Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt másnak olyan, hogy egy...

Volt másnak olyan, hogy egy jó barátnőjével azért szakadt meg a kapcsolat, mert gyökeresen mást gondoltatok a gyereknevelésről?

Figyelt kérdés
És emiatt egyszerűen nem tudtatok már konfliktus helyzet nélkül találkozni? Megoldás az hogy mikor nagyobbak lesznek a gyerekek akkor újból felvenni a kapcsolatot vagy ez már veszett fejsze? Nagyon szomorú vagyok emiatt, mert felnőtt korban azért nehezebb már igazán barátságot kötni. A felületes ismeretséget nem hívom barátságnak.
2013. jan. 17. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nekem volt is erről régebben egy kérdésem, még nekem támadtak a válaszadók, hogy milyen ember vagyok. Pff..

Pedig nem kritizáltam egyszer sem a barátnőmet, ezt meg is írtam nekik, csak elment a kedvem a találkozásoktól látva, hogy szerintem milyen rossz anya.

2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért ez nehéz ügy. nem mindegy, hogy miben más az elképzelésetek. Nekem is van barátnőm, egyidősek a gyerekek, jó néhány dologban más a véleményünk, lásd hozzátáplálás vagy másfél évig szoptatás csak vagy zokni vagy szandál bentre vagy gyógyszer vagy fájdalomcsill. betegségekre vagy csak hagyni hogy magától meggyógyuljon stb.. tudnám sorolni valahogy érezzük hogy nem vagyunk közös nevezőn.. Volt hogy gyerekestül mintha kerültük volna a találkozást ellenben ha mind ketten kapunk egy kis kimenőt olyanok vagyunk mint régen. Persze ritkán találkozunk családostul, elfoglaltságok miatt amúgy sem tudunk sűrűbben. Szinte heti szinten tartjuk a kapcsolatot, telefon, mail, képek miegymás csak érezzük, hogy a gyereknevelésbe nem kell annyira belemélyednünk.. vannak amiben elfogadom a döntéseit (vannak amiben nem, annál csak elmondom hogy nálunk hogy van) Eleinte nehéz volt kezelnem, mert én kicsit gyakorlatiasabb típusnak gondolom mint őt, ő olyan elméletben nagyon szuper, de már megvalósítani nem tudja a gondolatait. Foglalkozni szeretne a gyermekével, de ebből intenzív trenírozás lett, a gyerkőc egyedül sem tud játszani, mert minden mozdulata ki van javítva, rá van szólva stb és mikor ott vagyunk megsemmisülök, mert mintha egy idomított kiskutya lenne csinál mindent, de egyedül semmit (ilyenkor mindig úgy érzem hogy én meg szinte nem is csinálok semmit) Az én gyerkőcöm viszont megy, feltalálja magát, játszik, még ha nem is jó végén fogja meg hirtelen a játékot.


Szóval azért is mondom hogy nagyon nehéz, mert nyilván ha "rossz" anya lenne (és ugye attól nem rossz még valaki hogy másképp csinálja)akkor valószínű a kapcsolat nem maradt volna meg.. de ha "csak" annyi a különbség hogy ki hogyan eteti, pelusozza, tanítja a babáját, gyerkőcét akkor azt valahogy félre kell tenni és elfogadni hogy mások vagyunk mint ahogy a gyerek is mások.

2013. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát az a gond hogy annál kicsit mélyebb a dolog mint hogy ki mivel etet (bár ebben IS másképp gondolkozunk teljesen) és ilyen nevelés beli gondok is vannak tehát fizikailag vált lehetetlenné hogy gyerekekekkel együtt is találkozzunk. Míg csecsemők voltak nem volt baj, bár akkor is voltak pár napos "haragszom rád" időszakok nem tudom ezt másképp hívni mert amikor szerintem csak megbeszélgettük ki hogy csinálja ő már akkor valahogy így győzködni próbált engem az igazáról és ha én úgy reagáltam le hogy "jó hát te így csinálod én meg másképp" akkor vérig sértődött hogy ÉN KI akarom osztani őt hogy ő miért csinálja rosszul, szóval kicsit túlérzékeny egyes témákban, de van amiben én is. Mindegy, hát emberek vagyunk, ezeken mindig túlléptünk, igyekeztünk változni-változtatni pl. azt megfogadtuk hogy egymással beszéljük meg ha vmit "visszahallunk" mert az sose vezet jóra ha elhisszük amit ez meg az állít holott szó se volt olyasmiről (pletyka..:( )

A gyerekeit teljesen másképp neveli mint én és nem szeretem ha az én gyerekem eltanulja az övétől a dolgokat na, nem szeretem és kész, ezen nem tudok változtatni. Mert nekem a csúnya beszéd meg a "baromkodás" nem az eleven és aranyos gyerek kategória, hanem a bunkó és neveletlen.

Bántották is a gyerekei az enyémeimet ő nem igazán szólt rájuk és nem kezelte a helyzetet, úgyhogy próbáltuk megbeszélni de nem ment.

Persze ha külön találkozunk, gyerekek nélkül akkor nincs gond hiszen akkor nincs ott ez a forrás.

Mi is levelezünk, küldünk képet egymásnak , beszélünk heti 1-2 szer biztos hogy mi van velük-velünk stb.

Csak éket vert közénk ez az egész gyerektéma.

2013. jan. 17. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én régi barátnőimnek még nincs gyerekük, csak egynek egy pici babája, így pont a Te helyzetedről nem tudok nyilatkozni, de én is gyakran gondolkodom ezen. Van a környéken egy anyuka, akivel nagyon jól kijövök, úgy tűnik, egy hullámhosszon vagyunk, de sajnos ő is eléggé más nevelési elveket vall. Amíg csak a hány óránként etessünk, meg tanítsuk-e meg egyedül elaludni a téma, addig tényleg nem zavar, de sajnos a kisfia egyre rondábban beszél (2,5-3 éves, bölcsibe nem járó gyerekekről beszélünk), ő meg nevetve mondja, hogy hát most mit tegyen, tőlük hallja, és ez nekem nem tetszik. Az én kisfiam nem egy vezéregyéniség, mindig a többiek után szalad, ha jó gyerekekkel kerül össze, jó ő is, ha szófogadatlanokkal, akkor őket utánozza. Nem az elevenség zavar, nem várok tőle felnőttes viselkedést, de nagyon könnyen ráragad a rossz példa, és nem szeretném, hogy hamarosan az ő száját is ilyen kifejezések hagyják el. :(

Én egyelőre nem szakítottam meg a kapcsolatot, nehéz is lenne, hiányoznának is, de néha aggódom, jó vége lesz-e ennek.

2013. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen. ha nem azt csinálom a lányommal amit ő a fiával akkor kioszt, én még soha nem szóltam bele, inkább hallgatok,(pedig be tudnék szólni,mert néha kiakadok én is rajta) és már elkerülöm. egy másik barátnőmnél nincs ilyen gond. ha másképp gondoljuk, akkor nyugtázzuk a dolgot és nem minősítjük egymást. én arra jutottam, hogy ő nem igazi barát, ha nem tisztel és szeret annyira, hogy elfogadja hogy nem vagyunk egyformák.
2013. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a sógórnőmmel van, előtte tök jóban voltunk, szinte barátnők, de ő annyira másképp gondokozik, nevel, és emiatt is, nagyon nagy különbségek vannak a gyerekeink között. A család mindig az enyémet dícséri, ami neki nyilván rosszul esik, emiatt engem utál. Én nem mondok neki semmit, nem vitázunk, csak érezhető a feszültség. Aztán amikor elmegyünk ketten vásárolni, vagy csak úgy dumálunk, akkor minden olyan mint régen, ahogy az egyik előző válaszoló is írta. Szerintem amikor kicsik a gyerekek, akkor az anyukákat annyira leköti, hogy ki mit hogyan csinál, és az ő gyereke mit tud, hogy egy kicsit elmegy az eszük ( már bocs, magamról is beszélek), aztán amikor már más is érdekli őket, akkor ezek a kapcsolatok helyre jönnek, ami meg nem, azért nem kár...
2013. jan. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!