Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szomszéddal való kapcsolat...

Szomszéddal való kapcsolat kisgyerekekkel? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Családi házas környezetben lakunk, a velünk szembe lakóknak - akik nem olyan régen költöztek ide - is két fiúk van mint nekünk. Kb. egy korosztály vagyunk.

Én még sem szeretnék a szomszédokkal összejárni, lépten nyomon egymásnál leülni órákig, viszont a gyerekekkel ezt nem igazán lehet megértetni, ha látják hogy nyitva van a kapujuk szaladnának be játszani. Fordítva még inkább így van, a szomszéd gyerekek állandóan lógnak a kerítésünkön, ahogy meglátnak minket jönnek hogy engedjem be őket játszani. Szüleiket szintén nem zavarja az a tény, hogy esetleg a másiknak most nem alkalmas. Nekem itthon rengeteg a feladatom, dolgozom is, az én kisebbik fiam napközben még alszik is, plusz nincs arra anyagi lehetőségem, hogy az órákig nálunk játszó gyerekeket kínálgassam üdítővel, nasival. De megbántani természetesen nem szeretném őket. Ki mit tenne a helyemben, hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?



2012. máj. 25. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerekeddel megbeszéled, hogy max heti egyszer mehet át-jöhetnek át a gyerekek.

A szomszédokkal is közlöd, hogy nálatok kicsi gyerek van, neked dolgod van, legyen pl minden hét csütörtöke az a nap, amikor a gyerekek szomszédolnak.

2012. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

amit az első ír az szerintem jó, de egy kicsit kölcsönösebbé tenném :) heti 1 délután átjönnek a szomszéd gyerekek alvás után 2-3 órára, és a tieid is átmehetnek heti 1x a szomszédhoz :)

így neked is lesz egy szabad pár órád, a szomszédodnak is, uzsi utánra időzítsetek, így kínálgatni sem kell nasival.

a kecseke is jól lakik és a káposzta is :)

2012. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát segíteni sajnos nem tudok,de gondolotam írok,mert én is hasonló helyzetben vagyok.


Szépen kialakult napirendünk van a másfél évesemmel, ügyesen eljátszik míg én megfőzök,takarításban segít stb..szomszéd anyukánál nem jellemző a takarítás, 5 éve lakunk itt egyszer nem láttam ablakot pucolni, a gyereke is mindig koszos,ráadásul verekedős,értetlen és csúnyán is beszél -3 éves.

Ő is mindig a kerítésünkön lóg, mihelyst meghallják hogy kinn vagyunk már rohannak is, most már kezdik észre venni,hogy nem engedem be őket, mindenkinek van nagy udvara játszon ott. Ugyanis anyuka hajlamos volt: "kiszaladok a boltba, jövök rögötn" dolgokra és eltünt akár másfél órára is:(:(:(


Ebből nem kérek köszönöm, szerencsére a lányom nem akar átmenni, így ez a dolog megoldva. De nehéz ügy...

2012. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, nehéz ügy,mert hiába mondom én a nagyobbik fiamnak,hogy nem lógunk állandóan az utcán, ha azt látja, hogy a másik két gyerek lépten-nyomon kint van, ráadásul mondom kissé erőszakosak is, ami a szüleiket egyáltalán nem zavarja.

Nálunk is volt olyan, hogy anyuka mondta a gyereknek, hogy menni kell mert dolguk van, a gyerek nem akart, erre mondta neki hogy jó akkor addig maradj itt, mindjárt jövök. Tényleg nem volt sok idő, de így kezdődik, aztán nincs megállás.

Előző válaszolóknak is köszönöm, de nem hiszem, hogy be merem majd ezt közölni, hogy legyen látogatási rend, azok a gyerekek pedig végképp nem alkalmazkodnának ehhez :-(

2012. máj. 25. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Megmondod a fiaidnak, hogy csak akkor megyünk át a szomszédba, ha előre megbeszéltük. Mikor ők akarnak átjönni, megmondod, hogy ne haragudjatok, most nem érek rá.
2012. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagy dilemma lesz,most költöztek a szomszédba két fiú gyerek van.Nekem lányom.Egy oviba is járnak és az óvónéni előre riogatott hogy kössem fel a gatyát,mert mindíg itt lesznek nálunk.Az ő udvaruk még rendezetlen,a miénken van egy komplett játszótér.Persze vonzza majd őket.Egyik délután kapálok a kertben,hallom hogy a lányom valakivel beszél.Ők voltak azok,anyuka a lányomat kérdezte hogy nem megyünk sehova?Mert átjönnének játszani.Én addigra odaértem de a kicsik már bent is voltak,anyuka mondja hogy fél órára átjönnének játszani,mert náluk csak láb alatt vannak(festés volt)nagy a por stb.Két és fél óráig feléjük se nézett,már sötétedett,mentünk volna befelé,1x csak megjelent,annyit se mondott köszi szépen.Diplomás emberek,de mástól is hallottam már hogy anyuka bunkón válaszolgat ha kérdezik.Kicsit kétségbe is estem hogy tényleg igaza lesz az óvónőnek...a munkám félbe maradt,mit mondjak mérges voltam.Az hogy mit tennék....szerintem úgy viselkednék hogy észrevegyék magukat.Ezt is fogom tenni.
2012. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk egyformák....az én szomszédaim is a jómódú, laza szülők egyike. Nem csinálnak abból gondot, hogy a gyerek beszalad és rögtön birtokba vesz mindent. Nekem viszont nincs pofám kitessékelni őket, annyit tudok csinálni, hogy ritkán engedem be őket, de rossz bújkálni a saját telkemen, hogy mikor jönnek megint kéreckedni :-(

Tudom, hogy a gyereknek gyerek társaság kell, de a nagyobbik oviba jár, a kicsi remélem bölcsibe fog nemsokára, az otthon arra való, hogy a kis család együtt legyen, nyugodtan. Szerintem. Vagy túl zárkózott vagyok?

2012. máj. 26. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!