Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik óvodában szokás, hogy...

Melyik óvodában szokás, hogy bentre a fiúkra is kérnek szoknyát nem csak a lányokra?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon ledöbbentem, amikor olvastam a következő kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..



Én elsősorban az óvónőkre haragszom, hogy ilyet követelnek a fiúktól. Ez felháborító!


2013. jan. 18. 16:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Idézet:

"Már egyszer olvastam erről itt a gyakorin, hogy egy 4. kerületi oviban ez a rendszer. Akkor sem értettem, hogy a szülők, főleg a fiús apukák hogy nem tiltakoznak kézzel-lábbal. Én megveszem a lányomnak a kék ruhát, ha árban, méretben az a jó és neki is tetszik, van thomasos pólója meg ilyenek, szóval nem vagyok elborult e téren, de egy fiúra soha nem adnék szoknyát, és nem engedném, ha fiam lenne, hogy valaki szoknyát adjon rá. Még a rövidnadrág harisnyával, azt mondom, elmegy, de a szoknya az nagyon beteges.


Pesthidegkúton van egy óvoda, ahol bentre minden gyermekre szoknyát adnak (lányokra & fiúkra), s ezen már nem csodálkozom, teljesen meghibbantak az óvónők is, a két nem ruházata összekeveredik ebben a világban, olyan androgünös lesz, a lányos és a fiús szerepek felcserélődnek. Mi lesz még? A divat nagyon arra fele halad, hogy a férfiakból nőt, a nőkből férfiakat csinál. Én fodrász vagyok, s látom, hogy nőknél a rövid haj milyen divat lesz itthon is."

2013. jan. 18. 16:37
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Mit zavar ez téged? :$$ Mindenki azt vesz fel amit akar.
2013. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Nekem sem tetszik, de nem veséztük ki már eléggé ezt a témát??? Minek kellett még egy ugyanolyan vitakérdést indítani?
2013. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Követelhetnének akármit, szoknyát akkor sem adnék a kisfiamra! Lehet lepontozni, de szerintem az ilyen szülö nem 100%-as! Ha felnö, majd azt hord, amit szeretne, de én nem csinálnék belöle bohócot az tuti!
2013. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Én még nem hallottam erről, szóval azért jó hogy kiírtad :)

Nekem sem tetszik ez a megoldás.

2013. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, de látod az előző mit ír. Fiú gyermekről van szó!
2013. jan. 18. 16:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Mármint az első.
2013. jan. 18. 16:49
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez erősen ferdített hír. Egyszerűen nem hiszem el. Ilyet egyik pedagógus sem kér. Valaki valamit hallott, hozzátett, majd elvett, szóval módosult az információ, és az lett belőle, hogy a fiúknak is szoknyát kell vennie. Vagy egy (már bocsánat) gyengébb értelmű anyuka így értelmezte az óvodában hallottakat.
2013. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Én óvónő vagyok és úgy gondolom nem ildomos egy kapa alá venni az összes óvónőt. Abban elég szkeptikus vagyok, hogy mindenkitől ilyet kérnének. Bár a főiskolán nekünk úgy oktatták, hogy ha szeretne szoknyát felvenni a kisfiú, akkor meg kell neki engedni, nem szabad visszatartani tőle. A gyerekek ügyesek és okosak ilyen korban, hogy felfogják mi számít lányosnak és mi a fiús. A hospitálásaim során több oviban megfordultam, de csak néhány fiún láttam szoknyát, a többiek bent rövidnadrágban és harisnyában voltak.


Valószínűleg itt inkább arról van szó, hogy egyforma öltözékben legyenek a gyerekek és gondolom nem hajlandók a kislányok nadrágot húzni, így a fiúkra maradt a szoknya. De az is lehet, hogy a csoportban több lány van mint fiú és azért szoknyáznak. Nem tudom. Mindenesetre érdekes, ha kötelező lenne, de elítélni semmiképp nem szabad.

2013. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Én még ilyenről nem is hallottam! De az biztos, hogy én inkább átíratnám másik oviba a fiamat.
2013. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!