Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csinálják azok a szülők,...

Hogy csinálják azok a szülők, akik fél4 - 4 körül mennek a gyerekért a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Aktuális problémánk. Megyek vissza dolgozni és a férjem is, én is hivatali munkarendben dolgozunk. Nem szeretném, hogy a gyerek 5-ig legyen bölcsibe.
2013. jan. 10. 12:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha anyósom ráér, akkor érte megy fél4 körül, de amúgy nem tududnk mit tenni, én van, hogy 21hra érek haza, a férjem meg van olyan, hogy csak f16.30körül ér oda..:-((

A gondozók húzzák is a szájukat, pedig elvileg ugye 17.45-ig ott lehet a gyerek. nekünk se vágyunk, hogy a gyerek reggeltől estig ott legyen, de mit tegyünk??


Én már gondoltam rá, hogy keresek vmi kis nénikét a házunkban, aki némi kis pénzért elhozná, míg a férjem haza nem ér...

2013. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkodom.

3/4 5-kor a fiam mindig utolsó előtti volt.......

És én még szerencsés vagyok, 5 percre dolgozom a bölcsitől, de mit szóljon az, aki a fél várost átutazza még a munkaidő végén.

NÁlunk is, úgy láttam, a nagyszülők viszik el, illetve a dadus mondta, hogy más ovikban/bölcsikben (ami az ő lakásához közel van) ő is vállal felügyeletet.

2013. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is mindig elgondolkozom mert az én gyerekeim mindig az utolsók az oviban.

Fél óra-40 perc mire odaérünk értük, akár én akár a férjem, de ha sikerül is "letenni a lantot" 4kor akkor is 4.40 re érek értük, vagy inkább 3/4 5. És mindig ők az utolsók.

Ahova járnak ott a közelben nem sok munkahely van tehát más is messzebb dolgozik elvileg.

Manapság csak azt hallom hogy 1. a nagyszülők is még aktív korúak.

2. nem élnek abban a városban.

3. bébiszitterre telne mindenkinek aki hamarabb elviszi a gyereket?

4. mindenki eljöhet rendszeresen hamarabb a melóhelyről? Hát az meg hogy lehet?

5. Ennyi "szabadúszó" vagy otthon dolgozó lenne?

6. Vagy ennyi munkanélküli?

Egyszerűen elképzelésem sincs, és kérdezősködni meg nem akarok, mert nem vájkálok más életében.

2013. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Olyan a munkahelyem h fél 7töl 3ig van a munkaidőm.Hát így csinálom.és odaérek fél 4re.

Az más kérdés h reggel párom viszi kisfiamat az óvodába.

(aki állandó éjszakásban dolgozik,az is el tud menni érte fél 4re nem?)

2013. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, és nekem ráadásul még be is szólogat a nagyfőnök, hogy fél 5-kor 'kiesik' a toll a kezemből, és futok a gyerekért.........
2013. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
3 as vagyok nálunk a férjem is fél8 ra jár és én is. Így 7től ott vannak az oviban a gyerekek...
2013. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hivatalnál? Mármint nem konkrétan:), hanem azért kérdem, mert elsőkézből tudom, hogy van olyan hivatal(stat. hiv.), ahol ha reggel fél- egy órával korábban bemegy az anyuka, akkor 8 óra után elmehet, tehát ilyen szp.- ból nem kötött a munkaidő.
2013. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen én is gondolkoztam már, mert ugyan én még itthon vagyok és tudok érte menni, de a lányom táncolni jár heti 2× ilyenkor negyed öt körül jövünk el, de már akkor alig van gyerek. Egy nap van nekik kézműves foglalkozás 5-ig, na akkor meg már kong az ovi az ürességtől, pedig cirka 240 gyerek jár oda.

Tavasztól én is munkába állok újra, hát nem tudom mi lesz, mert én tuti nem tudok érte menni, mivel 24 órázok, a féjem meg szerintem fél6-6-ra fog beesni érte.

2013. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értettem sosem. Nálam azon problémáztak, hogy mondtam, hogy oké, én végzek fél négykor (előbb nem tudok eljönni), de csak úgy van buszom, hogy fél ötre érek oda, vagy két busszal megyek, és akkor jó esetben negyed ötre, rossz esetben háromnegyedre. És már ezen ment a cirkusz, hogy hát azt nem lehet, négykor már alig van gyerek, ha háromra (!!!!) nem is tudok odaérni, de legkésőbb négyre legyek ott. Érthetetlen ez a számomra, hiszen a bölcsiben nagyrészt dolgozó szülők gyerekei vannak, azért elég sokan dolgoznak négyig-ötig, plusz még az utazás, hacsak nem közvetlenül a bölcsi mellett dolgoznak, szóval nem tudom, miféle elvárás ez. Persze ahol vannak nyugdíjas nagyszülők, ott egyszerű, de nálunk az összes nagyszülő dolgozik.

Most az oviban már nincsenek szerencsére ilyen irreális dolgok, ha valakit nem ebéd után visznek el, azért általában alapból négy körül mennek, de az sem meglepő, ha valakiért csak ötre érnek oda a szülők, sőt, mindig van legalább 5-6 gyerek, aki zárásig bent van, mert senki nem tud értük korábban menni.

2013. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 órában jöttem vissza dolgozni, ez azt jelenti, hogy ha minden jól megy, 15 órakor le tudok lépni és kb. fél óra az út az oviig. Így odaérek fél 4, háromnegyed 4 körül. Én meg azt veszem észre, hogy már ilyen időben is nagyon kevesen vannak az oviban, jóval fele alatt. Én meg azt nem tudom,aki ezelőtt viszi el a gyerekét az hogy csinálja?

Nálatok ha nincs nagyszülő, rokon, aki el tudja hozni előbb a gyerkőcöt, akkor csakis azt tudjátok megcsinálni, hogy valamelyikőtök 6 órában megy vissza dolgozni. Egyébként nem hiszem,hogy megy. :(

2013. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!