Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallási csoport,...

Melyik az a vallási csoport, ahol a lányoknak hosszú, bő szoknyát és kis fejkendőt kell viselniük?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak iskolába-e, néha szoktam látni ilyen lányokat a buszon és érdekelne, mi a vallásuk.
2012. márc. 30. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Krisna tudat - esetleg...
2012. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg nazarénusok. A szoknyát azért hordják, mert a biblia szerint nő ne hordjon férfi ruhát, és a nadrágot annak tartják, az más kérdés, hogy biblia korában mindenki szoknyaszerűségben járt. A fejkendő az 1kor11 alaján van, igaz ez az igerész csak az imádkozás alatti fejkendő viselést írja elő.
2012. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Második, köszi a részletes választ, erre gondoltam! :)
2012. márc. 30. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Az igaz hogy hosszú szoknyát hordanak de biztos hogy nem bőszoknyát.
2012. márc. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg a szombatisták. Nálunk ők ilyen színes rakott jellegű szoknyát viselnek. Hogy mi a rendes nevük, azt nem tudom.
2012. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egyetértek azzal, hogy nazarénusok lehetnek azok akikre gondolsz! ha érdekel, akkor neten utánuk olvashatsz, mint például wikipédián. vagy akár tehetsz fel kérdést itt is,mert az én családom nagyobb részt oda tartoznak, és én is arra felé hajlok...
2012. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rendben utolsó van is kérdésem ezzel az öltözködéssel kapcsolatban, mert nem értem. A Biblia hol Írja elő a hosszú szoknya viseletét. Azt mondja, hogy a nők ne járjanak férfi ruhában, de nem is beszélhet szoknyáról, mert a biblia korában nem abban jártak. Sőt az ó- és újszövetség alapján látható midig a kornak megfelelőruhában jártak: van ahol pont szoknya volt (9még a férfiaknak is), később köntös, máskor lepelszerű, aztán babiloni, később római és görög divat szerint.

Sőt ma ázsia trópusi vidékein a férfiak szoknyát viselnek a neve dhoti


[link]


vagy


[link]


Az itt élőkeresztények cseréljék le a ruhájukat európai viseletre ami azon az éghajlaton kényelmetlen?


A nők fejének befedését még megértem, igaz azt csak az imádkozás vagy prófétálás idejére írja elő a biblia.

2012. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Márha a mai világunkat nézed,akkor inkább a szoknya nőies,mint a cica naci, vagy akàrmilyen nadrág! A bibliában valóban nincs kijelentve,de mi ezt így értelmezzük. A hosszú szoknya pedig nem előírás,csak az hogy szoknya legyen...mondjuk térdünk fölé annyira nem illendő,de pl én is térdig, vagy épp térd aláig érőt húzok fel. Ez is illendőség miatt van,mert a gyülekezet számunkra nem szórakozóhely...szerintem így már érthető...ha van még valami kérdésed,csak îrd meg! :)
2012. ápr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
A kendőről meg annyit,hogy azért van rajtunk folyamatosan,mert egyrészt étkezés előtt,felkelés,lefekvés előtt is imádkozunk,istentiszteleteken szintén, vagy a napközben,ha esetleg fohászkodunk,akkor is. És így könnyebb,mint le-föl tenni. A másik pedig hogy a mi hitünk azon alapszik,hogy akármikor vissza jöhet a megváltónk,akár nappal,akár éjjel, és ha ez megtörténik,akkor mi felkészülten várjuk.ehhez pedig hozzátartozik a kendő! És nálunk ez az alázat jelképe is a megváltónk iránt. Most lehet kicsit összevissza írtam,de remélem megértetted,ha nem kérdezz! ;)
2012. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!