csecsemőmet sehogy, miféle ötlet ez? :) Az egyetlen "szankció", amit szoktam alkalmazni, hogy ha lefekvéskor nem akar aludni, átviszem a nappaliba a járókába, és amikor már kellőképpen elunta magát, hagyja, hogy elaltassam. A kiságyában ezt nem tudom megcsinálni, mert akkor nem hagyja aludni a tesóját.

A 2,5 éves kisfiammal már sajnos vannak konfliktusok. Őt ki szoktam küldeni a szobából, erélyesebbel rászólok, és nem tagadom, néha a fenekére is csapok. Jutalmazni dicsérettel, puszival szoktam. Az édességgel, tévével, mesével való jutalmazással/büntetéssel nem értek egyet.

2013. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Miért a már kúszni-mászni tudó, akaratát igenis érvényesiteni tudó 8-10 hónapos csecsemőt is lehet, sőt kell terelgetni, mit szabad, mit nem.

2013. jan. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!