Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vasárnap óta szól ha pisilnie...

Vasárnap óta szól ha pisilnie kell! De a pelust nem akarja levenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2.5 éves lányom vasárnap óta szól ha pisis van,megyünk a bilihez és nagyon ügyesen belepisil,de a pelust nem engedi elhagyni.Nem pisil bele éjszaka és nappali alvásnál sem.Mindig üres.Kedd reggel rá tudtam venni,hogy bugyit vegyünk fel,de a pisi eleje becsorgott és azonnal kérte vissza a pelust.Persze a kakit még csakis pelusba akarja,akkor nem is engedi,hogy levegyem.Mit tegyek,hogy elhagyjuk a pelust?

2013. jan. 17. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd ,majd leveszi ő magától .Neki még az ad biztonság érzetet. Nekünk is így volt. Pár nap után azt mondta ,hogy nem kell pelenka.
2013. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engedd neki, hogy hordja. Nagyon pénzbe úgysem kerül, hiszen nem pisil bele, legfeljebb túl gyűrött lesz egy idő után, meg azért napi egyszer kaki miatt úgyis lecseréled.

Majd ha megérik a buksijában, akkor leveszi. Ne erőltesd, jobban jársz úgy. Nem okozol neki olyan pszichés sérüléseket, amikkel utána ovis korában járhattok a nevelési tanácsadóba meg még később is. Nem siettek sehová.

Esetleg csak mellékesen megmutathatod neki a tök csini habeleányos bugyikat, amiket vettél neki, ha gondolja. Ott lesz a fiókjában, csak szóljon vagy vegye fel, ha úgy érzi. Ki is próbálhatja, aztán ha nem tetszik, akkor szívesen ráadod. Ne mondd, hogy már a Katika is pelus nélkül van, csináld te is úgy. Hadd fejlődjön a maga ütemében. Úgyis gondolom csak szeptembertől fog oviba menni, ha most 2,5 éves, úgyhogy bőven van időtök. Fiam és lányom is úgy lettek szobatiszták, hogy a sok somfordálásra nem vették a lapot, hanem egyszercsak úgy döntöttek. Eleinte nem mertem elhinni, hogy már 1 napja rendben van, 2 napja rendben van...kicsit féltem, hogy nem lesz tartós a szobatisztaság, de aztán kiderült, hogy nekik így volt jó.

Sok gyerek fél a wc-től, az ülőkét sem szereti, csak a bilibe hajlandó. Van olyan, amelyik az iskolában sem hajlandó kakilni és hazaviszi és ott is csak pelusban (mondjuk elsős gyerek). Nem tudhatod, hogy nálatok hogy lesz, úgyhogy előre ne terheld megfelelési kényszerrel, mert csak fokozod vagy kialakítod benne ezt az érzést. Még csak "most" született, ne siessetek semmivel :) És ne hallgass anyáinkra, akik textilpelusos múltjukra hivatkozva te már 2 évesen rég szobatiszta voltál. :)

2013. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) Remélem igazad lesz...

Eddig sem erőltettem semmit és egyik pillanatról a másikra magától szólt és nem is pisil be.Ma is egész délelőtt boltokat jártuk,persze pelus volt rajta...amikor hazaértünk közölte,hogy nagyon kell pisilni :) tele is lett a bili :)...de a pelus üres volt.

2013. jan. 17. 13:32
 4/4 A kérdező kommentje:

Vettem neki cuki bugyikat,a kedvenc mintáival...

kitettem,de akkor nem mondok semmit neki....majd szól ha fel akarja venni :)

Olyan kis ügyes!Nagyon büszke vagyok rá...

2013. jan. 17. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!